Depresja ciążowa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Depresja ciążowa

przez akasia 31 sty 2007, 23:58
Witam Was wszystkich!
Jestem w piątym miesiącu ciąży i mam depresję oraz nerwicę lękową. Muszę przyjmować leki ale bardzo się boję, że zaszkodzą mojemu dziecku. Lekarz tłumaczył mi, że skutki depresji w ciąży bardziej szkodzą dziecku niż leki, które leczą depresję. Lecz ja nie jestem do końca przekonana czy to prawda. Jest mi bardzo ciężko i byłambym wdzięczna za jakiekolwiek informację czy po prostu wsparcie.

przez Yantar 01 lut 2007, 01:10
Witaj akasia
Trudno sie jednoznacznie wypowiedziec nie bedac w tym wzgledzie lekarzem specjalista. Jesli mozesz podaj jakie leki bierzesz, moze znajdzie sie na forum pani ktora przechodzila cos podobnego i da troche bardziej rozwinieta odpowiedz.

http://www.forum.nerwica.com/cia-a-rexe ... t2357.html

To jest link do tematu z pokrwnym do twojego problemem.

przez atrucha 01 lut 2007, 12:27
Cześć akasiu :)

To bardzo delikatna płaszczyzna.. Mało mówi się o tym.
Zakładam,że jeśli będę jeszcze kiedyś w ciąży (a mam taka nadzieję),to odłożę zupełnie leki.. :?

Prześledź też ten temat -----> http://www.forum.nerwica.com/nerwica-lk ... =ci%B1%BFa
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

depresja ciążowa

przez akasia 02 lut 2007, 00:40
Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w mój temat. Chciałam zaznaczyć, że przed ciążą nigdy nie chorowałam na depresję i nie brałam leków. To właśnie ciąża wywołała depresję i nasiliła nerwicę lękową. Depesję dostałam w trzecim miesiącu ciąży i myślałam, że to przejściowe.Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąży i ponieważ depresja się pogłębia lekarz postanowił wprowadzić lek przeciwdepresyjny o nazwie AUREX. Stwierdził, że skutki uboczne leku są mniejsze niż nic nie robienie z depresją, gdyz ona również źle wpływa na dziecko. Ja jednak mam ciągłe obawy co do rozpoczęcia leczenia. Proszę o kontakt mam, które w ciąży brały leki przeciwdepresyjne bądź w jakiś sposób poradziły sobie bez nich. Jest mi tak bardzo źle.

przez reneSK 02 lut 2007, 15:28
Witaj, moja mama brała również leki będąc w ciąży ze mną i moim bratem, a było to dwadzieścia pare lat temu, leki nie były na tyle bezpieczne co teraz, a z nami jest wszystko w porządku, my oboje skończyliśmy studia wyższe z piątki rodzeństwa i trzymamy się nieżle.pozdrawiam!!!!

przez shadow_no 04 lut 2007, 17:43
Witam na forum,
czuj się jak u siebie,
pozdrawiam Serdecznie,
Admin
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg