[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

DDzienny oddzial leczenia zaburzen nerwicowych i psychosomat

przez ESTER 26 mar 2008, 00:38
Witam wszystkich
Jestem po raz pierwszy na tym forum .
W ciagu ostatnich 2 msc nasiliła mi sie nerwica lekowa i w zwiazku z tym chciałabym pójść na psychoterapie grupowa.
Myślę o jakims oddziale dziennym. W necie znalazłam 3 takie osrodki.
Klinika nerwic na sobieskiego odpada bo tam sie czeka kilka miesięcy.
wiec pozostały mi dwa osrodki : Dzienny oddział zaburzeń nerwicowych w szpitalu im. W.Orłowskiego oraz w Centrum psychoterapii na dolnej 42.
Nie wiem na który sie zdecydować. Czy ktos ma może jakieś doświadczenia związane z psychoterapią w któryms z tych ośrodków?
ESTER

przez scrat 26 mar 2008, 01:09
Ja nie znam wprawdzie, ale też bym się wybrał (i terapeutka też mi poleciła terapię grupową). Jak znajdziesz gdzieś info o wadach/zaletach tych dwóch ośrodków to podziel się :) Ten szpital im. Orłowskiego jest na Ludnej, tam przy Książęcej?
Przyjaciel forum

DDzienny oddzial leczenia zaburzen nerwicowych i psychosomat

przez ESTER 26 mar 2008, 01:51
Szpital im.W. Orłowskiego mieści sie przy ul.Czerniakowskiej 231
Zaleta tej terapii jest na pewno to ,że daje lepsze efekty niż indywidualna.
Z tego co słyszałam wielu ludziom dzięki niej zmieniło się diametralnie życie oczywiście na lepsze więc i ja postanowiłam spróbować choć przyznam szczerze, że sie troche boje.
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 03 kwi 2008, 21:26
Wygląda na to że trzeba będzie...
Kiedy się ta terapia zaczyna? I ile czasu trwa, da się zapisać np. wieczorowo? W dzień pracuję, co drugi weekend studiuję.. :/
Przyjaciel forum

PSYCHOTERAPIA

przez ESTER 04 kwi 2008, 23:45
Terapia trwa 3 miesiące. To sa grupy zamknięte ok. 12 osób.Z tego co sie dowiedzialam terapia rusza od połowy kwietnia lub początek maja wiec jak chcesz sie załapać to musisz sie spieszyć.Najpierw musisz sie zapisac do jakiegos psychologa który kwalifikuje do grupy i podejmuje decyzje wraz z zespołem terapeutów czy sie nadajesz na taka terapie , to jest ok.3 wizyt.
Zajecia odbywaja sie codziennie od 8.00 lub 9.00 rano do 14.00 przez 5 dni w tyg. bez sobót i niedziel a po południu chyba juz nie , ale dowiedz sie bo może sie myle.Osoby pracujące dostają zwolnienia lekarskie.Do szkoły bedziesz mógł chodzić jeśli studiujesz zaocznie bo w weekandy nie ma terapii.
ESTER

przez scrat 06 kwi 2008, 22:32
Bardzo bym chciał, ale autentycznie nie mam kiedy :( Jedyny czas, który mam dla siebie (i mogę poświęcić) to wieczory w dni powszednie... Jest coś takiego?
Przyjaciel forum

PSYCHOTERAPIA

przez ESTER 07 kwi 2008, 19:35
Z tego co wiem to jeśli chodzi o terapie na oddziale dziennym to ona odbywa sie raczej w godz od 9.00 do 14.00 , ale najlepiej bedzie jak tam zadzwonisz i sie dowiesz. Słyszałam ,że jest jeszcze tam taka terapia grupowa w ramach której zajecia odbywaja sie raz w tyg. w godz. popołudniowych (spotkanie trwa ok.2 godz.), ale rozłozona jest na jakieś dwa lata czy jakoś tak , nie jestem do końca pewna. Możesz wziąć pod uwage i taka możliwość bo w sumie to chyba nie jest z Tobą aż tak żle jak możesz pracować i chodzić na zjazdy. :lol:

Ja musiałam zrezygnować z pracy z powodu lęków i tylko na zjazdy dwa razy w miesiącu chodze (też studiuje zaocznie) :(
ESTER

Re: Warszawa PZP Mochnackiego 10

przez Halina65 24 kwi 2008, 20:10
Kilka misiecy temu skonczylam terapie u pana Marcina Ohl i jestem bardzo zadowolona! Leczylam sie u roznych lekarzy i terapeutow od 12 lat na nerwice natrectw. Moj ostatni lekarz, profesor w IPIN na sobieskiego polecil mi pana Ohl i po 8 sesjach nie mialam juz zadnych natrectw!!! Nie wierzylam, ze mozna az tyle, ze jednak bede miala jakies natrectwa na zawsze. To jest świetny terapeuta i nie rozumiem was. Ma duzo pacjentow i prywatnie i na Mochnackiego w ramach NFZ. To pracocholik - widac. Nic dziwnego, ze zarabia! Mnie natomiast przyjal w ramach NFZ, czekalam w dlugiej kolejce. Pametam, ze to bardzo seredczny i zaangazowany terapeuta, zostal nawet po godzinach dla mnie, pozwala dzwonic do siebie, daje duzo do czytania, po kazdym spotkaniu robil mi ksero swoich notatek, ktore duzo mi daly-wiedzialam co robic. Za darmo, w ramach ubezpieczenia! Znajdzcie drugiego takiego! duzo pracuje i dobrze, to nic dziwnego ze zarabia.
Przyznaje, ze rozni sie od innych terapeutow, jest zaskakujacy, bardzo energiczny, naprawde zaskakujacy i prowokujacy do myslenia i moze nawet pewny siebie, ale jak widizlam go na korytarzu pierwszy raz pomyslalm, ze to znowu jakis nerwowy psycholog. Ja go polecam, przynajmniej ja mysle, ze to bezinteresowny, zaangazowany profesjonalista, troche niestereotypowy, ale moze stad jego powodzenie.
Przystojny i miły facet i pewnie dlatego pierm77 tak sie denerwujesz, haha!
pierm77 napisał(a):
Egzystencjalny_Paw napisał(a):
ktosia napisał(a):Zdecydowanie nie polecam terapeuty Marcina Ohla. Mam za sobą trochę doświadczeń z psychologami i ten był najgorszym,

