[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: Kraków- psycholog, psychoterapeuta

przez asmutnaa17 04 sty 2010, 21:49
pomorskie najlepiej trojmiasto;)
Pamiętaj odwaga nie oznacza braku lęku, lecz sztukę jego opanowania.

Re: KRAKÓW

przez alicjametetok 04 sty 2010, 22:28
Generalnie zgadzam sie z Wami, że większość psychoterapeutów to anty wzorce, jak nazwała ich moja przedpisaczka :) W końcu to zawód medyczny a wszyscy wiemy jak jest z lekarzami bo każdy z nas doświadczył różnych diagnoz itd... Sama leczyłam się w klinice psychiatrii na oddziale dziennym. Jest tam jedna pani psycholog-terapeuta, która wówczas nie prowadziła prywatnego gabinetu ale teraz doszły mnie słuchy, że przyjmuje w Centrum KRK (Plac Matejki???). Sama się wkrótce wybieram do niej, więc jeśli ktoś pilnie szuka pomocy to z szczerze mogę ją polecić.
Podaje numer do tej pani psycholog 604 400 735.

Pozdrawiam
Ala

Re: Kraków- psycholog, psychoterapeuta

przez Ola Wnuk 05 sty 2010, 16:25
Polecam Gdański Centrum Psychoterapii
ul.Ogarna 57/59 l.2; 80-826 Gdańsk

Podaję kontakty do przyjmujących tam osób:

mgr Ewa Mich - Frankowska
telefon: 0-502 244 085
e-mail: ewa.mf@op.pl

mgr Marzena Pycka
telefon: 0-502 816 016
e-mail: marzena.pycka@poczta.onet.pl

Powodzenia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

przez milano3 06 sty 2010, 17:50
Witam !

Czy wiecie coś na temat tego miejsca : Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie/UJ?
Wczoraj dostałem skierowanie do tego szpitala . Boje się tam iść i wątpie abym zdobyl się na ten krok. Bardzo proszę o informacje .

[Dodane po edycji:]

Mam zamiar wybrać się jeszcze do innego psychiatry. Jego opinia i decyzja będzie ostatecznym rozwiązaniem. Jeżeli drugi lekarz stwierdzi, że powinienem udać się do szpitala, to tak zrobie. ;( Boje się strasznie. Czy nikt nic nie wie o tej klinice ?
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

Re: Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

przez Majster 06 sty 2010, 19:56
milano3 napisał(a):...Mam zamiar wybrać się jeszcze do innego psychiatry. Jego opinia i decyzja będzie ostatecznym rozwiązaniem. Jeżeli drugi lekarz stwierdzi, że powinienem udać się do szpitala, to tak zrobie. ;( Boje się strasznie. Czy nikt nic nie wie o tej klinice ?

Jestem z polnocy, pojecia nie mam o tym miejscu, ale chodzi mi o cos innego - dlaczego boisz sie szpitala?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez jantarek 06 sty 2010, 20:53
A to oszustka ta moja psychiatra! Też mnie skierowała do kliniki młodzieżowej tyle, że lubelskiej jak powiedziałem, że do szpitala nie będę iść. Od razy wyczułem podstęp :evil:

Jak wiecie co nieco o lubelskiej to wypowiadać się.

BTW czym się różni klinika psychiatryczna od zwykłego psychiatryka?
jantarek

przez milano3 06 sty 2010, 21:15
Obawiam się że klinika niczym nie różni się od zwykłego psychiatryka :( :P . Majster. Nie wiem dlaczego się boje. Może boje się ludzi ciepriących na psychoze, schizofrenie czy inne cięższe zaburzenia. Może boje się tego że będe dostawał silne leki, żebym tylko spał. Może boje się reakcji ludzi. Może życia poszpitalnego. Sam nie wiem :(
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez natrętek 06 sty 2010, 23:26
Wiesz, jak dostałeś skierowanie do tej kliniki to ja bym na twoim miejscu poszedł w ciemno. To i tak jesteś wybrany, że Cię tam skierowali a nie do Kobierzyna. Ja nie miałem tyle szczęścia, bo mnie lekarz skierował do szpitala im. Babińskiego, na szczęście byłem tam tylko 2 tygodnie. Potem przeszedłem na leczenie ambulatoryjne właśnie w klinice o której wspominasz, ale nie byłem przyjęty na oddział tylko odbywałem tam raz w tygodniu psychoterapię i idąc na spotkanie z terapeutką mijałem drzwi kliniki do której masz skierowanie. Zapewne klinika ma taki sam statut prawny jak szpital ale przynajmniej będziesz wśród młodych ludzi, a to że będą cięższe przypadki chorób to nic nie zmienia, te osoby też nie przyjechały tam na wczasy tylko, żeby się leczyć.
Tak więc jeżeli chodzi o Kraków to dobre miejsce do leczenia dla modego człowieka - zresztą sam zadecydujesz.

