[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[KRAKÓW] pytanie o terapię grupową

przez margot25 26 maja 2016, 18:38
Hej,

Zastanawiam się nad podjęciem terapii grupowej w wakacje. Moja diagnoza to borderline, choć wszyscy mówią, że nietypowy obraz kliniczny, nie tnę się i chyba nie robię ludziom "chorych jazd" za bardzo. Ale trochę objawów bordera mam. Brakuje mi bliskich relacji, ostatnio chciałam z kimś stworzyć i po półtora roku się okazało, że z mojej strony kontakt był zbyt intensywny i to jest taka moja motywacja, żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Druga kwestia to kwestia samooceny, wcześniej wiele lat byłam w stanie z pogranicza psychozy, a teraz próbuję sobie jakąś samoocenę na nowo zbudować. Chodzę na terapię na indywidualną. Na początku leczenia (3 lata temu) przebyłam terapię na Sikorskiego dla osób z psychozami, a teraz interesuje mnie bardziej eksplorująca terapia.

Na Lenartowicza mnie już kilka razy nie chcieli, proponowali zapisanie się do kolejki na ind. Na Kopernika oddział dzienny zawieszony. W Scanmedzie nie wiadomo, czy grupa wakacyjna ruszy. Miejsca są na Basztowej - czy ktoś coś wie, jak tam jest i jaki jest w ogóle profil pacjenta? Obecnie jest tam tylko jedna grupa. Są też na Ruczaju w Mentalmed.
I czy może ktoś coś napisać więcej o Scanmedzie? (Nie o tej grupie dla osób z psychozami, tylko dla tej nerwice/zab.osobowości).
Mam się spodziewać, że na tej terapii trzeba rozgrzebać wszystkie bolesne rzeczy, sprawy rodzinne, z dzieciństwa itp., i w ogóle wszystko, co trudne?

[KRAKÓW]

przez ( Dean )^2 19 sie 2016, 16:41
eurydyka1 napisał(a):
khaleesi napisał(a):
keran napisał(a):Dla osob szukajacych informacji o terapii na Lenartowicza: http://psychoterapialenartowicza.blogspot.com/
przerazające :roll:

khaleesi co jest w tym przerażającego wg Ciebie?
Swoją drogą pisanie o tym na blogu chyba średnio pomaga potencjalnym pacjentom, niepotrzebnie wywołując lęk. Gdybym to przeczytała rok temu, to podejrzewam, że też bym się trochę nakręciła..choć jak czytam to dziś, to nie widzę w tym nic strasznego, bo jest to dla mnie oczywiste, oswojone i znane :) Jak każdy lęk, ten też jest do przełamania. Poza tym przyjście na terapię z nieświadomością tych wszystkich szczegółów funkcjonowania grupy (mówię tu o tych technicznych sprawach, które autor bloga opisuje) też pełni funkcję terapeutyczną, bo zmusza do pytania innych, do zainteresowania się, do stopniowego otwarcia się na nich i tak dalej. Mnie pierwszego dnia najbardziej przeraził właśnie ten "ogrom" zadań i funkcji, które trzeba tam ogarniać. Z miejsca stwierdziłam, że nie dam rady. Z czasem...wszystko okazało się możliwe do wykonania.

Cześć....:)
Jestem na Lenartowicza teraz,a widzę że ty ukończyłaś już całość.
Mi zostały jeszcze trzy tygodnie i własnie teraz się głowie,co robić dalej.Tzn..no jestem trochę rozbity bo boję sie że nie dam sobie rady sam dalej ;d a nie wiem czy sie da np kontynuować indywidualną dalej,albo kiedy można wrócić...masz jakieś doświadczenia może w tym?:P Jak to było u was,gdy ty chodziłaś?:P
Najgorszy jest wiatr.

[KRAKÓW]

przez Peter_Pan 30 sie 2016, 14:00
Potrzebuję pomocy i to szybko bo już nie daję rady. Na NFZ lub prywatnie to obojętne. Polecicie kogoś dla DDA w Krakowie? Terapia indywidualna?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[KRAKÓW]

przez krysiek212 31 sie 2016, 19:40
Taką pomoc możesz uzyskać na Ładnej w Wiosennej. Zajmują się uzależnieniami, terapie po odwykach i przed. A także w współuzależnieniach. Mają duże doświadczenie w temacie uzależnień i z pewnością Ci pomogą. Wszyscy są tam bardzo sympatyczni i troskliwi. Nie traktują pacjenta jak coś, tylko podchodzą bardzo indywidualnie i widać że chcą pomóc. Robią to mają taką potrzebę i chęć a nie tylko praca i by odbębnić godziny. Ja się u nich leczyłam w zeszłym półroczu. Pomogli wspaniale.

