[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

[Kraków]

przez atenka 10 sty 2013, 16:55
Witam wszystkich!
Chciałabym poinformować o ustawieniach systemowych, które odbędą się 02.02.2013 r w Krakowie. Poprowadzą je doświadczeni psychologowie. Nie wiem czy orientujecie się na czym polega ta terapia więc w skrócie:
KORZYŚCI
Ustawienia służą przywracaniu porządku i harmonii, spojrzenia z szacunkiem na swoją rodzinę, m.in. przez zmianę struktur psychicznych w swoim wnętrzu, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie takich celów, jak: udany związek, zdrowie, satysfakcjonująca praca czy sukces finansowy. Pośrednictwo reprezentantów pozwala na ujawnienie nieświadomych i stłumionych psychologicznych uwarunkowań oraz ponowne zintegrowanie rozszczepionych traumą części.
TECHNIKA
Osoba ustawiająca wybiera reprezentantów dla członków swojej rodziny, siebie, części siebie, również swojej Intencji – celu pracy terapeutycznej. Następnie przyporządkowuje miejsca poszczególnym osobom. W kolejnym kroku ustawiający zajmuje swoje miejsce obok prowadzącego i jest obserwatorem procesu, zaś w ustawieniach metodą Franza Rupperta, ustawiający od razu wchodzi w ustawienie.
Reprezentanci są proszeni by starali się poczuć wszystko, co pojawia się, gdy stoją w miejscach wskazanych przez osobę ustawiającą. Uwikłania w rodzinie ujawniają się, zaś prowadzący przez reprezentantów pomaga odnajdywać indywidualne rozwiązania.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany bliższymi informacjami na temat tej metody terapii proszę o kontakt
Adrianna Błaszczyk
psycholog, psychoterapeuta
http://www.psycholog-lodz.pl
tel. 696 016 097

[Kraków] Grupa terapeutyczna dla kobiet nieheteroseksualnych

przez sprzatam 18 sty 2013, 10:41
Cześć, wrzucam ogłoszenie grzecznościowo:
W I kwartale 2013 r. swoje spotkania rozpocznie grupa terapeutyczna dla kobiet nieheteroseksualnych.

3-godzinne spotkania co tydzień
wtorki, godz. 18.00 - 21.00

rozpoczęcie: I kwartał 2013 r.

czas trwania: 3 miesiące (12 spotkań)

miejsce: Ośrodek Terapeutyczno-Rozwojowy
Kobiece Serca,
Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadzące: 2 terapeutki Gestalt

koszt: 80 zł za spotkanie
(64 zł przy płatności z góry za całość)

Informacje i rezerwacje miejsc:
kobieceserca<małpa>home.pl
tel. 665 023 467, 783 503 200

Miejsce: Kraków

Więcej informacji na stronie: http://www.kobieceserca.pl/Grupa_Wlasnym_glosem.html

[Kraków]

przez yogoro 24 sty 2013, 16:40
ollena napisał(a):Próbowałam kolejny raz na Lenartowicza,ale mnie nie chcieli przyjąć.

Hej, dlaczego tak może być, że "nie chcą przyjąć" ? ;\ Boję się tam iść.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Kraków]

przez adhab 25 sty 2013, 16:56
Krakow. Szukam naprawde dobrego psychiatre specjalizujacego sie w zaburzeniach bezsennosci.
nie stac mnie ciagle na konowalow eksperymentujacych na mnie.

[Kraków]

przez tahela 25 sty 2013, 17:07
adhab,
W KRK niem a natomiast w radiowej jedynce słuchalam kiredyś program o bezsennosci i była tam mową ,że w Warszawie jest bardzo dobra klinika leczenia bezsennosci, mają podpisany kontrakt z NFZ, nie jest to klinika psychiatryczna tylko leczenia bezsennosci, poszukaj sobie w necie informacji zadzwoń ,pojedź na konsultacje, podobno mają super wyniki.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

[Kraków]

przez adhab 25 sty 2013, 17:20
dziekuje za odpowiedz, wiem o nich, bo wczesniej szukalem inf. w necie, ale niestety koszty sa zbyt duze, stac mnie na lekarza, leki ale na dlugie leczenie w klinice na dodatek w wawie to nie barddzo;/

[Kraków]

przez adhab 12 lut 2013, 06:46
KRAKOW czy na LENARTOWICZAjest szansa na indywudualna sesje
J.W

[Kraków]

przez Aranjani 12 lut 2013, 07:17
Z tego co mi się obiło o uszy jest. Ale chyba najłatwiej tam zadzwonić albo podejść żeby uzyskać 100% pewność.
Aranjani

[Kraków]

przez hasacz 12 lut 2013, 14:18
niema,co wy, pytałem się, znaczy jest indywidualna - ale pierwsza, kwalifikacyjna czy coś :mrgreen:
Podpis usunięty ze względu na użytkownika hooain :D

[Kraków]

przez Vanilia33 13 lut 2013, 17:46
Lekarz rodzinny chce dać mi skierowanie na terapię grupową na ul. Kopernika , w związku z moim samopoczuciem oraz myślami samobójczymi. Jak to wygląda ? Uczestniczył ktoś z Was na taką terapię ?? Mam obawy przed takim uzewnętrznianiem się w grupie ...nie wiem czy jestem na to gotowa i czy mam na to siłę .

[Kraków]

przez Ledoux 13 lut 2013, 21:13
Na lenartowicza indywidualna terapia jest tylko jako dodatkowa, w zakresie grupowej, dla poszczególnych przypadków. Chyba, że sesja to masz na myśli coś innego...
A co do Kopernika to Vanilia33, wygląda tak, że gadacie wszyscy o waszych problemach, każdemu jest trudno, każdy to przeżywa i sama musisz starać się sobie pomóc, zrozumieć coś na podstawie przeżyć innych, zmienić swoje myślenie... Masz wsparcie i "naukę", rady od ludzi w grupie, nic od terapeutów.
Ledoux

[Kraków]

przez Vanilia33 14 lut 2013, 10:20
Dzięki rosemary , nie zaszkodzi spróbować . Jak mi nie będzie "leżeć" to po prostu nie będę chodzić .

[Kraków]

przez Loris 16 lut 2013, 11:33
Oddział Dzienny Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Zakładu Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego dysponuje miejscem dla 48 pacjentów (leczonych w 3 grupach terapeutycznych przedpołudniowych i 3 grupach pracujących w trybie popołudniowym) w 4 salach chorych wyposażonych w stacjonarny sprzęt do nagrywania sesji terapeutycznych, z 4 stanowiskami komputerowymi do wypełniania testów psychologicznych, ponadto pokojami do prowadzenia sesji indywidualnych.

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby móc się otworzyć wiedząc że jestem nagrywany. Wydaje mi się to mało etyczne wiadomo niby za zgodą ale jak nie wyrazisz zgody to nici z interesu. Diagnozowanie osób za pomocą testów psychologicznych i komputerowych wydaje mi się trochę mało wiarogodne, każde zachowanie pacjenta można uznać za niemoralne i zaburzone. Często jest tak że biorą pieniądze jak za leczenie szpitalne (nocleg, posiłki itp) a w rzeczywistości jest to odział dzienny trwający 3 godziny.
Co nie znaczy że są ludzie którym to pomogło i czują się lepiej każdy medal ma dwie strony.
Loris

[Kraków]

przez essprit 16 lut 2013, 20:19
Rozbawiłaś mnie Loris ...

Myślisz, że rozliczają się z NFZ jako szpital, mimo że szpitalem nie są (o czym wie NFZ) ?
A nagrywanie służy pacjentom - żeby terapeuci mogli przesłuchać sesje jeszcze raz jak coś im ucieknie, żeby lepiej zrozumieć ... A jak nie masz zgody na nagrywanie to idziesz to miejsca, gdzie nie nagrywają - a takich w Krakowie całe mnóstwo.

Sortuj wg