[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: WARSZAWA

przez Stella 05 lis 2009, 02:42
gavril princip napisał(a):Pomimo zacieklej wymiany obelg i zdan trzeba pamietac ze Ester mimo swoich dogmatycznych pogladow magistra z psychologi, stazu oraz znajmosci (w moim odczuciu dosc powierzchownym) psychologii jest osoba zaburzoną i to emocjonalnie.Zdaje sie ze ma nieokreslone poczucie wlasnej wartosci, dosc rozchwianej i podatne na czynniki( wplywy) zewnetrzne (autorytety, isntytucje ,ludzie itd) i co gorsze poczucie jakby panowala nad tym wszystkim.Ciekawe ze polubila nurt psychologii oraz jej nowomowe ktora najlepiej ja okresla; psychoanalize w wydaniu freudowskim. Korzysta z tych samych mechanizmow obronnych o ktorych pisze i ktore sa bardzo prymitywne ,charakterstyczne dla osob z zaburzeniem emocjonalnym, ludzi wysoce niedojrzalych.Odnosze wrazenie jakby psychologia byla dla niej pomostem miedzy jej wewnetrzna nicoscią, pusktą, utrata czegos (czego?), a inna nicoscią boska przepelniona mocą, pelna nadzieji.W niesmacznie entuzjastyczny sposob opiniowala krytykowala czy nawet obrazala.Jakby nie z tego swiata.Odczuwa to wszystko w kategoriach przezyc czysto emocjonalnych i chyb internalizuje w bardzo powaznym stopniu.Nadmierna pewnosc siebie zawsze jest negatywem prawdziwego obrazu rzeczy.Z dystansu przedstawia smutny obraz, jak myslicie ma bordeline, przynajmniej takie lekkie? Pisze troche na wyrost ale co tam jebie mnie to. nie wierze ze zniknela ,wroci wczesniej czy pozniej.

Po przeczytaniu tego watku wyjatkowo ten post mnie zaszokował,zdziwił i jednocześnie zaniepokoił.Czytajac to mozna by się zastanowić gdzie sa i czy wogóle są granice ludzkiej wyobrażni i jak bardzo wpływ na nią ma internet i tego rodzaju fora.Pisze tutaj o tym gdyż niewątpliwie powyższy "wywód" pokazuje jak wielkiej sile swoich fantazji uległ autor które to sprawiły iż Ester zaczęła mu się jawić jako osobowość borderline.Gavril ujrzawszy oczyma wyobrażni taki jej obraz umieścił tutaj zamiast własnych spostrzeżeń definicje osobowości borderline żywcem wyjętą z podręcznika akademickiego i to definicje z punktu widzenia podejścia psychoanalitycznego którego zdaje się nie rozumie.Zastanawiałam się czy można takie diagnozy ,nawet hipotetyczne stawiać na podstawie enigmatycznych danych o osobie w zasadzie nie możliwych do zweryfikowania drogą internetową i doszłam do wniosku , że nie można.Samo już takie porywanie się na ocenę i wnioskowanie na temat czyjegoś stanu psychicznego na forum może świadczyć o kompletnym braku znajomości nie tylko psychologii, ale i psychoterapii wogóle.Jestem psychologiem i wiem nie tylko z ksiązek,zajęć na studiach,ale i z własnego doświadczenia zdobytego w pracy z pacjentami ,że tego typu diagnozy a w szczególności te dotyczące zaburzeń osobowości stawia się po wielu miesiącach pracy,wnikliwych obserwacji i badań psychologicznych oraz psychiatrycznych.Nie jest możliwe postawienie takiej diagnozy tu na forum nawet gdyby po drugiej stronie siedział specjalista.Dlatego prośba do gavrila i innych forumowiczów aby wstrzymywali się przed takim opiniowaniem niczym nie popartym tu na forum ,zostawcie to specjalistom.
Stella

