Czy to nerwica ?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Czy to nerwica ?

przez lwica 27 lip 2007, 11:04
Witam
Jestem świeżutka na tym forum. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy jestem "tylko" wybuchową, zbyt nerwową osobą czy to już "jednostka chorobowa"?
To prawda jestem nerwowa, potrafię wybuchnąć z byle powodu (czego potem żałuję). Mam "małe zboczenie" na punkcie porządku. Nie chodzi o to że sie np brzydzę niedomytych rzeczy, po prostu lubię jak jest czysto w domu. W pracy jakoś potrafię zapanować nad stresem, jestem miła, a jak przekroczę próg domu i zobaczę bałagan dostaje białej gorączki i robię domownikom awanturę. Poza tym mam okresy związane z zaburzeniem odżywiania. Nie potrafię do końca zaakceptować swojego wyglądu, pomimo, ze jestem osobą szczupła (i może to zabrzmi mało skromnie) ale chyba też niebrzydką. Nie klasyfikuje ludzi gruby=głupi mimo to nie pozwalam sobie na jakiekolwiek niedoskonałości.
Chce wszystkim na około udowodnić, ze jestem zorganizowana, uporządkowana, ambitna, inteligentna itp.

Czy ktoś moze mi pomóc ?!

przez Pstryk 27 lip 2007, 13:13
Witaj na forum Lwico.
Niby wszystko wygląda ok. Na pewno zaburzenia odżywiania nie należy ignorować i to jest już jeden powód (bardzo istotny) aby pomyśleć poważnie o wizycie u specjalisty (psycholog, psychiatra).
Zastanawiające jest, że w pracy jesteś taką zrównoważona sympatyczną kobitką, a po przekroczeniu progu domu stajesz się (bez obrazy) pedantyczną neurotyczką. Wydaje mi się, że w domu po prostu pozwalasz sobie na wyładowanie emocji, które przynosisz ze sobą z pracy. Być może w Twojej przeszłości wydarzyło się wiele rzeczy, które przez lata kumulacji teraz wychodzą z Ciebie. To też warto rozpracować!
Pstryk

przez lwica 27 lip 2007, 13:50
Dziękuję za odpowiedź.
Tak teraz troszkę szukam po necie- a może to jest neurastenia ? Jestem drażliwa, szybko wybucham złością ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suavemente_besame 27 lip 2007, 17:19
hmm ... jestem nerwicowcem i tez bardzo lubie porzadek. ale ja poza domem tez jestem nerwowa...
dzis mialam atak leku u fryzjera...balam sie ze zaraz wybuchne i zaczne sie trzasc ze strachu ale udalo m isie przetrzymac atak ...
suavemente_besame

przez lwica 29 lip 2007, 20:36
Masz rację...Życie tak szybko ucieka, ze szkoda czasu na ciągłe przesadne sprzątanie. Tylko czy uda mi sie to zwalczyć w sobie ? Czy uda mn\i się na nowo odkryć uroki świata ? Mam nadzieję, ze tak, bo mam naprawdę fabtastyczną rodzine i nie chcę żeby mnie omijali szerokim łukiem.

Sortuj wg