[WARSZAWA]

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Diagnoza Autyzmu albo ADHD w Warszawie

przez tosia_j 08 gru 2013, 19:59
Jeszoswiesz, na jakiej podstawie wypowiadasz swoje opinie? Z autopsji?
outsider

przez Jeszoswiesz 08 gru 2013, 20:34
Candy, swoją opinie o autorze już wyraziłem, wszystko inne to tak ogólnie o autyzmie: chciałem zwrócić uwagę na parę tylko aspektów.
Tosia, można tak powiedzieć. Konkretniej na podstawie doświadczenia zawodowego.
Show me the way to Copacabana, I want to dance samba tropicana

przez Candy14 08 gru 2013, 20:44
Candy, swoją opinie o autorze już wyraziłem,

gdzies mi chyba umknela
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tosia_j 08 gru 2013, 20:52
Jeszoswiesz napisał(a):Tosia, można tak powiedzieć. Konkretniej na podstawie doświadczenia zawodowego.

Znaczy do osrodkow daja tylko tych lepszych :( reszta siedzi po domach
outsider

przez Jeszoswiesz 08 gru 2013, 21:29
W takim razie w szkołach są wszyscy :)

przez tosia_j 08 gru 2013, 22:05
Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy.
outsider

przez Jeszoswiesz 08 gru 2013, 22:32
Szkoła specjalna dla dzieci z autyzmem i sprzężeniami w stopniu od umiarkowanego w dół :)

przez tosia_j 08 gru 2013, 22:52
Bebzon, jestes z warszawy. idz do synapsisu po prostu.
outsider

start nowej grupy terapeutycznej w Warszawie - styczen

przez PCPC 10 gru 2013, 14:08

Pomoc psychologiczna w W-wie

przez jasik 13 gru 2013, 22:18
Cześć

Borykam się z zaburzeniami lękowymi (głównie fobia społeczna, ale też OCD) od dawien dawna. Oprócz tego jakiś rodzaj zaburzenia osobowości, przez które moje życie jest pustką - unikanie ludzi, brak znajomych/przyjaciół.

Niestety, objawy OCD bardzo przeszkadzały mi w pracy. Byłem zmuszony coś z tym zrobić. Zacząłem psychoterapię i leczenie psychiatryczne - prywatnie.
Dzięki terapii (poznawczo-behawioralna) zacząłem robić małe postępy w walce z fobią społeczną i swoim odizolowaniem. Niestety, nasilone natręctwa podczas wykonywania czynności służbowych sprawiły, że straciłem pracę...

Dziś jestem bezrobotny, wpadam w depresje, nie mam żadnego wsparcia. Codziennie jest coraz gorzej... potrzebuje pomocy terapeutycznej. Ze względu na bezrobocie nie mam kasy na prywatne wizyty, w grę wchodzi wyłącznie NFZ. Podzwoniłem trochę ostatnio po PZP, w większości miejsc nikt nie odbierał, a tam gdzie dodzwoniłem się szanse na rozpoczęcie psychoterapii do końca III kwartału 2014 są żadne :-|

Czuję się bezradny, nie wiem co robić :( Czy ktoś z Was zna miejsce w Warszawie, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną - terapię, w ramach NFZ w możliwie szybkim czasie?

Bardzo proszę o Waszą pomoc.

Moderatorów przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie znalazłem żadnego tematu o psychoterapii w W-wie w ramach NFZ. Jedyne jakie są, to takie, w których psycholodzy zapraszają do siebie na prywatne wizyty, a do tego to mogę googla wykorzystać...