a nie mozna bylo zapytac na forum lub pw kogos z Wwki ? przeciez to cieniaz i (moim zdaniem) zadufany w sobie D.U.P.E.K. ktorego praca przestala interesowac juz dawno i to co tylko robi to zlicza kase na koncie.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:25 pm ]
meliskaaa napisał(a):jest to panstwowe mam nadzieje ??? bo nie mam zbyt duzo kasy :((

Polecam na Mochnackiego 10, bardzo sympatyczny lekarz psychiatra i świetni psychologowie - leczylam sie tam i jestem zaskoczona, ze takie podejscie do pacjenta spotkalam w panstwowej sluzbie zdrowia! rejestracja: 822 29 43

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:29 pm ]
meliskaaa napisał(a):jest to panstwowe mam nadzieje ??? bo nie mam zbyt duzo kasy :((

Polecam Mochnackiego 10, leczylam sie tam - fajny mily lekarz i psychologowie z widocznym juz na korytarzu powodzeniem wsrod pacjentow. Nie myslalam, ze w panstwowej sluzbie zdrowia spotka mnie takie zaangazowanie i serdeczne podejscie do pacjenta. Polecam.
A rejestracja to chyba: 822 29 43

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:29 pm ]

Polecam Mochnackiego 10, leczylam sie tam - fajny mily lekarz i psychologowie z widocznym juz na korytarzu powodzeniem wsrod pacjentow. Nie myslalam, ze w panstwowej sluzbie zdrowia spotka mnie takie zaangazowanie i serdeczne podejscie do pacjenta. Polecam.
A rejestracja to chyba: 822 29 43

Psychoterapia

przez ESTER 26 kwi 2008, 18:43
Może mu wpadłaś w oko i dlatego taki miły był ........ he, he ,he
ESTER

Re: Terapeuta on natręctw

przez karioko 20 maja 2008, 16:49
Kam napisał(a):Czy możecie mi polecić terapeutę od nerwicy natręctw? Czy ktoś leczył się kiedyś tak jak ja sie leczyłam u p. Kitłowskiej w Warszawie? Czy można sie w koncu z tego u kogos wyleczyc?

Leczyłam się u Pani Kitłowskiej. Chodziłam na grupę i muszę przyznać, że to było gorsze niż moje nagorsze oczekiwania. P. Kitłowska dużo nawijała, sprawiała wrażenie "profesjonaliski", ale to nie zadziałało.... i to na nikogo w grupie. Każdy potem miał lęki z jakimi przyszedł. Komuś nawet sie drastycznie pogorszyło i wywalili z grupy. Dziś ze złością wspominam panią Kitłowska! Potem jeszcze chodziłam do innej terapeutki poznawczo-bechawioralnej na Pięknej i to bylo cos zupelnie innego niz p. Kitłowska mowila i w koncu pomoglo i przestalam miec ataki. Tak wiec cos jest nie tak chyba.

Re:

przez Aga78 22 maja 2008, 14:39
Aga78 napisał(a):Nie wiem czy mogę to tu wkleić- jeśli nie tu przepraszam.
Obiecałam,że jeśli zobaczę efekty dam namiary:)
Chciałabym polecić bardzo dobrą psychoterapeutkę- to co ona zrobiła w kilka miesięcy-innym nie udało się przez ponad 5 lat (nerwica lękowa)
mgr.Elżbieta Kalinowska.
Wizyty są płatne ( nie w ramach NFZ- niestety).
"Ośrodek Polana"
ul. Oleandrów 5 / 8
00-629 Warszawa
tel.:(022) 825 00 45

Witam,
Podtrzymuję to co napisałam.
Jest z dnia na dzień coraz lepiej (zdaję sobie sprawę,że nie wszystko stanie się w jednej chwili), widzę,że ta Pani naprawdę wie co robi.
Pozdrawiam.

Re: WARSZAWA

przez jaaa 23 maja 2008, 23:40
Marcina Ohl

moge prosic o namiary dokladne gdzie przyjmuje prywatnie a gdzie na NFZ i iel bierze za wizyte i o telefon? prosze!

przez Motylek29 26 maja 2008, 09:23
Ja bardzo polecam psychologa, psychoterapeutę dr. A. Rojkiewicza.
Przyjmuje na woli - jest bardzo konkretny i zna się na rzeczy.
Leczy depresje, nerwice, lęki i zajmuje się równiez problemami rodzinnymi i międzyludzkimi.
Prowadzi zajęcia indywidualne i terapię grupową.
Przyjmuje prywatnie (czy przyjmuje w ramach NFZ niestety nie wiem)
tel: 502-332-967

przez Halina65 31 maja 2008, 12:20
jaaa napisał(a):Marcina Ohl

moge prosic o namiary dokladne gdzie przyjmuje prywatnie a gdzie na NFZ i iel bierze za wizyte i o telefon? prosze!

Mam telefon do niego: 660 407 247

Sortuj wg