Pozdrawiam, w razie pytań pisz na PW - natrętek.

[Dodane po edycji:]

Aha, i przeczytaj moją historię - może będzie Ci pomocna w podjęciu decyzji, jakby nie było swoją "przygodę" z leczeniem psychiatrycznym zacząłem w identycznym co Ty wieku (obecnie mam 29 lat) i jeśli moja historia była by Ci pomocna i miała przyspieszyć pewne procesy myślowe to będzie to dla mnie wielka radość, że mogę komuś pomóc.
A oto link: viewtopic.php?f=12&t=17921
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez milano3 07 sty 2010, 14:18
Natrętek . Dzięki za odpowiedź. Wiesz : klinika czy szpital, wszystko to to samo. We wtorek idę do innego specjalisty, ponieważ sądze, że ten potraktował mnie dosyć powierzchownie. Wogóle nie spróbował leczenia, tylko od razu szpital. Modle się, aby decyzja drugiego psychiatry była inna, licze się jednak z tym ze nie mogę kłamać. :( Boje się

Pomocy, pomocy, pomocy !
...śmierć

przez Gabcia81 07 sty 2010, 22:24
nie byo mnie dłuuugo na forum...ale cholerne lęki wróciły :(
chodził ktoś z Was na terapię behawioralno-poznawcza w Kraku???? jeśli tak to gdzie??
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/

przez natrętek 07 sty 2010, 23:08
Jestem po pierwszej rozmowie z psychiatrą w klinice na Lenartowicza i jak już wiecie to pierwszy etap w dość długiej procedurze przyjęcia do grupy. Jutro mam iść wypełniać testy, podobno jest ich jeszcze więcej niż było w ostatnich latach, a 26.01 mam ustalony termin z psychologiem. Po tym wszystkim dopiero jest ostateczna rozmowa z lekarzem i decyzja o przyjęciu do grupy terapeutycznej. Jak narazie przeszedłem pierwszy etap kwalifikacji i lekarz dopuścił mnie do kolejnych etapów (bez wywiadu życiorysowego, bo już go tam robiłem ponad rok temu) więc i tak uważam to za duży sukces. Być może spotkam się z częścią z Was na terapii o ile wszystko pomyślnie pójdzie czego sobie i Wam życzę :)

Pozdrawiam - natrętek :)
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

Klinika psychiatrii Kraków

przez Viola15 15 sty 2010, 00:13
Witajcie!
Niedługo mam wizytę w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w krakowie. Mam iść do p. Kamińskiej. W internecie znalazłam kilka negatywnych opinii na jej temat (pozytywnych nie było). Może ktoś chodził, bądź chodzi do tej pani? Czy naprawdę jest taka zła?
Przepraszam, że tutaj, ale nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat, a naprawdę bardzo mi zależy, na czyjejś opini.

Pozdrawiam Viola

Re: Klinika psychiatrii Kraków

przez Victorek 15 sty 2010, 00:17
Ja co prawda nie znam kliniki o kórej piszesz ale może tutaj coś znajdziesz ;
www.nerwica.com/oferty-f7.html
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez offtopic 15 sty 2010, 18:25
natrętek napisał(a):Jestem po pierwszej rozmowie z psychiatrą w klinice na Lenartowicza i jak już wiecie to pierwszy etap w dość długiej procedurze przyjęcia do grupy. Jutro mam iść wypełniać testy, podobno jest ich jeszcze więcej niż było w ostatnich latach, a 26.01 mam ustalony termin z psychologiem. Po tym wszystkim dopiero jest ostateczna rozmowa z lekarzem i decyzja o przyjęciu do grupy terapeutycznej. Jak narazie przeszedłem pierwszy etap kwalifikacji i lekarz dopuścił mnie do kolejnych etapów (bez wywiadu życiorysowego, bo już go tam robiłem ponad rok temu) więc i tak uważam to za duży sukces. Być może spotkam się z częścią z Was na terapii o ile wszystko pomyślnie pójdzie czego sobie i Wam życzę :)

Pozdrawiam - natrętek :)

Ja właśnie skończyłem 5 tydzień terapii na lenartowicza, i jestem bardzo zadowolony. Przede mną jeszcze długa droga, ale myślę że warto :)
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

Sortuj wg