[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

psychoterapia w małej grupie analitycznej dla DDA i DDD

przez OlgaPl1 30 sty 2015, 22:56
Może się tak zdarzyć, każdy tak naprawdę może odejść z terapii (z relacji jakiejkolwiek) kiedy tylko chce, nawet nie musi czekać 6 miesięcy, ma do tego prawo, jest wolnym człowiekiem.
Jak to w życiu bywa, nie możemy nikogo zatrzymać na siłę, ale możemy pracować nad swoimi emocjami związanymi z tym odejściem, lękiem przed tym, że ktoś mnie opuści.

Co do terapii to odejście kogokolwiek z grupy nie niszczy terapii (szlak może trafić nas, tych co zostali), ale terapia trwa nadal. To doświadczenie odejścia z terapii prowokuje inne osoby do pracy nad ich trudnością z odchodzeniem/poczuciem bycia porzucanym. Terapia to proces polegający na doświadczaniu wielu aspektów trudnych emocji i ich przepracowywaniu. To jest trudne czasami i wkurzające też może być czasami.

-- 30 sty 2015, 22:19 --

zima napisał(a):przeciez wiekszosc dda to prozniaki.mysla tylko o sobie.

Dość prowokujące stwierdzenie, każdy powinien być trochę egoistą, ale żeby jakoś szczególnie egoizm dotyczył DDA??
Skąd takie przekonanie?

[WARSZAWA]

przez annagorska 31 sty 2015, 00:51
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką,
http://instytut.rasztow.pl/czlonkowie-z ... rska-anna/

Prowadzę długoterminową grupę terapeutyczną (Centrum Terapii Psyche-Medical Warszawa, Nowowiejska 5/50).

Zapraszam osoby zainteresowane pracą w grupie. Jest to grupa dla osób z różnymi trudnościami (depresja, nerwica, DDA, niskie poczucie wartości).
Więcej informacji o pracy w tej grupie analitycznej można dowiedzieć się na konsultacji. Konsultacja ma na celu również przyjrzenie się własnym potrzebom i obawom związanym z grupą/terapią.
Tel: 696 220 300
Certyfikowany psychoterapeuta i analityk grupowy, specjalista psycholog kliniczny
Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Instytut Analizy Grupowej Rasztów
www.ctpsyche-medical.pl
Warszawa

[WARSZAWA]

przez Kosmaty 31 sty 2015, 00:56
A ile bierzesz za sesje? pewnie tyle co reszta złodzieji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[WARSZAWA]

przez devnull 31 sty 2015, 02:31
Kosmaty napisał(a):A ile bierzesz za sesje? pewnie tyle co reszta złodzieji

BTW.
Trzeba być bandytą by za 50min spotkanie brać taką kasę (często ponad 100zł),
nie zasilajcie budżetu tych pseudo-doradców. Bo nic nie zyskacie a stracicie tylko pieniądze,
ja straciłem nie mało a zyskałem bardzo niewiele jeśli nie nic.

To jest biznes teraz, stać na to ludzi zarabiających pieniądze na wysokich stanowiskach
w korporacjach. Oni nie liczą się z tym, że człowiek chory nie ma pieniędzy,
ludzie bez honoru. Lekarze chociaż mają przysięgę Hipokratesa a psychoterapeuci nie mają sumienia,
żerują ludzkim nieszczęściu i nie mają nawet wyrzutów sumienia, co pokazuje jakimi zwierzętami są.

Apropo ośrodka Rasztów, byłem tam 4 lata temu, zostałem zbyty, po wstępnej, płatnej
konsultacji bez podania przyczyny odmówiono mi terapii. To był ośrodek na Ursynowie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

[WARSZAWA]

przez annagorska 01 lut 2015, 16:19
devnull napisał(a):
Kosmaty napisał(a):A ile bierzesz za sesje? pewnie tyle co reszta złodzieji

BTW.
Trzeba być bandytą by za 50min spotkanie brać taką kasę (często ponad 100zł),
nie zasilajcie budżetu tych pseudo-doradców. Bo nic nie zyskacie a stracicie tylko pieniądze,
ja straciłem nie mało a zyskałem bardzo niewiele jeśli nie nic.