[KRAKÓW]

przez karolinaWQ 13 wrz 2016, 14:06
Peter_Pan ja korzystałam z pomocy w ośrodku Psychoterapii DDA na Jerzmanowskiego, bardzo fachowo, świetni specjaliści. Najpierw jest diagnoza a potem indywidualna albo grupowa. Ja chodziłam przez rok na grupówke :0)
To było bardzo wyczerpujące ale pomocne. Grupe prowadził Mateusz Borowiec i mogę śmiało go polecić. Zwłaszcza skuteczna była psychodrama. Z tego co widzę to prowadzi też prywatny gabinet i nawet grupy.
http://www.arche.krakow.pl/grupowa.html

[KRAKÓW]

przez aloes94 28 wrz 2016, 01:40
Czy ktoś może mi doradzić ośrodek psychoterapii indywidualnej? Psychodynamiczna lub behawioralna w Krakowie. Mam skierowanie od lekarza psychiatry, ale wszędzie gdzie dzwoniłem to czeka się od roku do dwóch lat.

[KRAKÓW]

przez natrętek 28 wrz 2016, 17:24
Na NFZ w Krakowie nie znajdziesz behawioralnej, a na psychodynamiczną trzeba czekać ok. roku, chyba nic się nie zmieniło w tej materii od lat.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

[KRAKÓW]

przez aloes94 29 wrz 2016, 01:24
To pójdę prywatnie w takim razie 2/3 w miesiącu, a na NFZ też chce sie zarejestrować. Jakieś porady gdzie? Chyba na Basztowej wygląda najlepiej to wszystko, ew. Dunajewskiego?

A co z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym? Tam prowadzą na NFZ? Na ich stronie nie pisze nic o kosztach ani o refundacji. Ktoś coś wie o Scanmed?

[KRAKÓW]

przez Heim 25 paź 2016, 18:49
Zapraszam osoby z Krakowa na bezpłatny 3 godzinny warsztat - mini wstęp do treningu interpersonalnego,10 grudzień 10.00 - 13.15. Informacje w linku. https://web.facebook.com/events/1798651953744036/ zapisy na stronie ośrodka.

[KRAKÓW]

przez thaur 29 paź 2016, 09:21
aloes94 napisał(a):To pójdę prywatnie w takim razie 2/3 w miesiącu, a na NFZ też chce sie zarejestrować. Jakieś porady gdzie? Chyba na Basztowej wygląda najlepiej to wszystko, ew. Dunajewskiego?

Na Basztowej czekam już prawie rok na wolny termin.

aloes94 napisał(a):Ktoś coś wie o Scanmed?

Mają wyjątkowo dziwaczną psychiatrę. Nie wzbudziła we mnie zaufania. Przeciwnie. Sprawiła, że moja kolejna wizyta miała miejsce po kilku latach. A co gorsze, chcieli mnie tam wcisnąć na psychoterapię grupową. Brr...
thaur

[KRAKÓW]

przez medela 29 paź 2016, 11:48
thaur,

Mają wyjątkowo dziwaczną psychiatrę. Nie wzbudziła we mnie zaufania. Przeciwnie. Sprawiła, że moja kolejna wizyta miała miejsce po kilku latach. A co gorsze, chcieli mnie tam wcisnąć na psychoterapię grupową. Brr...[/quote]

A mozesz to jakos rozwinąć? Na czym ta dziwacznosc polegala . :shock:

[KRAKÓW]

przez thaur 29 paź 2016, 12:54
Opacznie rozumiała wiele z tego co mówiłem. Zamiast zadawać pytania, które by pozwoliły jej zrozumieć co mam na myśli, to od razu zaczynała drążyć temat. Miałem czasami wrażenie, że to nie jest wizyta u lekarza, tylko konfrontacja na sali sądowej. Nawet głupie pytanie jak było na urlopie, które zadałem bo tak wypada, zbyła stwierdzeniem, że to jej prywatne sprawy są. A wystarczyło powiedzieć "dziękuję, dobrze".
thaur

[KRAKÓW]

przez medela 29 paź 2016, 21:33
thaur, acha...How rude! , a dlugo tam chodziles, bo to raczej bardziej na terapie wyglada.

[KRAKÓW]

przez thaur 29 paź 2016, 21:35
medela napisał(a):thaur, acha...How rude! , a dlugo tam chodziles, bo to raczej bardziej na terapie wyglada.

To było ze cztery lata temu, więc pamiętam jak przez mgłę, ale chyba z kilka miesięcy się uzbiera. Max pół roku.
thaur

Sortuj wg