[KRAKÓW]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Thor 24 mar 2008, 23:24
Byłem na Kopernika. Było to kilka lat temu. Trafiłem na oddział "zamknięty" na dole. To chyba pomyłka była bo nie jestem ani nie byłem chory psychicznie. Lekarze doszli do podobnego wniosku i po kliku dniach wyszedłem. (przebywanie z ludzmi chorymi psychicznie nie jest przyjemne) Poradzili mi psychoterapię, ale nie tam tylko na Lenartowicza.

Na Kopernika prowadzone sa terapie dla ludzi z nerwicą, ale niewiele wiem na ten temat.

Na Lenartowicza chodzilem 8 albo 10 tygodni na terapie grupową (nie pamietam dokladnie)

Terapie indywidualna prowadzi sie tam w sporadycznych przypadkach, i tylko dla uczestnikow grupowej. (zaznaczam ze bylo to kilka lat temu i moglo sie zmienic)

Terapia odbywa sie w grupach ~10 osobowych. Około 4 h dziennie.
Rozmowy, rozmowy, rozmowy. Każdy opowiada o swoich problemach. Inni starają się komentowac i pomóc zrozumiec nam samym przyczyny naszych problemow.

Terapeuta dosyc biernie uczestniczy w terapii, ale siedzi w kółku i obserwuje. Notuje, analizuje. Czasem pomaga naprowadzic na wlasciwy tok myslenia.

Terapeuci zalecają odstawienie wszelkich leków, gdyż tylko bez nich uczestnicy terapii są "prawdziwi".
Może to byc trudne, poniewaz nie dosc ze generalnie jest nam ciezko, to jeszcze trzeba sie otwierac przed innymi i opowiadac o wielu trudnych rzeczach.

Mi ta terapia niestety niewiele dała, ale wiem ze wielu uczestnikom pomogła.

Pamiętajcie jedno:
NIE BÓJCIE SIĘ
Terapeuci są po to żeby Wam pomagać, a uczestnicy tak jak Ty mają problemy. Myślę właśnie im jest łatwiej Twoje problemy zrozumieć i pomóc, niż ludziom z ulicy , albo koleżankom i kolegom.

Byłem u wielu terapeutów i psychologów. 10 lat się "męczę" z nerwicą.
Są okresy że czuję sie całkiem dobrze, ale niestety czasem wszystko wraca....

Trochę się rozpisałem....
Nie zanudzam już, bo mógłbym książkę napisać :)

Powodzenia w leczeniu.

Szkolenie Interwencja Kryzysowa -Podejście profesjonalne

przez krzysiek-aplica 27 mar 2008, 17:15
Grupa Aplica zaprasza na szkolenie otwarte z zakresu Interwencji Kryzysowej.
25-27.04.08r. Lanckorona k.Krakowa

PROGRAM
1. Podstawowe pojęcia teorii kryzysu:
- psychologiczne rozumienie kryzysu;
- rodzaje sytuacji kryzysowych;
- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);
- teorie kryzysu;
- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.
2. Interwencja kryzysowa w praktyce - cele i etapy interwencji kryzysowej:
- tworzenie kontaktu emocjonalnego z osobą w kryzysie;
- zbieranie informacji i analiza systemu wsparcia społecznego;
- rozwiązywanie problemów związanych z kryzysem.
3. Podstawowe cechy i umiejętności pomagającego.
4. Praca w poszczególnych kryzysach.
5. Interdyscyplinarne podejście do pomocy osobom w kryzysie.

Adresaci:
- nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni,
- władze lokalne, katecheci, księża, policja, straż miejska, studenci, słuchacze policealnych szkół służb społecznych;

Cel realizacji programu z uczestnikami
- zapoznanie się z terminologią, psychologicznym rozumieniem kryzysu, mechanizmami radzenia sobie z kryzysem;
- poznanie i umiejętność rozpoznawania kryteriów wskazujących na stan kryzysu oraz rodzaj (kryzysy przemiany, traumatyczne, chroniczne);
- pozyskanie umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem, analizy realnego systemu wsparcia społecznego;
- nauka tworzenia skutecznych indywidualnych planów pracy z klientem;

FORMA ZAJĘĆ:
- interaktywne metody szkoleniowe: burza mózgów, ćwiczenia w grupach, studium przypadku;
- wiele praktycznych przykładów z pracy interwenta, miniwykłady z użyciem slajdów, ćwiczenia grupowe i indywidualne;
- każde szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów grupy Aplica;
- uczestnicy szkolenia otrzymują materiały i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

Czas trwania i koszt szkolenia
- Interwencja kryzysowa-podejście profesjonalne 30 godzin szkoleniowych(cena za osobę 450zł/30 godzin), studenci 350zł- w cenę wliczony jest nocleg w pensjonacie

Termin i miejsce:
-25-27 kwietnia 2008r.
-Lanckorona k. Krakowa

Kontakt:
krzysztof@aplica.pl, michal@aplica.pl
gsm: 0-604533207 0-607144178
www.aplica.pl
Krzysztof Demczuk
Obrazek
Obrazek
www.aplica.pl

przez Ace 05 kwi 2008, 14:41
Witam.

