[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Kraków]

przez jahera6 19 maja 2014, 16:50
Witam,

Czy ktoś może mi polecić dobrego psychiatrę w Krakowie? Preferowany prywatny i w miarę dostępny ( czekanie na wizytę 3 tygodnie w moim stanie odpada). Chciałabym też zasięgnąć informacji na temat dobrej psychoterapii. Na razie byłam tylko na lekach, ale jak wiadomo to nie wystarcza. Nie mam preferencji co do tego czy mężczyzna czy kobieta, powiem jednak, że jestem wyjątkowo zamknięta w sobie ( mimo farmacji :mrgreen: ) Z góry dziękuję za pomoc.

[Kraków]

przez wilzyx 19 maja 2014, 17:30
jahera6 napisał(a):Witam,

Czy ktoś może mi polecić dobrego psychiatrę w Krakowie? Preferowany prywatny i w miarę dostępny ( czekanie na wizytę 3 tygodnie w moim stanie odpada). Chciałabym też zasięgnąć informacji na temat dobrej psychoterapii. Na razie byłam tylko na lekach, ale jak wiadomo to nie wystarcza. Nie mam preferencji co do tego czy mężczyzna czy kobieta, powiem jednak, że jestem wyjątkowo zamknięta w sobie ( mimo farmacji :mrgreen: ) Z góry dziękuję za pomoc.

UP. Aczkolwiek człowiek jest specyficzny. Mojemu przyjacielowi w Babińskim bardzo pomógł swojego czasu.
Hope rides alone

[Kraków]

przez empathy112 19 maja 2014, 18:02
Dostalem kiedys skierowanie do osrodka psychoterapii na lenartowicza (?)14. W internecie widze raczej negatywne opinie na jego temat. Czy ktos z was mial z nim jakies doczynienia? Rozpedzam sie do podjecia tam psychoterapii, ale czytajac te opinie troche mi sie odechcialo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Kraków]

przez wilzyx 19 maja 2014, 19:31
empathy112 napisał(a):Dostalem kiedys skierowanie do osrodka psychoterapii na lenartowicza (?)14. W internecie widze raczej negatywne opinie na jego temat. Czy ktos z was mial z nim jakies doczynienia? Rozpedzam sie do podjecia tam psychoterapii, ale czytajac te opinie troche mi sie odechcialo.

Tam ponoć leczą tylko nerwicę. Tak mi przynajmniej 4-5 lat temu powiedzieli. Ośrodek nie cieszy się popularnością. Znałem pacjenta tamtejszego ośrodka. Rygor i dyscyplina jak w wojsku z tego co słyszałem.
Hope rides alone

[Kraków]

przez essprit 19 maja 2014, 21:53
Wilzyx, z tego co ja słyszałam to właśnie są dobry; haha - ale o sztywności i rygorze też ;)

A ja ostatnio dostałam linka od kumpeli - tylko że płatne
http://www.salvate.pl/pl/klinika-krakow ... apeutyczna

[Kraków]

przez eurydyka1 19 maja 2014, 22:41
empathy112, moje doświadczenia z lenartowiczem utknęły na razie na etapie przyjęcia mnie na tę terapię na odział dzienny, więc jeszcze nie wiem jak to wygląda "od środka". Po 1.5 miesięcznych kwalifikacjach zostałam zapisana 'do kolejki', planowany czas przyjęcia: koniec września (echm..)

co do rygoru i oschłości, dało się to wyczuć już podczas kwalifikacji, więc pewnie to prawda. Ale co do samej terapii, to opinie są baaardzo skrajne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić samemu i wyrobić sobie opinię.

leczą nerwicę+zaburzenia osobowości. Ja tam przyszłam po przebytej 4letniej depresji i rozwijającej się DD, więc nie byłam jakimś "typowym" nerwicowym przypadkiem, chyba nie ma reguły.

[Kraków]

przez essprit 19 maja 2014, 22:56
Co to DD ?

[Kraków]

przez lemon1 20 maja 2014, 13:45
To całe leczenie jest jakieś bez sensu. Mam wrażenie że jak do kogoś ostatnio trafiam to rozmawiamy o całkiem innych sprawach mówię o swoich odczuciach i dolegliwościach to odpowiedź pierwsze słyszę albo tak mi się wydaje czy sobie uroiłem chorobę. W taki sposób nikogo nie można wyleczyć, 5 min rozmowy recepta i spieprzaj dziadu. Za to przypisuje mi się masę zaburzeń których nie posiadam albo jak już nie wiadomo co powiedzieć to zaburzenia osobowości no wszak któż ich nie ma tylko lekarze za przeproszeniem. Mam czasami wrażenie że sami nie wiedzą że się na tym nie znają każdy organizm choruje na inny sposób. Nawet już nie wiadomo do kogo się zgłosić żeby nie zostać kolejny raz zignorowanym.
lemon1

[Kraków]

przez eurydyka1 20 maja 2014, 13:51
essprit napisał(a):Co to DD ?

DD - Derealisation/Depersonalisation Disorder (derealizacja/depersonalizacja). [Niefajne]

[Kraków]

przez wilzyx 20 maja 2014, 14:06
lemon1 napisał(a):To całe leczenie jest jakieś bez sensu. Mam wrażenie że jak do kogoś ostatnio trafiam to rozmawiamy o całkiem innych sprawach mówię o swoich odczuciach i dolegliwościach to odpowiedź pierwsze słyszę albo tak mi się wydaje czy sobie uroiłem chorobę. W taki sposób nikogo nie można wyleczyć, 5 min rozmowy recepta i spieprzaj dziadu. Za to przypisuje mi się masę zaburzeń których nie posiadam albo jak już nie wiadomo co powiedzieć to zaburzenia osobowości no wszak któż ich nie ma tylko lekarze za przeproszeniem. Mam czasami wrażenie że sami nie wiedzą że się na tym nie znają każdy organizm choruje na inny sposób. Nawet już nie wiadomo do kogo się zgłosić żeby nie zostać kolejny raz zignorowanym.

Psychiatra na nfz? Ew. zmień lekarza bo widać, że to debil. Traktuje pacjenta jak instrument a nie człowieka.
Hope rides alone

[Kraków]

przez essprit 20 maja 2014, 14:34
Lemon, prędzej do psychoterapeuty ... psychiatra tylko leki Ci przepisze i tyle.

[Kraków]

przez wilzyx 20 maja 2014, 14:36
essprit napisał(a):Lemon, prędzej do psychoterapeuty ... psychiatra tylko leki Ci przepisze i tyle.

Są i psychiatrzy i psychoterapeuci w jednym. Tyle, że zazwyczaj prywatni. Rozmowa trwa zwyczajowo 50-60 min + recepta.
Hope rides alone

[Kraków]

przez lemon1 20 maja 2014, 14:48
Tak NFZ nie chce mi się robić castingów bo byłem w kilku miejscach czasem pomogli czasem zaszkodzili z psychiatrami tak jest ciężko kogoś znaleźć pacjent to narzędzie pracy instrument.
lemon1

[Kraków]

przez wilzyx 20 maja 2014, 14:51
lemon1 napisał(a):Tak NFZ nie chce mi się robić castingów bo byłem w kilku miejscach czasem pomogli czasem zaszkodzili z psychiatrami tak jest ciężko kogoś znaleźć pacjent to narzędzie pracy instrument.

Tak jak pisałem w tym topicu - Jacek Kowaleczko. 100 zł za wizytę 50-60 min gadki. Zwykle ze strony pacjenta, ale facet widać, że się stara i czasami okazuje troskę. Można się z nim później umówić na ewentualną pseudopsychoterapię za 80 zł za wizytę.

Ew. Irena Joanna Nowak - droga bo 150 zł za wizytę ale płacisz za 50-60 min. Nic nie wiem o jej ewentualnych psychoterapiach. Wiem tylko, że ma terminy pozajmowane obecnie. Plus nie wystawia recept na NFZ więc się trzeba z tym liczyć.
Hope rides alone

Sortuj wg