Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam Was serdecznie -> kolejny, nowy znerwicowany ;-)


PinkFloyd

Rekomendowane odpowiedzi

Na Wasze forum natknalem sie przypadkowo...( wpisałem poprostu w googlach " nerwica natrectw " ) ;-)... jak zapewne się domyslacie, ja takze zmagam sie z dosc powszechnym ( jak sie okazuje ) schorzeniem ...a mianowicie : nerwicą natrectw... powiem tak... jest trudno ( nie ma sie co okłamywać ) ale ( moze coponiektorych pocieszę ) DA SIĘ Z TEGO CHOLERST** WYJŚĆ o tym jestem przekonany, gdyz w podobnej sytuacji znalazł sie kiedys ( dosc dawno ) moj Tata... teraz jest szczęśliwym człowiekiem, który cały czas wspiera mnie na duchu ... powiedział mi, ze cieszy sie teraz niezmiernie z tego, ze mogł przejsc przez nerwice natrectw ( zastanawiacie się zapewne dlaczego ....? ) juz Wam mowie dlaczego... powiedział, ze dzieki temu rozumie mnie w 100% i potrafi mi pomoc :-) a to jest bardzo wazne ( bo np. kiedys myslałem, ze jestem chory psychicznie, ze tylko ja zmagam sie z takimi problemami ( myślami )...całe szczęście, ze zwierzylem sie kiedys Tacie z rzeczy, które potwornie mnie meczyły ( i nadal męczą, jednakze jest coraz lepiej ;-) ) bo dzis wiem, ze wiele ludzi ma podobne schematy myslowe jak ja ) dodał takze, ze dzieki temu poznał dokładnie swoje wnetrze oraz mechanizm jakim jest psychologia :-) ... poznał, takze kiedys bron dzieki, której mogł walczyc z trapiacymi Go sprawami, oraz dzięki ktorej zwyciezył cała ta wojnę jaka była walka z nerwicą... ---->niejedynym kluczem do sukcesu ( wyzwolenia ) jest Relaksacja, oraz afirmowanie sobie ( podczas głebokiego odprezenia ) pozytywnych stwierdzen( działanie na podświadomosc ), które przyczyniaja sie powoli do osiagniecia pełnego spokoju ...a pozniej ----> Harmonii oraz wielkiej Radości :-) przeczytałem wiele ksiazek, gdzie pisze, iz wiele Naszych problemów wynika z głeboko utartych schematów w Naszej PODŚWIADOMOŚCI ... przeczytałem kiedys, ze PODŚWIADOMOŚĆ porównać mozna z żyzna, próchnicza ziemia, w ktorej bujnie rosna wszelkie zasiewy dobre czy złe... Kazda mysl jest zatem przyczyną czegoś, a kazda zewnętrzna lub wewnętrzna okoliczność - skutkiem. Jesli wiec chcecie, aby Wasze sprawy szły w pożadanym kierunku, musicie koniecznie zapanować nad własnymi myslami. "... Kiedy nauczysz się poprawnie myslec, kiedy zrozumiesz prawdę, a w podświadomości zasiejesz pozytywne, harmonijne i zyczliwe myśli, wtedy dojdzie do głosu moc Twojej podświadomości. Wszystkie sprawy przybiorą pomyślny obrót. Majac kontrolę nad procesami myślowymi, zdołasz użyc sił podświadomości do pokonania wszelkich kłopotów..." Kiedyś mój autorytet powiedział : " Ale im dłużej żyję, tym bardziej wierzę w ogromną siłę myśli. Po wielu latach spędzonych na uczeniu dorosłych wiem, że człowiek potrafi pozbyć się zmartwień, strachu i róznego rodzaju dolegliwości oraz odmienic swoje życie odmieniając sposób myślenia. Wiem o tym doskonale! Naprawdę! Widziałem setki ludzi, którzy przeszli niewiarygodną wręcz metamorfozę. Byłem świadkiem tych przemian tak często, ze teraz już nawet mnie nie dziwią. "... Grunt to pozytywne myślenie---> gdyż " człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli " ;-)... w kolejnych postach napiszę dokładnie o moich dolegliwościch... oczywiscie jesli Was nie przynudzam... bo troszkę się rozpisałem:-) jak znam zycie wiekszość z Was usypiała czytajac me powitanie ;-)... ale cóz moze znajdzie sie chociaz osoba, która zechce mnie wysłuchać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj.Wiesz ja też walczę z nerwicą ale taki post jak twój daje wiele siły.Stary masz zajebiste szczęsie że masz takiego faceta i to w osobie ojca który tez przeszedł przez to piekło.Dałes mi znów troszke wiary że kiedyś będę szczęsliwy, bo ja bardzo tego chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład jednego z uczniów....( mojego wzoru do naśladowania ( Dale Carnegie ) ), który odmienił swoje życie tylko dzięki sile umysłu. Naprawdę polecam przeczytac cały ten tekst ( od stóp do głów;-) a raczej odwrotnie ;-) ) gdyz z pewnościa pozwoli wielu osoba uświadomic sobie pewne bardzo wazne sprawy---> które mogą przyczynic się do wyzdrowienia ;-).Wspomniany uczeń przechodził załamanie nerwowe. Czym spowodowane? Zamartwianiem się. Oto jego opowieść :