To jest biznes teraz, stać na to ludzi zarabiających pieniądze na wysokich stanowiskach
w korporacjach. Oni nie liczą się z tym, że człowiek chory nie ma pieniędzy,
ludzie bez honoru. Lekarze chociaż mają przysięgę Hipokratesa a psychoterapeuci nie mają sumienia,
żerują ludzkim nieszczęściu i nie mają nawet wyrzutów sumienia, co pokazuje jakimi zwierzętami są.

Apropo ośrodka Rasztów, byłem tam 4 lata temu, zostałem zbyty, po wstępnej, płatnej
konsultacji bez podania przyczyny odmówiono mi terapii. To był ośrodek na Ursynowie.

Nie wiem czy do psychoterapeuty, którego postrzega się jako "złodzieja" warto chodzić? raczej nic się od "złodzieja" nie dostanie tylko można zostać okradzionym.

To że psychoterapia jest biznesem i że jest wykorzystywana przez niektórych lekarzy i terapeutów jedynie do zarabiania pieniędzy nie pomagając to niestety też prawda. I co ja mogę z tym zrobić? To, że w niektórych szpitalach nie leczy się zaburzeń psychicznych tak jak powinno i że można pomóc znacznie liczniejszej grupie pacjentów i tego się nie robi to też prawda. Można też powiedzieć, że leczenia raka można robić skuteczniej, ale się tego nie robi. Dlaczego?

Nie mogę powiedzieć, że każdemu psychoterapia może pomóc, ale przy współpracy z terapeutą można bardzo dużo osiągnąć (tylko jak współpracować ze "złodziejem"). Warto wiedzieć i pamiętać, że psychoterapia to praca na własnych emocjach i jest to trudne czasami aby zobaczyć co jest moją trudną emocją, a co jest tym co mi robią źli ludzie (psychoterapeuci-złodzieje).
Certyfikowany psychoterapeuta i analityk grupowy, specjalista psycholog kliniczny
Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Instytut Analizy Grupowej Rasztów
www.ctpsyche-medical.pl
Warszawa

[WARSZAWA]

przez aptasia 05 lut 2015, 02:35
Jeśli szukacie przychodni odradzam Wam: http://www.poradnia-konwaliowa.pl/

Ale po krótce:
2lutego postanowiłam się zapisać na kolejną wizytę u mojego lekarza (zresztą, bardzo dobrej psychiatry którą mogę wszystkim polecić)
okazało się, że NAJBLIŻSZY termin to 27 luty... kurcze, prawie miesiąc. Tyle można czekać na wizytę z NFZu ... (a i często jest to krócej nawet w przypadku pierwszej wizyty a co dopiero kontynuacji leczenia)
informuję więc, że kończą mi się leki, i otrzymuję propozycję, że Pani doktor wypisze mi receptę do odbioru w recepcji. Fajnie, 2 miesiące temu też musiałam korzystać z takiej opcji bo oczywiście brak miejsc... za tą opcję oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić, w moim przypadku było to 60zł bo dostałam dwie recepty , z czego jedna na leki z kosmosu których nie brałam nigdy nawet :)

leczenie w tym miejscu to farsa i szkoda na to nerwów. Poniekąd zastanawiam się wręcz czy to jest uczciwe, naciągać pacjentów na płatne recepty w sytuacji gdy z winy polityki przychodni nie mogą się oni dostać do lekarza na czas. A może to celowe działanie?
nie wiem... nie chcę mieć już z tym miejscem nic wspólnego i Wam także odradzam.

-- 05 lut 2015, 12:29 --

za to jeśli chodzi o terminy, mogę polecić http://poradniacentrum.pl/
dziś (5 luty) się zapisałam a pierwszą wizytę mam w poniedziałek (9luty)...
no i tak powinno być gdy chodzi się prywatnie...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Psychoterapeuta Warszawa

przez mag-82 05 lut 2015, 20:17
Witam wszystkich i bardzo proszę o namiary do doświadczonego lekarza, psychoterapeuty w leczeniu zaburzeń obsesyjno kompulsyjnych w Warszawie. Stan chorego naprawdę jest bardzo zaawansowany i niepokojący. Chory jest w trakcie brania leku 3 miesiąc, proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Mag