przez gavril princip 05 lis 2009, 11:36
Mysle ze wychodzac z gabinetu, odstawiajac wszelkie testy ,a wrescie zasiadajac przed komputer i wchodzac na forum powinnas rowniez troche sie wyluzowac i przyjac ze nie kazda refleksja nt danej osoby pretenduje do miana diagnozy, nie kazdy autor okreslajacy forumowicza rosci sobie prawo do uznawiania swojego opisu za scisly,kliniczny itd nie kazda perspektywa domaga sie traktowania na rowni z wywiadem, testem itd. itd. Mysle ze to nie ja jestem przepelniony akademizmem, fascynacja diagnoz i psychologizmem a tylko ty spostrzeganiem wszystkiego wedle kanonow metodologicznych.To tylko forum.Wrecz z kliniczną pedanteria komentujesz moj post.Domyslam sie ze zawodowy nawyk kaze ci wyciagac smiertelnie powazne konsekwencje z mojego postu ( piszesz ze 'oceniam', nie, nie oceniam, stawiam swobodna a nawet jawnie prowokacyjna teze by ozywic towarzystwo ..tak jak w kawiarni,przy kawie podczas dysput.. -powtarzam to porownanie po raz wtóry).Myslalem ze uzywajac dwoch jakze waznych slow ("Zdaje sie", "Odnosze wrazenie") dostatecznie okreslilem status swojej wypowiedzi, a jako osoba wyksztalcona powinnas czytac ze zrozumieniem nie zas ulegac pewnemu tonowi wypowiedzi, bo to tylko ton nawet jesli posilkuje sie psychologicznymi pojeciami.Inna sprawa; oczywiscie ze opieram sie tutaj na swojej wyobrazni i subiektywnemu wyobrazeniu Ester i to mnie nie kala bo nie siedzie w gabinecie nie jestem psychologiem. etc. Powiem nawet wiecej moj opis jes bardzo proztaorski i z ksiazkami akademickimi nie ma nic wspolnego( nie rozumiem wogole jak psycholog moze dopatrywac sie takich podobienstw) a tymbardziej z wykladnia psychoanalityczną.Jesli udalo mi sie na podstawie "fragmentow" Ester i swojej wyobrazni okreslic typ borderline wedle teorii psychoanalitycznych to tym mi przyjemnieji, poniewaz nie to bylo moim celem.Na koncu stawiam proste pytanie o bpd poniewaz skojarzylo mi sie opisem jaki przedstawilem.Brutalnie proste.
Popelniasz ten sam grzech ktory mi zarzucasz- nadinterpretacje.
Na koncu slow pare o diagnozie bpd; te wszystkie dramatyczne i doniosle slowa wskazujace na powage diagnozy bpd rozsmieszyly mnie, polska psychologia gowno o tym wie i gowno potrafii zeby wyleczyc.
W kazdym razie interesujace ze jedna mgr psychologii wyniosla sie a po paru dniach cudownie pojawila sie inna kolezanka po fachu i to z debiutanckim postem tutaj.
gavril princip

przez alexsa 05 lis 2009, 21:52
Witam
Mam do was bardzo wielka prośbe proszę doradzcie mi kogoś lub jakis osrodek kto mi pomoże w depresji i nerwicy , bardzo was prosze przejrzałam juz dużo rzeczy ale mam wielki mętlik i licze na Wasza pomoc wierze że znajdzie sie ktos kto mi pomoże z góry Wam dziekuję :oops:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stella 05 lis 2009, 23:45
gavril princip napisał(a):Mysle ze to nie ja jestem przepelniony akademizmem, fascynacja diagnoz i psychologizmem

A jednak porwałeś się na stworzenie profilu psychologicznego osoby i hipotetyczną ocenę jej stanu psychicznego który być może ma się nijak do rzeczywistego tak jakbyś przez chwile pomylił świat wirtualny z realnym.Pisząc "to tylko forum" mam wątpliwości czy naprawdę sam to rozumiesz.Po przeczytaniu wielu Twoich postów zastanawiam się czy czasami aby nie stawiasz się jednak nieświadomie w roli psychologa-diagnosty niczym psychotyk w stanie depersonalizacji,ale ponieważ sam się zarzekasz , że nie jesteś specjalistą co świadczy jednak o wglądzie to nasuwa mi się jedno określenie Ciebie-psycholog -amator.Przestań więc amatorszczyżnic bo możesz tylko zaszkodzić ludziom możliwe , ze błędnymi "określeniami" ich osoby.