 

" Martwiłem się wszystkim: że jestem zbyt chudy, że wypadają mi włosy, że nigdy nie zarobie tyle pieniedzy, by moc się ozenic. Bałem się, ze nigdy nie bede dobrym ojcem, że stracę dziewczynę, która chcialem poślubić. Martwiłem się, że moje życie nie jest takie, jakie powinno być. Martwiłem się, ponieważ byłem pewien, ze mam wrzody żoładka. NIe mogłem pracować, wiec rzuciłem pracę. Żyłem w takim napieciu, ze przypominałem olbrzymi kocioł bez wentyla bezpieczeństwa. Cisnienie było olbrzymie - musiało coś rozsadzić. I rozsadziło. Jeśli nie przechodziłeś załamania nerwowego, módl się, aby nigdy Cie nie spotkało, ponieważ zaden ból cielesny nie da się porównać z okropnym cierpieniem chorej duszy.

Mój stan był tak poważny, ze nie mogłem z nikim rozmawiać, nawet z rodziną. W najmniejszym stopniu nie kontrolowałem swoich mysli. Przepełniał mnie strach. Podskakiwałem na odgłos najmniejszego nawet hałasu. Unikałem wszystkich. Bez żadnego powodu wybuchałem płaczem.

Każdy dzień był agonią. Czułem się opuszczony przez wszystkich, nawet Boga. Kusiło mnie, by skoczyć z mostu do rzeki i skonczyc z tym raz na zawsze.

Zdecydowałem jednak, ze pojadę na Florydę. Liczyłem, ze pomoze mi zmiana miejsca. Kiedy wsiadłem do pociagu, ojciec wręczył mi list i powiedział, abym go nie otwierał przed dotarciem na miejsce. Na Florydzie znalazłem się w szczycie sezonu turystycznego. Ponieważ nie było wolnego miejsca w żadnym hotelu, wynajalem kąt w garażu. Próbowałem zdobyć pracę w firmie spedycyjnej pod Miami, ale bez powodzenia. Spędzałem wiekszosc czasu na plaży. Mój stan był bardziej opłakany tam, na Florydzie, aniżeli w domu. Otworzyłem więc kopertę, aby przeczytać list taty. Na kartce były następujące słowa: << Synu, jesteś półtora tysiąca mil od domu i nie czujesz się lepiej, prawda? Wiedziałem, ze ta podróż ci nie pomoże, ponieważ zabrałeś ze sobą przyczynę wszystkich twoich kłopotów: siebie samego. NIe dzieje się nic złego ani z twoim ciałem, ani umysłem. To nie sytuacje, w których się znalazłeś, powaliły cię, lecz to, co ty sam o nich myślałeś. Jak człowiek czuje w głebi serca, takim jest. Kiedy zrozumiesz to, synu, wracaj do domu; będzie to oznaczać, ze jestes uleczony >>