Psychoterapeuta Warszawa

przez sailorka 05 lut 2015, 20:29
Polecam tego pana, sama u niego przeszłam terapie. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. http://www.psycho-terapeuta.warszawa.pl/kontakt
Cześć, jestem czubkiem

Psychoterapeuta na NFZ Warszawa

przez huśtawka 21 lut 2015, 12:50
Mam prośbę-czy może mi ktoś polecić dobrego psychoterapeuty z Warszawy który pracuje na fundusz?
To będzie moja trzecia próba i szczerze mówiąc jestem już zmęczona emocjonalnie szukania na chybił-trafił :(
Wiem że to jest dość subiektywne,bo jeśli komuś dany terapeuta odpowiadał to nie znaczy że ze mną tak będzie,ale jednak.
Przede wszystkim chcę by ten nowy nie negował,ani nie zmniejszał mojego problemu,ani moich uczuć tylko spróbował mi pomóc go rozwiązać.No i żeby posiadał chociaż trochę empatii i chęci zrozumienia uczuć pacjenta.
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

[WARSZAWA]

przez huśtawka 21 lut 2015, 16:08
dream*,

I jak Ci poszło??Z tego co widzę to w tej poradni bardziej terapia grupowa wchodzi w grę.Czy tak jest?Czy tam przyjmują na fundusz?

Co do wypowiedzi wyżej,nie wiem czy psychoterapeuci są złodziejami ale jedno jest pewne-ich kodeks etyczny do niczego się nie nadaje,bo i tak chronią się na wzajem a nawet jeśli przekroczą granice czy okaże się że są niekompetentni,to wolą zrzucić winę na pacjenta zamiast przyjrzeć się własnej pracy i dopuścić do świadomości że może z nimi jest coś nie tak.Bynajmniej takie są moje doświadczenia.... :(
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Łapa 21 lut 2015, 18:03
Ja polecałem Ci już chyba Gruzińską, byłaś tam...?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

[WARSZAWA]

przez MDJ 21 lut 2015, 18:36
NISKOPŁATNA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA

CO? Dwuletnia psychoterapia grupowa dla stałej grupy członków

KIEDY? Raz w tygodniu, czwartki 19.00-20.30
(Planowany początek grupy: wiosna 2015)

GDZIE? Na Saskiej Kępie, w siedzibie Instytutu Analizy Grupowej RASZTÓW (ul. Genewska)

JAKI KOSZT? 25zł/sesja (100 zł/miesiąc)

KTO PROWADZI? Dyplomowana psycholog, psychoterapeutka.

Z wykształcenia jestem:
• Magistrem psychologii – absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – specjalizacja psychologia kliniczna
• Doktorantką Kliniki Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Szpital Tworkowski)
• Kursantką czteroletniego Szkolenia Psychoterapeutycznego w Instytucie Analizy Grupowej RASZTÓW – szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego
• Ukończyłam cykl seminaryjny w zakresie podstaw psychoterapii psychoanalitycznej
• Jestem członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
• Obecnie kończę studia podyplomowe w zakresie seksuologii klinicznej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

SZCZEGÓŁY, ZAPISY NA KONSULTACJE:
tel: 662 147 287, grupa.czwartki@gmail.com
MDJ

przez huśtawka 21 lut 2015, 18:37
Łapa napisał(a):Ja polecałem Ci już chyba Gruzińską, byłaś tam...?

Jaka Gruzińska? Nie, o ile pamiętam to pisaliśmy o Bielańskim,ale tam jak zadzwoniłam to się okazało że się czeka 1.5 roku..

-- 21 lut 2015, 17:46 --

Masz na myśli poradnie zdrowia psychicznego?Bo coś w necie właśnie znalazłam.A byłeś tam?Długo trzeba czekać na termin?
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez abraxas 21 lut 2015, 20:16
Niestety na nfz trzeba będzie poczekać... Jeśli chcesz do dobrego psychoterapeuty, to znam tylko takiego do którego trzeba by było czekać z 8-10 miesięcy, żeby mieć regularną terapię.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Sortuj wg