[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Kraków]

przez Lunaria 12 lis 2013, 21:59
madfrog, skończyłam terapię poranną z dobrym wynikiem i teraz pani psychiatra doszła do wniosku że skoro wróciłam po 6 miesiącach to powinnam chodzić równocześnie na terapię i do pracy. Wcześniej byłam na zwolnieniu lekarskim więc moje życie podczas terapii nie wyglądało tak jak zazwyczaj i być może to było powodem nawrotu.

Po części się z nią zgadzam, ale nie do końca. Czuję się dziś trochę tak jakby mi odebrano ostatnią deskę ratunku, bo po terapii czułam się na prawdę dobrze, nie wiem co teraz

madfrog, a Ty pracujesz na pełny etat? Bo ja mam taką pracę po 8h od 8-16.

Zauważyłam że oni tam mało mówią o grupie popołudniowej, niby odpowiadają na wszystkie pytania ale jakoś tak mało szczegółowo. Nie jest dla mnie do końca jasne jak konkretnie to wygląda, wiem natomiast że duże są różnice w stosunku do funkcjonowania grupy porannej.
"Człowiekiem jestem, nic co ludzkie nie jest mi obce"

[Kraków]

przez madfrog 12 lis 2013, 22:23
Lunaria, rozumiem, też myślałam o przejściu na zwolnienie lekarskie na czas terapii. Ale póki co nie wiem nawet czy się tam dostanę...
tak, pracuję na cały etat - po 8h dziennie, czasem więcej
niestety jedyne osoby, jakie znam po terapii na Lenartowicza, mają właśnie doświadczenia tylko z grupą poranną. Wokół tej popołudniowej zaczyna się tworzyć jakiś mistycyzm :)
madfrog

[Kraków]

przez essprit 12 lis 2013, 23:37
Na popołudniowej jest TO SAMO co na porannej ;)

Też jestem za tym, żeby NIE IŚĆ NA L4 !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Kraków]

przez empty123 13 lis 2013, 00:32
poleci ktoś jakiegoś psychiatrę na nfz? najlepiej mężczyznę.

[Kraków]

przez Lunaria 13 lis 2013, 20:06
essprit napisał(a):Na popołudniowej jest TO SAMO co na porannej ;)

Jesteś w błędzie. Wiem, że sesje takie jak na porannej grupie są tylko w pon, sr i czw. We wt i pt są zajęcia wszystkich trzech grup i jak to pani psychiatra powiedziała, opierają się też na innych technikach nie tylko na dialogu, cokolwiek to znaczy.
A więc jeśli są tylko trzy dni normalne to raczej każdy nie będzie miał pracy w danym tygodniu, tak jak było na grupie porannej. Chyba że grupy są mniej liczne, albo zajęcia dłuższe, albo prace krótsze, albo jeszcze jakiś inny element wyleciał. To wszystko dość znaczące różnice.

madfrog, wypytaj się dobrze na czym polega grupa popołudniowa, będziesz mogła nam tu rozwiać wszelkie niedomówienia.

[Kraków]

przez essprit 13 lis 2013, 20:19
Odpowiadając CI miałam na myśli - LECZENIE ;)
A nie to czy masz dialog, czy dramę.

Ale widzę też, że sama dużo wiesz jak tam jest.

[Kraków]

przez Lunaria 13 lis 2013, 20:35
nie tyle ile bym chciała ;) a Ty essprit możesz coś więcej napisać o grupie popołudniowej?

[Kraków]

przez essprit 13 lis 2013, 23:42
Niestety nie.

[Kraków]

przez madfrog 13 lis 2013, 23:59
empty123 napisał(a):poleci ktoś jakiegoś psychiatrę na nfz? najlepiej mężczyznę.

- w Maszachabie, dr Mączka - może być

-- 14 lis 2013, 00:01 --

Lunaria napisał(a):madfrog, wypytaj się dobrze na czym polega grupa popołudniowa, będziesz mogła nam tu rozwiać wszelkie niedomówienia.

- zdam relację z jutrzejszej konsultacji na pewno :)
madfrog

[Kraków]

przez lochfyne 14 lis 2013, 16:55
Ja na Lenartowicza byłem na porannej z tego co wiem to chyba popołudniowa była krótsza, w sensie 2,5h i nie było tych ćwiczeń czy zabawy na koniec. Nic więcej nie wiem niestety. Jak ci pomagała grupowa, to zdecydowanie idź na grupową, fakt będzie ciężko łączyć terapie z pracą zawodową... ale życie ma to do siebie że jest ciężkie, zwłaszcza pewnymi okresami chyba. Spróbuj.
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

[Kraków]

przez madfrog 14 lis 2013, 19:29
niewiele się dowiedziałam, bo mi powiedzieli, że moje zaburzenie powinno się leczyć na indywidualnej :'(
ale dali różne dokumenty do czytania i tam jest napisane, że poranna i popołudniowa to to samo, tylko w innych godzinach. Popołudniowa od 16.30-20.00, trzy razy w tygodniu, poranna codziennie. W związku z tym poranna trwa bodaj 9 a popołudniowa 12 tygodni.
madfrog

[Kraków]

przez lochfyne 15 lis 2013, 20:11
madfrog napisał(a):niewiele się dowiedziałam, bo mi powiedzieli, że moje zaburzenie powinno się leczyć na indywidualnej :'(

Hmm no pewnie trzeba im zaufać. Ja już sam nie wiem co robić, mam jakiś fatalny stan...
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

[Kraków]

przez madfrog 15 lis 2013, 20:59
lochfyne, gówniane jest to wszystko, czułam się tam jak na jakimś pieprzonym interwju albo egzaminie do szkoły. "Czy jestem wystarczająco i odpowiednio popieprzona, żeby dostąpić zaszczytu uczestniczenia w terapii?".
"Proszę wracać na swoją terapię indywidualną" - i won. :papa:
madfrog

[Kraków]

przez Lunaria 15 lis 2013, 22:55
madfrog napisał(a):czułam się tam jak na jakimś pieprzonym interwju albo egzaminie do szkoły. "Czy jestem wystarczająco i odpowiednio popieprzona, żeby dostąpić zaszczytu uczestniczenia w terapii?":

Coś w tym niestety jest. Trzeba się zareklamować :twisted: Z resztą słyszałam od kilku osób że ta wstępna rozmowa pozostawiała wiele do życzenia. Z grupami pracuje chyba zupełnie inny zespół specjalistów i nie miałam nic do zarzucenia tamtym terapeutom. W poradni jest chyba mimo wszystko masówka :?

Dziwię się natomiast że nie zrobili Ci pełnej diagnostyki, testów, rozmowy z psychologiem, tylko tak od razu "nie". Możesz napisać co Ci dolega? Oczywiście nie naciskam.

Mi za pierwszym razem psychiatra chciał wmówić zaburzenia odżywiania i myślałam że tam parsknę śmiechem. A chodziło o to że lubię jeść regularne posiłki bo mam szybki metabolizm.
Co by nie mówić to jednak nie są jasnowidze i po tych paru minutach wywiadu bez dodatkowej diagnostyki mogą się mylić.

Sortuj wg