[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Re: WARSZAWA

przez ESTER 21 cze 2009, 22:40
bunny, dr Holasa nie znam tak dobrze jak wymienionych panów przeze mnie wcześniej dlatego jego nie umieściłam na "liście".Słyszałam , że też nie lepszy,ale tylko słyszałam o nim tak,poza tym miał tam kłopoty wcześniej i być może dlatego już nie jest kierownikiem tej placówki.
Co do moich studiów to akurat skończyłam dzienne(5 lat psychologii) a podyplomowe na których teraz jestem są tylko zaoczne..... chyba , że słyszałaś o jakiś dziennych gdzieś w Polsce :lol: To jak tak to daj znać, chętnie skorzystam :lol: Myślałam o terapii tam ,bo sama miałam problemy, ale właśnie dlatego z niej nie skorzystałam bo koleżanka po fachu która tam pracuje przestrzegła mnie przed tą placówką.
Polecałam dr Owsiejczuka bo to dobry lekarz jeśli chodzi o doświadczenie i wiedzę, to owszem pod tym względem ok, ale niestety ma on problemy takie które mogą zaszkodzić innym pacjentom(ja to widziałam na własne oczy).
Nie chcesz to nie wierz, Twoja sprawa.
Jeszcze jedna sprawa....niema nic takiego jak "dwie strony barykady".Dziwnie to spostrzegasz, dzielisz świat na pacjentów po jednej stronie i specjalistów po drugiej co ma się nijak do rzeczywistości.
Ci wszyscy specjaliści do których dr Holas też należy to nie Bogowie i tak jak wszyscy zwykli ludzie też mają problemy tylko żle zaczyna się dziać jak tego nie zauważają i nic z tym nie robią.Tak jest właśnie w CP.Dlatego poprostu przestrzegam i tyle.Kto chce niech wierzy a kto nie to jego du.....a.

Jeszcze ostatnie zdanie. Ciekawa jestem czy po skończeniu tej (z tego co mi wiadomo wogóle mało skutecznej terapii) bedziesz w stanie tu pisać.No cóż ......życzę Ci tego. :mrgreen:
ESTER

przez bunny_wrrr 22 cze 2009, 00:51
noooo od razu wiecej konkretow i od razu troche jasniej :D
nie mozna bylo tak od razu?

nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie istnieje relacja lekarz-pacjent i to sa wlasnie te dwie strony 'barykady' dwa punkty widzenia cos jak nauczyciel i uczen chyba ze u ciebie ta granica sie rozmywa z jakichs powodow...
no do dr holasa to sie nie modle :mrgreen: tak samo nie odczuwam skutkow jego-wyimaginowanych czy nie-nierozwiazanych problemow
pozostalej czesci twojej wypowiedzi nie skomentuje bo znowu podchodzi pod medrkowanie

a terapie z tego co mi wiadomo ;) koncze za 3 tygodnie i jeszcze sie trzymam na nogach wooow
to tyle w kwestii twojej szczerej troski i zyczliwosci :roll:
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez ESTER 22 cze 2009, 01:06
bunny, na nogach to się bedziesz trzymała :lol: no owszem :lol: Jednakże ciekawe czy w wypisie z psychiatryka bedziesz miała ta samą diagnoze co na początku....i czy nie będzie tam jakiegoś dodatkowego F....zwróć uwagę moją droga :mrgreen:
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez citi 22 cze 2009, 16:15
Ester a dlaczego nie przyjęto by mnie na terapię?
skoro mialabym depresje nerwice itp zdiagnozowaną
ADHD to cos co mialam w dziecinstwie, prawdopodobnie moja "nadwrażliwośc" spowodowala ze w późniejszym czasie łatwiej wpadałam w depresyjne stany.
Ale nie rozumiem dlaczego mialabym sie nie dostac na terapię. W takim razie kto ma mi pomóc?
lekarzy od ADHD u dorosłych mozna chyba na palcach jednej ręki policzyc a i tak do tej pory nie znalazlam zadnego konkretnego nazwiska.

przez ESTER 22 cze 2009, 18:58
"W takim razie kto ma mi pomóc? "

Myślę , ze pomóc Ci może terapia indywidualna, długoterminowa w warunkach ambulatoryjnych a nie oddziałowych.Takiej w Centrum Psychoterapii nie ma. Dlaczego chcesz iść na oddział szpitala psychiatrycznego ?Aż tak z Tobą żle ? Ta placówka na Dolnej która tak ładnie się nazywa "centrum psychoterapii" to nic innego jak tylko dzienny oddział nerwic zwykłego psychiatryka.Po 3 miesiącach pobytu tam dostaje się wypis w którym będzie napisane , że leczyłaś się w szpitalu psychiatrycznym (w tym na Nowowiejskiej bo to jest właśnie jeden z oddziałów tego szpitala) .Dokonują tam ostrej selekcji dlatego proces kwalifikacyjny trwa tam bardzo długo,poprostu wymęczają skrajnie pacjenta,wykorzystują do swoich badań bo to placówka badawcza AM więc aż roi się tam od stażystów a potem jak się zorientują, że im nie pasuje do tej "gry" to go wypier.....ją i nawet nie powiedzą co ma dalej robić ani gdzie ma iść chyba , że pacjent już nie wie jak się nazywa (co ostatnio po takiej kwalifikacji się coraz częściej tam zdarza) to wtedy prowadzą do budynku na przeciwko gdzie jest oddział zamknięty.Chcąc Ci tego oszczędzić napisałam, że nie warto byś traciła/tracił swój czas i nerwy.Daj sobie spokój naprawdę......

A poza tym tam przyjmowani są głównie pacjenci z całodobowego oddziału w Komorowie (w.w.szpitala na Nowowiejskiej).Naprawdę poważne przypadki.
ESTER

przez sadi31 22 cze 2009, 19:44
Ester czyli co ?? gdzie maja sie leczyc ludzie i szukac porady jak nie na dolnej ??? wiesz ja nie tryskam pieniedzmi zeby wywalac grybe tysie na prywatnych psychiatrow.
Na Dolnej jest jakis busynek stary obskurny no i takie dziwne odzdzialy - domki gdzie prowadzone sa terapie grupowe, hmmm psycholog po rozmowie ze mna powiedzial ze na psychoterapie sie nie kwalifikuje - sam juz nie wiem czy to dobrze czy jyz beznadziejnie.
Ester piszesz na forum nie bardzo pochlebnie na temat tej placówki, owszem masz do tego prawo, ale ludzie ktorzy szukaja pomocy bo nerwica nie daje im spokoju tez maja prawo do konkretów do rzetelnej wiedzy na temat lekarzy , i jesli wiesz lub widzisz tam az tak -owazne zaniedbania to bardzo cie prosze podaj tu na forum konkretne przypadki zaniedban tak azeby mozna to bylo udowodnic i ew polepszyc stan tej placówki. Zobacz ilu ludzi potrzebuje pomocy ostatnia rzecza jaka im trzeba to nie poparte dowodami i konkretami przypuszczenia.

przez ESTER 22 cze 2009, 20:06
sadi31, a jaką to masz diagnozę , ze nie możesz brać udział w terapii ???? :shock: Widzisz już samo to jest zaniedbaniem. :!: Nie ma takiego zaburzenia bądż choroby w całej ICD-10 czy DSM IV które by nie nadawało się na psychoterapie !! Poważnie..... nawet ciężka schizofrenia paranoidalna się na terapię kwalifikuję :!: Poprostu nie pasujesz im do "gry" i tyle więc powiedzieli Ci , że się nie nadajesz.

Rozumiesz ??? :!:

W warszawie jest mnóstwo placówek nfz gdzie można odbywać bezpłatnie terapię i to dużo lepszych niż CP na Dolnej która to na dodatek ostatnio uplasowała się na ostatnim miejscu w "rankingu" placówek tego typu.
ESTER

przez bunny_wrrr 23 cze 2009, 00:18
no ester na bank wpisza mi schizofrenie paranoidalna i tysiac dodatkowych f tylko szkoda ze tego nie zobacze bo tak jak i calej mojej karty bo jedyne co chce zobaczyc to efekty leczenia
ktore ty btw z uporem wariata starasz sie zakwestionowac
bylas na tej terapii? skonczylas ja? nie? to z laski swojej nie wypowiadaj sie na ten temat
to wszystko wiesz od samych pacjentow czy od swojej kolezanki? moze niewarto polegac na opinii jednej osoby w dodatku wspolpracownicy albo chociaz nie traktowac jej jako prawdy objawionej bo w pracy jak to w pracy zazdrosc zawisc itp...
moj proces kwalifikacyjny trwal 3-4 spotkania wiec to chyba dosc standardowo nie wyobrazam sobie zaczac takiej terapii z marszu
aa no i tzn ze pasuje im 'do gry' skoro mnie bez problemu wzieli
mam kontakt z jedna stazystka ale dosc ograniczony
dzienny oddzial wiec chyba logiczne ze szpitala psychiatrycznego co nie znaczy ze sa tam ludzie na skraju zalamania :!:
i mysle ze trzeba tez wziac pod uwage ten procent pajcentow ktorzy naprawde nadaja sie na oddzial zamkniety bo i tacy na pewno sie zdarzaja
powodow nie zakwalifikowania na terapie moze byc wiele chocby dlatego ze cp nie specjalizuje sie we wszystkich chorobach swiata co nie
a ty na ktorym miejscu rankingu specjalistow sie plasujesz? :roll:
ExModerator

przez citi 23 cze 2009, 14:17
ESTER napisał(a):W warszawie jest mnóstwo placówek nfz gdzie można odbywać bezpłatnie terapię i to dużo lepszych niż CP na Dolnej która to na dodatek ostatnio uplasowała się na ostatnim miejscu w "rankingu" placówek tego typu.

to prosze podaj mi adresy i namary na lekarzy
bo ja w Warszawie bezpłatnie nic wiecej nie znalazłam.

