Czym sie rózni depresja od nerwicy lękowej?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Czym sie rózni depresja od nerwicy lękowej?

przez pawel88 28 sty 2007, 23:49
Witam Jestem nowy na tym forum. Przedewszystkim chcialbym sie dowiedziec na co dokladnie cierpie czy jest to nerwica czy depresja. Moje obiawy zaczely sie na poczatku studiow . Ale od dziecka bylem nadpobudliwy. Objawy nasilily sie po powaznym wypadku samochodowym , ktory mialem pare lat temu i do tej pory bardzo mi to przeszkadza w zyciu codziennym. Nie wiem czy to jest nerwica czy depresja. Do specjalisty zglosilem sie jak wracajac z pracy wszystkie miesnie nagle mi sie zacisnelu nie moglem ruszac rekami i nogami i mialem hiperwentylacje. Myslem , ze
to zawal ale po przyjezdzie do szpitala lekarz kazal mi sie uspokoic dal mi zastrzyk i sie uspokilo ale stany kolatania serca , i leku przed takim czyms , ze w kazdej chwili moze mi sie cos takiego stac jak wtedy przeszkadza mi w zyciu. Dostalem Serotax i Lexotan od psychologa jadlem i pomagalo ale nei chce jesc tego przez cale zycie. Wystepuja u mnie tez objawy leku przed tym ze cos stanie sie moim bliskim a w szkole przed egazminami robi mi sie duszno i kreci mi sie w glowie ledwie chodze po kotyarzu. Czy dobrze trafilem bo widze , ze na tym forum macie podobne problemy. Moze udzielibymi ktos jakies rady , kto przezywal podobne sprawy?. Niska samoocena tez u mnie wystepuje mialem czesto kompleksy tak apropo.

Dzieki z gory i Pozdrawiam Wszystkich

przez gina 28 sty 2007, 23:55
Witam Cię Pawełku ! Na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie,ja Ci nie pomogę,ale pięknie witam :D
na próżno to wszystko co dzisiaj jest bólem....

przez pawel88 28 sty 2007, 23:57
Dzieki Gina :) i Witam rowniez

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gusia 29 sty 2007, 00:19
Witaj miło Paweł :P
Gina ma rację ,tu na forku napewno znajdziesz odpowiedź.
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez samotniczka 29 sty 2007, 00:23
Siemanko :)

przez Róża 29 sty 2007, 10:13
Witaj Paweł :D
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez pawel88 29 sty 2007, 11:51
Zaczolem znow brac seroxat wspomagany lexotanem . Dobrze robie czy powinienem wybrac sie na jakas terapie indywidualna?

przez LuC 30 sty 2007, 12:06
Zaczolem znow brac seroxat wspomagany lexotanem . Dobrze robie czy powinienem wybrac sie na jakas terapie indywidualna?

po 1. lekarz powinien ocenić czy robisz dobrze czy źle biorąc leki
po 2. terapia jeszcze nikomu nie zaszkodziła

tyle rad z mojej struny :>
powodzenia
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez agawa 30 sty 2007, 16:12
Witam Was wszystkich. Ja również jestem nowa i mam podobny problem jak Paweł. Leczę się od grudnia, biorę seroxat i chodzę na terapię. Jednak do tej pory nie dowiedziałam się czy mam nerwicę czy depresję. Ja również byłam w fatalnym stanie, myślałam, że to mój koniec. Zawroty głowy, duszności, ogromny lęk przed wszystkim. Trafiłam do poradni w opłakanym stanie. Pozdrawiam Was bardzo, bardzo mocno.

przez LuC 30 sty 2007, 16:29
witaj agawo... widzisz mam podobny problem. jedna lekarka twierdziła, że mam depresję z elementami fobii społecznej, druga, że to nerwica lękowa- i tu i tu seroxat był mi zalecany. mnie skolei szczerze mówiąc zwisa to jak to kto nazywa - po mojemu to we łbie mi się po prostu pierd... ;-))
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez pawel88 30 sty 2007, 17:12
LuC i dalej leczysz sie seroxatem?

przez LuC 30 sty 2007, 17:58
zmieniłem na zoloft - lek ten sam w gruncie rzeczy tylko dawka większa

pozdr...
LuC
LuC

Witaj

przez ewab 30 sty 2007, 19:33
Nie jestem psychiatra ,ale przezylam depresje ,a obecnie mam nerwice lękową..Wiec postaram ci wyjasnic na czym polega depresja ,mianowicie depresja objawja sie niesamowicie wysokim poczuciem winy ,brakiem apetytu ,spaniem ,negatywny nastroj w godzinach rannych i wieczornych .zas poprawa nastroju pojawia sie w poludnie.Jak rowniez objawia sie brakiem snu ,czasem bywa agresja ,osamotnienie ,niekiedy płacz i niechec do robieenia czegokolwiek .ostatecznie moze doprowadzic do popelnienia samobojstwa
Zas nerwica lekowa wywoluje ogromny lek(przed roznymi rzeczami (ja osobiscie mam lek przed chorobami)) przed ktorym nie mozna zapanowac ,ciagnie to za soba przyspieszony rytm serca drzenie rak ,jak rowniez brak snu.aha jeszcze jedno ciagle sie o tym mysli podobnie jak w depresji powtarzaja sie negatywne mysli .dla mnie srodkiem niszczacym nerwice lekowa jest lek olzapin
mam nadzieje ze ci jakos rozwialam niepwnosc
radze przejsc sie do psychiatry
pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

"Bywa,ze komus starcza odwagi w wyjatkowych
okolicznosciach,a nie starcza na co dzien."
ewa

przez pawel88 30 sty 2007, 19:57
Dzieki ewab bylem bylem Tylko dokladnie nie powiedzieli mi co mam ale juz teraz wiem ze jest to nerwica lekowa :) Dzieki za info... postaramy sie to zniszczyc raz na zawsze..

Sortuj wg