Grupa terapeutyczna Warszawa

przez MFK 15 gru 2013, 00:01
Zapraszamy.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
MFK

Grupa DDA/DDD Warszawa - rozpoczynamy nabór!

przez zrodloinspiracji 15 gru 2013, 19:16
Nie sztuką jest przeżyć swoje życie ale żyć pełnią! - łatwo powiedzieć kiedy przeszłość depcze po piętach, a widmo straconego, trudnego i przykrego dzieciństwa odbija się echem w tym co czujesz, myślisz, co robisz… Jak zatem żyć, kiedy nie udało Ci się bezpiecznie dojrzeć pod okiem pijących, zaniedbujących czy stosujących przemoc rodziców? Nie wierzysz w siebie, nie wiesz czego chcesz, stawiasz sobie nadmierne wymagania, żyjesz w ciągłym napięciu, lęku i poczuciu zagrożenia. Masz trudności w stworzeniu i utrzymaniu bliskich relacji, albo pozostajesz w toksycznym i niszczącym Cię związku. Nie czujesz, lub to co czujesz wydaje Ci się niesłuszne i nic nie warte, a zaprzeczone, trudne emocje takie jak poczucie winy i krzywdy, złość, smutek czy wstyd pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach, wywołują zamęt i utrudniają Ci funkcjonowanie. Kiedyś jako dziecko byłeś bezradny, niewiele mogłeś z tym zrobić, teraz jako dorosły masz wybór, możesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zmierzyć się z tym co pogrąża i boli. Dołącz do naszej grupy a pomożemy Ci bezpiecznie spojrzeć w przeszłość i nauczyć się z nią żyć, tak by adekwatnie reagować na teraźniejszość, tak by żyć w pełni jako autor a nie odbiorca swojego życia.

Na grupę zapraszamy osoby z syndromem DDA i DDD:
- którym trudno zrozumieć siebie, innych ludzi i świat
- które chcą zmierzyć się ze swoim trudnym, „alkoholowym” dzieciństwem
- które mają skomplikowaną relację z samym sobą: poczucie niskiej wartości i negatywny stosunek do siebie; strach przed utratą kontroli; poczucie winy w momencie gdy uda im się coś zrobić dla siebie, przymus bezustannego poszukiwania aprobaty i potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz; obawę przed stratą; osądzają siebie bezlitośnie
- które mają trudności z emocjami: trudność w przeżywaniu i nazywaniu myśli, uczuć, potrzeb; duża podatność na zranienie; trudność w okazywaniu uczuć, obawa przed konfrontacją, konfliktem, okazywaniem złości czy gniewu; zalegający i wszechogarniający smutek; duża wrażliwość i podatność na zranienie; impulsywne zachowania, decyzje czy reakcje
- które doświadczają różnych problemów w relacjach z innymi ludźmi: niemożność nawiązania satysfakcjonujących relacji i ich utrzymania; obawa przed odrzuceniem, lub porzuceniem; obawa przed tym, że jeśli ktoś się zbliży to odkryje twoją nieatrakcyjność; trudność w zaufaniu innym; poczucie, że powinieneś polegać tylko na sobie; nadmierne poczucie lojalności, często wobec osób, które na to nie zasługują
- którym trudno kończyć rozpoczęte sprawy;
- które boją się zmian i przesadnie na nie reagują
- które widzą świat w czarno-białych barwach
- którym trudno się bawić i przeżywać radość
- które wiedzą, że chciałyby inaczej funkcjonować i inaczej wybierać, inaczej działać, ale nie wiedzą jak to zrobić, jak zmienić mechanizmy, które nimi rządzą
- które są gotowe uwolnić swój potencjał życiowy, które chcą się rozwijać i uczynić swoje funkcjonowanie satysfakcjonującym…

Cel psychoterapii grupowej:
- dotarcie do nieuświadomionych źródeł obecnych problemów
- poznanie i lepsze zrozumienie siebie
- odbudowanie zaufania do siebie i innych
- poprawa relacji ze sobą i innymi ludźmi
- uwolnienie energii życiowej zużywanej na tłumienie przeszłych, trudnych doświadczeń
- rozwój i dokonywanie bardziej świadomych i satysfakcjonujących wyborów

Spotkania będą się odbywały w małej grupie od 8 do 10 osób. Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne, którego koszt wynosi 100 zł. Grupa będzie trwała rok z dwutygodniową przerwą wakacyjną.