gavril princip napisał(a):Jesli udalo mi sie na podstawie "fragmentow" Ester i swojej wyobrazni okreslic typ borderline wedle teorii psychoanalitycznych to tym mi przyjemnieji, poniewaz nie to bylo moim celem.Na koncu stawiam proste pytanie o bpd poniewaz skojarzylo mi sie opisem jaki przedstawilem.Brutalnie proste.

No niestety czarno na białym widać , że kolejność była odwrotna niż próbujesz nam to wmówić.Przeczytaj sobie jeszcze raz swojego posta.Już na samym początku tej wypowiedzi piszesz :

gavril princip napisał(a):Ester mimo swoich dogmatycznych pogladow magistra z psychologi, stazu oraz znajmosci (w moim odczuciu dosc powierzchownym) psychologii jest osoba zaburzoną i to emocjonalnie.

gavril princip napisał(a):charakterstyczne dla osob z zaburzeniem emocjonalnym, ludzi wysoce niedojrzalych

Świadczy to o tym , że już na samym początku stworzyłeś jej obraz osoby chwiejnej emocjonalnie,niedojrzałej a na końcu poprostu użyłeś nazewnictwa "borderline" które to zawiera w sobie w.w cechy.

gavril princip napisał(a):Na koncu slow pare o diagnozie bpd; te wszystkie dramatyczne i doniosle slowa wskazujace na powage diagnozy bpd rozsmieszyly mnie, polska psychologia gowno o tym wie i gowno potrafii zeby wyleczyc.

Polska psychologia wie na pewno więcej o zaburzeniu borderline niż Ty o psychologii.

[Dodane po edycji:]

gavril princip napisał(a):W kazdym razie interesujace ze jedna mgr psychologii wyniosla sie a po paru dniach cudownie pojawila sie inna kolezanka po fachu i to z debiutanckim postem tutaj.

To nie żaden cud.Rzeczywiście jestem koleżanką Ester która po długim czasie korzystania z tego forum usunęła swoje konto nieodwracalnie zgodnie z zasadami tu panującymi więc nie wróci już tu na pewno gavril,nie masz co się łudzić.Swoją drogą masz dziwny sposób podrywania kobiet :) Znam takich jak Ty.......:)
Dla Twojej wiadomości:Ester nie ma borderline.To stabilna introwertyczka a nie chwiejny ekstrawertyk jak ma w zwyczaju być osoba border.Jest naprawdę dobrym człowiekiem jak i psychologiem,praktykiem z dobrym przygotowaniem, sporą wiedzą , naprawdę wiele osób się od niej uczy dlatego dziwią mnie niektóre tu opinie.Może poprostu ona miała racje, ze psycholodzy są tu niemile widziani.Szkoda....... :roll:
Stella

przez Słowianka 06 lis 2009, 08:41
Stella napisał(a):Może poprostu ona miała racje, ze psycholodzy są tu niemile widziani.Szkoda....... :roll:

Ja nie mam nic do psychologów,wręcz przeciwnie mam bardzo dobrą psycholog/pychoterapeutkę,która bardzo mi pomaga,ale takich ludzi jak ester omijam z daleka.Sieje zamęt,bardzo poważnie oskarża wg.mnie zresztą nie tylko dobrą placówkę,a później ucieka i woła na pomoc koleżankę,żałosne,jak w podstawówce.Szczerze współczuję i jej i tobie.Nie wiem kim jesteście,ale gdybym wiedziała każdemu bym odradzała wizytę u was.Nikt poważny nie zajmuje się takimi pierdołami.Pierdołami czyli oczernianiem bezpodstawnie(żadnych konkretów)dobrej placówki,pisaniem,że się tutaj kogoś obraża,a to ester była pierwsza w obrażaniu,później ucieczka i wołanie na pomoc koleżanki,która widać też nie ma nic do roboty :twisted: Czy wy jesteście na pewno psychologami czy dziewczynkami z gimnazjum?

Alexsa spróbuj na dolnej albo na sobieskiego,leczyłam się na sobieskiego gdy byłam nastolatką,teraz jestem na dolnej i obie placówki polecam :smile:
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez polakita 06 lis 2009, 10:19
gavril princip, Stella/Ester (bo jestem przekonana że to ty). Nie sądzę żebyś zwerbowała koleżankę która by cię tak zaciekle broniła. Nie róbcie tu off topu, idźcie się kłócić w innym miejscu. Ten wątek służy ludziom którzy szukają miejsc na terapię i chyba nikt nie musi czytać waszych psychologicznych przekomarzań. Mnie to zresztą w ogóle nie interesuje.
polakita

przez agusiaww 06 lis 2009, 11:37
Przychylam sie do wypowiedzi polakity. Nie robcie tutaj burdelu, piszcie sobie na priv :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Stella 06 lis 2009, 19:37
polakita napisał(a):gavril princip, Stella/Ester (bo jestem przekonana że to ty). Nie sądzę żebyś zwerbowała koleżankę która by cię tak zaciekle broniła. Nie róbcie tu off topu, idźcie się kłócić w innym miejscu. Ten wątek służy ludziom którzy szukają miejsc na terapię i chyba nikt nie musi czytać waszych psychologicznych przekomarzań. Mnie to zresztą w ogóle nie interesuje.

Masz racje ten wątek służy czemuś innemu.To mój ostatni wpis na tym forum więc nie będzie problemu.Niebawem również skasuje konto tylko musze dojść jak to się robi.........
No niestety nie mam jak Ci udowodnić ,że ja to nie Ester.No ,ale to już nie mój problem.
Ester już nie ma,to koniec.
Stella

przez pocoto 07 lis 2009, 12:59
potrzebuje pomocy mam 19 lat i brak chęci do życia...

przez polakita 07 lis 2009, 17:57
pocoto, wyslalam ci prywatna wiadomosc... moze chcialabys sie spotkac z nami? Skoro jestes z Wawy... tu jest watek nasza-stolica-t1465-770.html
Nie wiem co prawda czy grono neurotyków moze natchnac optymistycznie, ale ogolnie kontakt z ludzmi jest fajny...
polakita

przez pocoto 07 lis 2009, 18:08
jestem ze śląska

przez polakita 07 lis 2009, 18:19
w takim razie poszukaj watku ze swoich okolic, moze znajdziesz namiary na dobrego psychoterapeute. moze tu cos znajdziesz katowice-t305.html
z tego co rozumiem twoj tata byl alkoholikiem, sa chyba specjalne terapie dla dzieci alkoholikow, bo jest to okreslony problem. ja mam nerwice, ale nie jestem z rodziny pijacej, wiec nie potrafie ci pomoc... moze tylko tyle ze fajnie ze tu zajrzalas, i mam nadzieje ze ci pomoze to forum!!
polakita

Nowy gabinet w centrum Warszawy

przez Justynaa 08 lis 2009, 16:28
Zapraszam do nowego gabinetu w centrum Warszawy - ul. Smolna 34/13 tel./fax: 22 827 33 33,
info@centrumpsychologiczne.waw.pl, http://www.centrumpsychologiczne.waw.pl. Profesjonalna pomoc, doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo.

[Dodane po edycji:]

Rozpoczęliśmy nabór na grupę DDA - sesje 3 godzinne, raz w tygodniu we wtorki. Cena 10 zł/godzina. Zapraszamy.
Warszawskie Centrum Psychologiczne, www.centrumpsychologiczne.waw.pl, info@centrumpsychologiczne.waw.pl
Ostatnio edytowano 18 lis 2009, 19:00 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Temat wydzielony na prośbę autorki.

przez młody2 10 lis 2009, 22:06
Czy ktoś był może z wizytą w centrum CBT na ul.Pieknej, a najlepiej u dr Mikulskiej? Interesują mnie wszelkie opinie na ten temat, pzdr

Sortuj wg