[KOMORÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Komorów

przez wariat0 06 lis 2010, 08:20
To grupa powinna dawać Ci zwroty.Jeżeli Terapeuci by mówili jak masz się zachowywać to byśmy nie słuchali innych,to Oni by byli dla nas wyrocznią.Kiedyś powiedzieli mi że Oni są po to by nie było agresji na grupówce.Nie będą ci mówili że jesteś taka biedna i tyle przezyłaś.Na pierwszym spotkaniu oni obserwują jak się zachowujemy obserwują nawet w jakiej pozycji siedzimy jak przekazujemy nasze emocje

przez hevana 06 lis 2010, 10:46
widzę, że kompletnie się nie rozumiemy.

[Dodane po edycji:]

mam pytanie do Askry, czy w Lublinie była palarnia? ja nie palę od ok. 4 lat, ale tu z nudów czasem zapalę Slima. miewałam już takie okresy, że z nudów paliłam, ale bez problemu rzucałam. tak się zastanawiam, czy jest tam palarnia i to jedyne miejsce zabijania nudy? wolałabym przeczytać, że nie ma palarni, ale chyba w każdym szpitalu jest?

przez aleksandraaniela 06 lis 2010, 16:57
największym problemem osób z chorobami różnego rodzaju jest to że mają złe wyobrażenie o roli terapeuty i samego procesu terapii...
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani..
http://terapeutycznie.blogspot.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Askra 06 lis 2010, 17:37
hevana palarnia owszem była jak ktoś się pofatygował dwa piętra na dół na dwór, bez daszku w deszcz i niepogodę;) a poza tym słyszałam, ze zmienił się ordynator tam także mogło się coś pozmieniać.
co do grup zgadzam się z wariatem, ze terapeuci nie są od wspierania i mówienia o tym, ze cię rozumieją, bo po co to? to grupa jest od tego żeby ci powiedzieć co o tym myśli i co uważa. Terapeuta jest tam po to żeby to jakoś podsumować albo wyłowić istotne sprawy. Tak jest wszędzie i na ogół jest tak, ze ludzie ryczą i jest im głupio i nie tylko ED jest straszną sprawą. Ludzie się przyznają do naprawdę strasznych rzeczy. Ważne jest poczucie, że grupa i tak cię nie odrzuca mimo tego, ze często w twoją stronę mogą być skierowane źle brzmiąco komentarze jak np, że jesteś źle wychowaną panienką i że babrzesz się w chorobie bo lubisz, że źle zrobiłaś coś tam, że ktoś z grupy ma cię dosyć. Terapia grupowa nie jest od pocieszania, ze wszystko będzie dobrze.

przez namiestnik 06 lis 2010, 17:51
co do przyznawania się do strasznych rzeczy to moja pierwsza grupa w jakiej byłem to naprawdę czasami.... eh
jedna dziewczyna wyrabiała takie rzeczy, że tylko dzięki temu, że wszyscy trzymali język za zębami to się nie skończyło w kryminale

przez hevana 06 lis 2010, 18:19
tak jak napisałam już tysiąc razy, nie oczekuję od terapeuty głaskania po główce i mówienia mi, że rozumie...

Askra wiesz rozmawiałam z bulimiczką, która jest teraz tu w Komorowie i powiedziała, że podobno dużo się zmieniło w Lublinie. że jest gorzej niż było. poziom i ilość zajęć się obniżył.
w poniedziałek będę tam dzwoniłam i wypytam o wszystko. mam tydzień na podjęcie decyzji gdzie chcę się leczyć.

namiestnik na kiedy masz termin?

przez namiestnik 06 lis 2010, 18:23
na 16-go
Będę na chwilkę wcześniej - pewnie w piątek. To może się spykniemy?

przez hevana 06 lis 2010, 18:29
namiestnik napisał(a):na 16-go
Będę na chwilkę wcześniej - pewnie w piątek. To może się spykniemy?

jasne, daj wcześniej znać o której będziesz.

przez Askra 06 lis 2010, 18:36
heavana jest jeszcze kraków. Aha co do lublina to tam są dwa bardzo podobne oddziały do siebie i na dodatek tuż koło siebie, a należące do dwóch różnych szpitali, także ludzie się często myla i opowiadają sobie nie o tym co trzeba;) a kiedy ta bulimiczka była tam?

przez hevana 06 lis 2010, 18:44
Askra napisał(a):heavana jest jeszcze kraków. Aha co do lublina to tam są dwa bardzo podobne oddziały do siebie i na dodatek tuż koło siebie, a należące do dwóch różnych szpitali, także ludzie się często myla i opowiadają sobie nie o tym co trzeba;) a kiedy ta bulimiczka była tam?

na Kraków strasznie długo się czeka. a kiedy ona była to nie wiem, nie pytałam.
mam nadzieję, że powiedzą mi jak tam jest na prawdę jak zadzwonię. nie będą mi ściemniać, że są najlepsi i nigdzie nie będzie mi lepiej niż tam... jak się zdecyduję na Lublin to już do Komorowa nie wrócę.
idę na kolację.

przez Askra 06 lis 2010, 18:51
Spytaj ich przede wszystkim czy nie wrócili do systemu turnusowego, bo jak tak to poczekasz ze dwa miechy;)

przez wariat0 06 lis 2010, 19:04
Jeżeli macie tak biegać od szpitala do szpitala co dwa tygodnie to z terapii nici.Zaaklimatyzowanie więcej czasu zajmie niż praca nad sobą.Wszędzie są zmiany na gorsze z powodu braku pieniędzy.w mojej przychodni jest jedna Pani psycholog która przyjmuje dwa razy w tygodniu,a od stycznia nie będzie wcale psychologa

przez hevana 06 lis 2010, 19:31
wariat0 napisał(a):Jeżeli macie tak biegać od szpitala do szpitala co dwa tygodnie to z terapii nici.Zaaklimatyzowanie więcej czasu zajmie niż praca nad sobą.Wszędzie są zmiany na gorsze z powodu braku pieniędzy.w mojej przychodni jest jedna Pani psycholog która przyjmuje dwa razy w tygodniu,a od stycznia nie będzie wcale psychologa

pozwól, że sama będę decydowała co jest dla mnie najlepsze. szukanie rozwiązania nie jest niczym złym.
nie tylko u Ciebie nie ma psychologa

[Dodane po edycji:]

Askra napisał(a):Spytaj ich przede wszystkim czy nie wrócili do systemu turnusowego, bo jak tak to poczekasz ze dwa miechy;)

oho, ok zapytam na pewno :)

przez aleksandraaniela 06 lis 2010, 19:58
hevana budzisz we mnie złość... nie raz widziałam ludzi z problemami, ciągle z takimi żyję, niektórzy potrzebują terapii od zaraz a tacy ludzie jak ty którzy wybierają terapie tylko zajmują miejsce!!!
Uwierz mi, że jak będziesz dalej tak się zachowywać to żadna terapia nie będzie odpowiednia dla ciebie.
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani..
http://terapeutycznie.blogspot.com/

Sortuj wg