List taty rozzłościł mnie. Oczekiwałem wspolczucia, a nie pouczania. Byłem taki wściekły, ze postanowiłem nigdy więcej nie pojawiać sie w domu. Tego wieczoru spacerowałem po jednej z bocznych uliczek Miami. Przechodziłem obok kościoła, w którym odprawiano jakieś nabożeństwo. Ponieważ nie miałem nic innego do roboty, wszedłem tam i wysłuchałem kazania: << Kto pokona swego ducha, potężniejszy jest od tego, co zdobędzie miasto>> - taka była jego myśl przewodnia. Uświecone wypowiedzeniem w domu bozym słowa wyrażały dokładnie to, co pisał mój ojciec, i wymiotły z mojego umysłu wszystkie bzdury. Po raz pierwszy od dawna mogłem myśleć jasno i sensownie. Zrozumiałem, ze byłem głupcem. Z zaskoczeniem ujrzałem siebie samego w prawdziwym świetle: oto ja, który chciałem zmienić wszystko i wszystkich na całym świecie, a tymczasem jedyne, czego mi było trzeba, to zmiana ostrości soczewek kamery, którą jest mój umysł.

Następnego ranka spakowałem się i wyruszyłem do domu. W 4 miesiące później poślubiłem dziewczynę, której utraty tak sie obawiałem. Jesteśmy teraz bardzo szczęśliwym małżeństwem i mamy pięcioro dzieci. Bóg jest dobry - i dla mego ciała, i dla umysłu. Przechodzac nerwowe załamanie byłem szefem nocnej zmiany na małym wydziale liczącym 18 ludzi. Teraz jestem szefem fabryki kartonu i kieruję 450 pracownikami. Życie wydaje mi się pełniejsze i bardziej przyjazne. Doceniam prawdziwe jego wartośći. W chwilach, kiedy próbuje mnie dopaść niepokój ( jak wszystkich innych ), nastawiam z powrotem ostrość <> i wierzę, że wszystko będzie OK.

Mogę uczciwie powiedzieć, ze zadowolony jestem z przebytego załamania, ponieważ na własnej skórze mogłem się przekonać , jak wielką władzę mają nad nami nasze myśli. Teraz umiem nakłonic je, aby pracowały dla mnie, a nie przeciwko. Wiem już, ze ojciec miał rację pisząc, ze to nie zewnętrzne sytuacje były przyczyną wszystkich moich kłopotów, ale to, co ja o nich myślałem. Kiedy tylko zdałem sobie z tego sprawę, zostałem uleczony. I od tamtej chwili jestem zdrowy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Nooo widze w tym tekscie tak wiele optymizmu ,że postanowiłam przeczytać to do końca . Bardzo fajnie,że umieściłeś tutaj coś takiego ,myśle ,że wielu osobom może to pomóc ,mi w jakiś sposób to chyba pomogło ,zgadzam sie ,że czasami nadmiernie przejmujemy się jakąś sytuacją ,ja założyłam temat ''optymistyczne wątki ''ale coś tam pusto :)mam nadzieje ,że ludzie zaczną pisać takie rzeczy którymi nawzajem bedziemy mogli sobie pomóc ,wniosleś tu optymizm ,to sie bardzo przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pink Floydzie,

 

Bardzo piękne słowa, wiele własciwie mądrych zdań ;-)

Aczkolwiek wydaje mi sie że ta filozofia kontroli własnych myśli, poprzez autosugestię, to chyba bardziej sprawdza sie w terapii nerwicy natręctw...

Gdy nachodza nas natrętne mysli, mozemy uczyć się je kontrolować, hamować, patrzec na nie z boku...

A co z nerwicą lękową...? Ja cieprię na nerwice lękową i fobię społeczną od dziecka... Po prostu budze się i czuję wszechogarniający, bezprzyczynowy lęk i niepokój. Nawet gdy w moim życiu wszystko się układa, to odczuwam ciągły niepokój. W związku z tym ze mam fobię społeczną, każdy kontakt z ludźmi powzej 1 osoby wywołuję we mnie treme, a potem panikę... Czerwienie się i pocę, nie potrafie skupic na rozmowie i dobrej zabawie. Boję się że nikt mnie nie polubi, że jestem zbyt ponura, nudna, zagubiona, zbyt niesmiała....

Co 3 lata mam depresje...

Próbowałam terpaii poprzez autosugestię, korzystałam tez z mądrości wschodu ( system jogi, medytacji, technik oddechowych, relaksacyjnych) Co z tego że "savasanę" opracowałam do perfekcji, jesli już przed praca dopada mnie niepokój, a po pracy mam odechciewa mi się wszystkiego...

Nie chce nikogo dolować, ale mam wrażenie że to o czym piszesz juz próbowałam wdrożyć w życie i nie udało się. Poradz cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×