Termin: luty 2014
poniedziałek w godzinach: 19.00 – 21.00
prowadzenie: Dominika Wernio - psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny i Katarzyna Solka-Dąbrowska - psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny
koszt: 320 zł miesięcznie (80 zł za sesję)

zapisy: telefon 530-85-55-65, email: info@zrodloinspiracji.pl

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ŹRÓDŁO INSPIRACJI

http://www.zrodloinspiracji.pl

Zapraszamy!

11-12 stycznia - Intensywny Trening Asertywności - Warszawa

przez zrodloinspiracji 15 gru 2013, 19:22
Asertywność to postawa i sposób komunikowania się, polegający na poszanowaniu zarówno swoich praw, jak i praw innych ludzi. Osoba asertywna potrafi wyrażać własne opinie, emocje, potrzeby, itp. przy jednoczesnym uwzględnieniu praw i granic innych osób.

Tematy, którymi będziemy się zajmować:

"Asertywność - Co to? Po co? Jak to się ma do mnie?"
Na treningu dowiesz się, czym jest asertywność, nauczysz się odróżniać postawę asertywną od uległej i agresywnej, a także będziesz miał/miała okazję przyjrzeć się sobie. Dzięki zaproponowanym ćwiczeniom dowiesz się, na ile jesteś asertywny/asertywna w swoich myślach, uczuciach i zachowaniach. Omówimy przyczyny nieasertywnego zachowania, takiego jak uleganie innym z zaniedbaniem swoich potrzeb albo agresywne wybuchy, które wymuszają zaspokojenie naszych potrzeb, ale naruszają granice innych.

"Stop! Dalej wstępu nie ma!"
Kolejnym tematem będzie obrona swoich granic. Nauczymy się, w jaki sposób mówić „nie” i stawiać granice w nieagresywny sposób. Poćwiczymy asertywne sposoby reagowania na krytykę i atak werbalny. Czy w sytuacjach, w których ktoś Cię krytykuje lub traktuje agresywnie czujesz się kompletnie bezradny/bezradna lub bronisz się atakując rozmówcę? Jeżeli któraś z tych reakcji (lub obie) jest Ci bliska, pokażemy Ci sposoby oraz wyposażymy w narzędzia, których będziesz mogła/mógł użyć w takich momentach.

"Złość i krytyka - nie taki diabeł straszny"
Złość jest całkowicie naturalną, właściwą nam wszystkim emocją, taką jak np. lęk lub zadowolenie. Zastanowimy się, dlaczego tak trudno jest nam przeżywać i wyrażać własną złość. Złość często kojarzy się nam z agresją i niszczącym wpływem na relacje. My popatrzymy na nią trochę z innego punktu widzenia. Na treningu zapoznamy Państwa ze wskazówkami dotyczącymi konstruktywnego wyrażania złości. Nauczymy się również w asertywny sposób mówić innym o tym, co nam nie odpowiada. Na zakończenie porozmawiamy chwilę o mówieniu innym... miłych rzeczy To, paradoksalnie, bywa czasem trudniejsze niż wyrażanie krytyki.

Termin: 11 - 12 stycznia 2014, sobota i niedziela 10.00 - 17.00
prowadzenie: Paulina Siwiec i Katarzyna Domańska - psychoterapeutki psychoanalityczne, trenerki
koszt: 280 zł
zapisy: telefon: 530-85-55-65, email: info@zrodloinspiracji.pl

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego ŹRÓDŁO INSPIRACJI

http://www.zrodloinspiracji.pl

Zapraszamy!

11-12 stycznia - Intensywny Trening Asertywności - Warszawa

przez jetodik 15 gru 2013, 19:25
w jakich jeszcze miastach robicie takie rzeczy?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg