Witam, mam nadzieję na wsparcie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam, mam nadzieję na wsparcie

przez Zakłopotana 16 sty 2007, 17:24
Witam wszystkich,

Od kilku lat przeżywam że jest coś ze mną nie tak, nie wiem czy jest to nerwica natręctw, mam nadzieję że pomożecie mi odpowiedzieć na to pytanie:
1. odczuwam lęk przed witrem - jak coś na mnie wieje, przeciągiem, uciekam na widiok otwartych okien lub jak się da to je zamykam;
2.wszystko mierzę - już nic nie mogę normalnie kupić: ubrań, butów, wszystkie przedmioty od razu zakładam, że są krzywe, zepsute i nie dobre i wyszukuję w nich problemu;
3.od razu zakładam, że rzeczy którymi się zajmuję lub sprawy jakie mam załatwić nie wyjdą, że ktoś coś źle zrobi, zepsuje np: lęk przed wszelkimi usługami, boje sie iść do dentysty, że źle spiłuje mi zęba i będę musiała wracać kilkakrotnie na poprawki, lęk przed fryzjerem z tego samego powodu, boję się oddać samochód do lakiernika itp. odczuwam przy tym ogromny stres przez który, nie mogę spać i bez przewy się zadręczam tymi szczegółami. A gdy przeczuwam, że coś jest nie tak i milczę nie informując o tym wykonawcy, albo nie dopytam się o coś do końca mam potworne wyrzuty sumienia, przez które często płaczę.
4.gdy gdzieś wychodzę występuje kolejny problem - parcie na pęcherz, mam wrażenie, że nie załatwiłam się do końca i np: przed wejściem do kina biegam do toalety kilkakrotnie, co jest okropnie niekomfortowe.

Z góry bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi.
Jestem już tym wszystkim załamana, gdyż wciąż powstają nowe problemy i natręctwa z którymi muszę sie uporać.
Pozdrawiam.

przez Pysia28 16 sty 2007, 17:59
Witamy Zakłopotaną na forum! :D Niestety ten problem mnie nie dotyczy ale pewnie znajdziesz tutaj pomoc hejka

przez reneSK 16 sty 2007, 20:29
Witaj! Masz rację wygląda to na objawy nerwicy, spróbój porozmawiać z psychologiem, powinien pomóc . Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pio77 16 sty 2007, 21:27
Czesc,Zaklopotana :P .Twoje problemy mozna chyba zaliczyc do kategorii-nerwica natrectw.Pozdrawiam cieplo ;) .

przez gusia 16 sty 2007, 21:39
Witaj na forku Zakłopotana :P
Jest cięzko,wiem..ale nie załamuj się..
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez adam40 16 sty 2007, 22:12
Witaj.Jesli moge Ci cos doradzic to przede wszystkim rozmowa z psychologiem.Musisz dac sobie pomoc.Powodzenia.

Sortuj wg