Jutro wybieram się do Poradni Zdrowia Psychicznego na bemowie
zobaczymy
moze psycholog da mi jakies namiary.

moze nie jestem totalnie pokręcona, ale tak czy siak jest ze mną źle i coś z tym zrobic muszę, gdzieś muszę z tym pójśc
a państwowo niestety nie jest to takie proste jak piszesz

przez ESTER 23 cze 2009, 17:40
bunny,efekty swojego leczenia sama właśnie kwestionujesz pisząc , że chcesz je zobaczyć czyli mam rozumieć , ze kończysz tą durną terapię a jeszcze ich nie widzisz ? To jak to ? :shock:

"bo jedyne co chce zobaczyc to efekty leczenia "

"bylas na tej terapii? skonczylas ja? nie? to z laski swojej nie wypowiadaj sie na ten temat
to wszystko wiesz od samych pacjentow czy od swojej kolezanki? "

Akurat ten kto bierze udział w takiej terapii czyli Ty wie chyba najmniej co jest zrozumiałe bo pacjenci nie powinni za dużo wiedzieć. Jednak w CP jest tak , ze pacjent nie wie niczego i to już jest kures.....o z ich strony.
Bede się wypowiadać a Ty siedż cicho jak podobno ozdrowiałaś.Nie wiesz dosłownie nic tak samo jak inni pacjenci CP. :!: Zresztą nudzi Ci się ? Po 15.00 nie masz co robić więc się ze mną sprzeczasz ? Trzeba było iść na oddział całodobowy w Komorowie to by Ci znależli jakieś zajęcia popołudniowe typu lepienie z plasteliny czy coś takiego.

"moj proces kwalifikacyjny trwal 3-4 spotkania wiec to chyba dosc standardowo nie wyobrazam sobie zaczac takiej terapii z marszu"

4 spotkania to były tzw. indywidualne konsultacje z psychoterapeutą który zajmuję się wstępną kwalifikacją a dalsza jej część trwała miesiąc tylko Ty myśląc , ze już zaczełaś terapię nie zdawałaś sobie z tego sprawy bo Ci oczywiście nie powiedzieli.To w ich zwyczaju zresztą....Kures....o i tyle co mam do powiedzenia.

"powodow nie zakwalifikowania na terapie moze byc wiele chocby dlatego ze cp nie specjalizuje sie we wszystkich chorobach swiata co nie"

Jasne , że nie.... tylko w tych psychicznych... :lol:

Citi na PW wyśle Ci adresy.
ESTER

przez citi 23 cze 2009, 18:57
no to czekam na PW. z góry dzięki za adresy

ja juz naszykowana. "story of my life" spisane, zebym o niczym nie zapomniala bo jak zgubie wątek to zaczne gadac bzdury

ESTER a co myslisz o tym teście?
http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1

przez isj 23 cze 2009, 21:14
Ester, a wypowiesz się na temat leczenia na oddziale dziennym w III klinice nerwic czy czego tam w IPiN-ie, bo najprawdopodobniej trafię tam w przyszłym miesiącu? Orientujesz się w temacie?
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez bunny_wrrr 23 cze 2009, 22:16
ESTER no dla mnie prawdziwe efekty widoczne beda PO zakonczeniu terapii kiedy to bede funkcjonowac samodzielnie a teraz tak owszem widze powazne zmiany i znaczna poprawe :D
dlatego tez absurdalne jest bys wypowiadala sie nt wplywu tej terapii konkretnie na mnie bo przeciez nie masz nie mozesz miec o tym pojecia bo nie jestes mna :!: 'nie wypowiadaj sie na ten temat'-wlasnie temat wplywu terapii na mnie mialam na mysli
o calej reszcie owszem mozesz pitolic choc zwykla przyzwoitoscia jest podanie skad posiadasz te informacje i -jak juz bylo wczesniej powiedziane-opisanie konkretow bo to calkiem nie fair

tak samo ja mam prawo reagowac gdy hejtujesz ludzi ktorzy mi naprawde pomogli i to jest ok wg mnie
wg ciebie oczywiscie trzeba oczerniac cp a jak ktos ma dobre wrazenia to ma siedziec cicho? faktycznie postawa godna specjalisty

nawet jesli jest tak jak piszesz to co za roznica czy to proces kwalifikacyjny czy nie skoro terapeuci juz w tym czasie dzialali i nikomu po miesiacu nie podziekowali glowy mi przez to nie urwalo a i z pewnocia inaczej bym sie czula wiedzac ze to dopiero kwalifikacja wiec to plus raczej
no i tak oczywiscie lecza tam wszystkie choroby psychiczne swiata :mrgreen:
ale skoro znasz swietne alternatywy dla wstretnego cp to podaj te polecane adresy i namiary tutaj nie tylko na pw niech inni tez skorzystaja ja rowniez jestem ciekawa

momentami wypowiadasz sie jakbys byla co najmniej eichelbergerem czy innym zinnem ;)
troche pokory
ExModerator

przez isj 23 cze 2009, 22:26
bunny napisał(a):hejtujesz ludzi
Dopuszczalną formą jest także "hejterzysz" ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg