[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez agentka_001 07 paź 2006, 16:58
iwa dzięki bardzo:))))))))))
This place inside my mind,a place I like to hide
You don't know the chances.What if I should die?!
A place inside my brain,another kind of pain
You don't know the chances.I'm so blind!

lekarz dobry poszukiwany

przez korres1 08 paź 2006, 23:21
Zbieram się od wielu lat i zebrać się nie mogę. Myślałam, że po okresie liceum, który był momentami bardzo groźmy, przejdzie mi. I na chwilę przeszło. Ale od kilku lat znów wróciło. Lęk, chroniczna niewiara we własne siły, tłamszenie tożsamości na swoją własną prośbę. I wielka, wszechogarniająca samotność. Straciłam starych przyjaciół (kto wie, może tak w życiu bywa. Tylko że dla mnie to życiowy dramat), a nowych nie potrafię zatrzymać przy sobie. Dzień bez zanoszenia się płaczem przy jakimś głupim serialu czy nawet reklamie (...) to dzień wyjątkowy.
Chyba nadszedł czas, żeby się wziąć w troki i odwiedzić jakiegoś specjalistę. Z drugiej strony boję się, że powie mi, że moje problemy są zupełnie normalne albo przepisze psychotropy (a ja panicznie boję się substancji, które zmieniają świadomość).
Mieszkam w Krakowie. Będę wdzięczna za polecenie jakiegoś dobrego psychologa. I za radę - czego mogę się spodziewać po takiej wizycie (bo, jak się zapewne domyślacie, spodziewam się, że mnie cudownie uzdrowi).

przez shadow_no 08 paź 2006, 23:24
Nie ten dział... Przenoszę do ofert.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

poradnia zdr. psych.-kraków

przez snoopy82 31 paź 2006, 17:02
Czy ktos z Was miał doczynienia z Poradnią Zdrowia Psychicznego (studencka) na Tokarskiego w Krakowie i mógłby cos o tym napisac? Jak długo sie czeka na wizyte, cos na temat tamtejszych psychiatrów i psychologów. z góry dzieki.

przez monietta 08 lis 2006, 23:05
hej:)na tokarskiego to nie wiem,ale na kopernika jest fajna poradnia leczenia nerwic przy oddziale psychiatrycznym:)ja od poniedziałku zaczynam tam terapie.podobno jeden z najlepszych osrodków,a i wrażenie b.miłe:)

przez Nalfein 13 lis 2006, 20:57
Na Tokarskiego już nie ma przychodni, przenieśli ją na Armii Krakowej do ZOZ-u, III piętro, Scanmed Psyche. Byłem dzisiaj, rozmawiałem z psychologiem (mgr Baster) i tylko analizował moją przyszłość, a na pytanie - czy otrzymam jakieś konkretne metody jak przezwyciężyć lęk, odpowiedział, że u niego nie i powinienem się zainteresować się psychoterapią behawioralną.

Psychoterapia (behawioralna?) w Krakowie

przez Nalfein 13 lis 2006, 22:08
Witajcie!

byłem dzisiaj po raz pierwszy u psychologa. Mój problem to lęk przed występowaniem, który przeszedł już prawie w lęk przed mówieniem. Zaciska mi gardło, szyja, brakuje tchu, kołacze serce, wręcz paraliżuje, nie potrafię wydusić z siebie słowa. Studiuję, na angielskim mamy do wygłoszenia prezentacje, na 4 roku będą seminaria. Postanowiłem coś z tym zrobić, bo mam dość uciekania.

Psycholog od razu rozpoczął od pytań o przeszłość, roztrząsywał rzeczy, które może i miały wpływ na pojawienie się tego lęku, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo zdaję sobie sprawę z jego bezpodstawności. Niestety ciało chce inaczej i reaguje w sposób, który nie daje mi żyć. Psycholog ten najwyraźniej nie potrafi mi pomóc, na odchodnym zapytany o to jak widzi leczenie, wspomniał, że nie da mi żadnych ćwiczeń i jeśli takich oczekuję powinienem zainteresować się terapią behawioralną.

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Co byście mi polecili?
Mieszkam teraz w Krakowie, byłem na Lenartowicza, a tam prof. Aleksandrowicz, przesympatyczny człowiek, skierował mnie do ZOZ-u na Armii Krajowej (dawniej Tokarskiego), bo jako student tam powinienem w pierwszej kolejności, a terapia grupowa na Lenartowicza wymaga chodzenia 5 dni w tygodniu po 4 godziny, co jest nie do pogodzenia ze studiami. Na Armii Krajowej po wizycie u psychiatry wylądowałem u tego psychologa, który najwyraźniej nie ma doświadczenia z nerwicowcami. Nie stać mnie na prywatne leczenie, 100 zł z budżetu miesięcznego mógłbym wykombinować zaciskając pasa, ale nie więcej.

Liczę na Waszą pomoc. Jestem zdeterminowany, ale potrzebuję drogowskazów.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,
Adam
Ostatnio edytowano 20 lis 2006, 10:09 przez Nalfein, łącznie edytowano 1 raz

przez kasia_28 15 lis 2006, 16:40
Witaj Adamie :P
Nie jestem, NIESTETY, z Krakowa i nie wiem gdzie stosują taką terapię w Krakowie, ale myślę, że jak poprosisz o wskazanie drogi na subforum MIASTA to tam napewno jakaś dobra duszyczka z Krakowa pokieruje Cię w odpowiednie miejsca.
Fajnie, że chcesz coś ze sobą zrobić.
Trzymam kciuki i zyczę powodzonka :P :P :P
Pozdrawiam

przez Nalfein 15 lis 2006, 19:58
Hej! Dzięki Kasiu. Zastanawiałem się, czy właśnie tam nie zamieścić tego posta, ale pomyślałem, że tutaj więcej osób go przeczyta.

przez atrucha 18 lis 2006, 11:09
Mimo wszytsko przeklejam do ofert. Pozdrawiam serdecznie.Sama jestem z Krakowa ;)
Przyjaciel forum

przez hania 24 lis 2006, 17:25
monietta napisał(a):hej:)na tokarskiego to nie wiem,ale na kopernika jest fajna poradnia leczenia nerwic przy oddziale psychiatrycznym:)ja od poniedziałku zaczynam tam terapie.podobno jeden z najlepszych osrodków,a i wrażenie b.miłe:)

czy można się tam zarejestrować jeśli się jest z innego województwa??
jak dostać się tam na leczenie, nawet szpitalne??
hania

GESTALT

przez POLIK 29 lis 2006, 15:06
Witam wszystkich :smile: Chciałam się podzielić z wami swoją radością :D zaryzykowałam i poszłam na pierwsze spotkanie/konsultacje do Instytutu Gestalt.I już zostałam.Od pazdziernika chodzę na psychoterapię grupową,jest nas siedem osób,dwóch świetnych terapeutów,spotykamy się raz w tygodniu po trzy godziny.Jestem naprawdę szczęśliwa,że tam trafiłam.Nie miałam pojęcia,że te spotkania,rozmowy tyle mi dadzą.Każdy z nas ma inny problem,ale gdzieś po drodze te nasze problemy się zazębiają.Cały tydzień czekam z ogromna niecierpliwością na kolejne spotkanie,które za każdym razem jest inne,terapeuci nie trzymają się jakichś sztywnych ram i tak naprawdę wszystko zależy od grupy,od nas,od tego co w danym momencie potrzebujemy,tak zwane TU I TERAZ.Ja jeszcze nie potrafię się na tyle otworzyć,zaufać i opowiadać o swoich bardzo osobistych problemach,przeżyciach dotyczących mojego dzieciństwa,ojca,którego nigdy nie miałam,moich problemów z odżywianiem(anoreksji,bulimii)ale same spotkania,wysłuchanie innych osób,naprawdę wiele mi dają.Nie mam zamiaru reklamować Instytutu,ale jeśli ktoś z was szuka naprawdę pomocy fachowego terapeuty to z pełną świadomością mogę polecić to miejsce!Jeśli macie jakieś pytania,chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam was serdecznie i życzę wam kochane Nerwuski takiej dawki optymizmu i wiary w lepsze jutro jakie ja tam znalazłam,dostaję!

przez helgus1 02 gru 2006, 01:12
A czy ktoś z Was ma jakieś namiary na dobrych seksuologów - psychoterapeutów? Jestem DDK
jestem człowiekiem, mam prawo do popełniania błędów...

...nawet życiowych ;)

lenartowicza, Kraków-mam pytanie?

przez Coolme 14 gru 2006, 22:23
czy ktos z Was leczył sie u Dr Weber na ul Lenartowicza?
Chciałam zapytac jakie wrazenia i czy pomogly psychoterapie?

Sortuj wg