Mógłby ktoś napisać jak wygląda terapia grupowa w Scan Medzie na Armii Krajowej? Trzeba mieć tam skierowanie? Co ile są spotkania i jak długo? Jestem studentem i nie mam zbyt wiele czasu, dlatego Lenartowicza 14, raczej odpada. Chodzi mi o leczenie nerwicy, ostatnio nie mam siły z tym żyć, chciałbym w końcu poczuć sie normalnie.. Czy w Krakowie jest gdzieś psychoterapia psychoanalityczna, nie prywatnie.
Obrazek
Ace

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mtajemnica 07 kwi 2008, 18:37
Mam pytanie dotyczące Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości w Krakowie. Czy ktoś z was orientuje się może ile trwa tam leczenie ? Od niedawna zdiagnozowali u mnie dodatkowo te zaburzenie. Szukałam ale wiem, że więkość to oddziały nerwic..

przez mestre 16 kwi 2008, 13:54
Witam,

bede wdzieczny za opinie na temat pracy pani Grazyny Wojcik-Olszewskiej, przydalyby mi sie tez jakies dane kontaktowe.
z gory dziekuje

przez mała defetystka 17 kwi 2008, 21:41
Huplikowa nie jest taka zła, przyzwyczaiłam sie do niej; na poczatku mi się też nie podobała :mrgreen:

przez mała defetystka 18 kwi 2008, 20:43
no jak bylam pierwszy raz to wogóle miałam uczucie, że denerwowało ja że nie bardzo chce leki :twisted: potem już przy nastepbych razach jakoś poszlo
w kazdym razie nie narzekam jakos specjalnie

przez mała defetystka 18 kwi 2008, 21:46
wiesz w sumie to ja się tak stresuje jak u niej bywam, że odpowiadam tylko na pytania; ewentualnie mówie to co sobie wcześniej "przygotuje" :roll:
ale czasem o coś pyta chyba da się z nią pogadać
choć chyba do "pogadania" przydała by Ci się terapia

przez mała defetystka 19 kwi 2008, 14:12
e tam nie przejmuj sie takimi przeczuciami - to twoje problemy i masz prawo zzgłaszać się z nimi do specjalistów:)
a ja już chyba się nie wybiore choć mi si.e leki kończą bo i tak nie mam kasy na nowe :-|

przez vesna84 21 kwi 2008, 16:07
ja polecam serdecznie panią doktor Barbarę Sokół, przyjmuje w prywatnym gabinecie ul.Szlak 14 a. Jest psychiatrą i internistą. prowadzi równiez psychoterapię. bardzo mądra i inteligentna. indywidualne podejście do kazdego.
i niech zawsze hip-hop jak kawa na nogi mnie stawia:)

Re: KRAKÓW

przez Loris 18 maja 2008, 21:27
Jeśli chodzi o Huplikową to macie racje wizyta przeważnie ok 5 minut jakoś się slabo angazuje w wywiad z pacjentem ma na wszystko swoje wlasne wyjasnienie, a jak się rozgada z pacjentem to moze gadac z nim z pol godziny na jeden temat tak naprawdę o niczym. Ogólnie oceniam ją ani dobrze ani żle tylko czasami trzeba na nią uważać bo czasami ma dziwne pomysly z lekami i z rozpędu może przepisać cos po czym trudno funcjonować.
Loris

przez mała defetystka 30 maja 2008, 13:12
ha to ja ostatnio siedziałam w gainecie 15 mintu - czy to już jakiś rekord? 8)
wiesz Loris teraz d niej trzeba się umawiać na godziny a nie tak jak przedtem że jak przyszłeś to byłeś
więc moze bedzie miała troce wiecej czasu:P

terapia w Krakowie na ul.Kopernika

przez mala_ta 02 cze 2008, 18:46
Interesuje mnie terapia w klinice na ul. Kopernika 21 na oddziale leczenia nerwicy i zaburzeń osobowości. Jak ona tam wygląda? Może ktoś mi powie czy terapeuci są dobrzy? Czy warto tam pójść? Proszę o każdą informację, mam tam skierowanie od dr Piotra Drozdowskiego.

przez Loris 02 cze 2008, 19:46
mała defetystka, co mnie ona znam ja juz troche czasu z resztą nie chodze do niej na pogaduszki tylko zeby grzecznie wypisala recepte, tylko że czasami ma szalone pomysły z lekami, no i te terminy przestalo mi sie to podobac
Loris

Sortuj wg