Matrix

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Matrix

przez mark123 22 paź 2016, 10:36
Myślę, że ludzkość całkowicie lub w większości wyginie w ciągu najbliższych kilkuset lat. Postęp technologiczny jest bardzo szybki, a ludzkość nabiera rozumu bardzo powoli. Dodatkowo większość najwyższych stanowisk na świecie jest obsadzonych przez ludzi z dyssocjalnym zaburzeniem osobowości, takie osoby dla kolejnych miliardów/milionów i poszerzenie władzy zrobią wszystko. Głupota psychopatów to istotny czynnik w problemach na świecie. Np. bieda, głód bierze się w dużym stopniu stąd, że psychopaci "muszą" mieć pie.ylion ekskluzywnych rezydencji, samochodów itp. Wojny w sporym stopniu biorąc się stąd, że grupa psychopatów jednego Państwa ma zachciankę na poszerzenie władzy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Matrix

przez atic 23 paź 2016, 12:55
świat jest tak złożony, że ja go nie ogarniam, z jednej strony są bardzo silne grupy wpływu, z drugiej wiele wydarzeń nakłada się chaotycznie i rozwija się bezwładnie taki ogromny moloch, no ale ta przepaść miedzy stanem posiadania garstki ludzi a reszty również mnie przeraża i mocno zastanawia. w każdym razie trudno w tym rozpędzonym, zróżnicowanym i promującym konsumpcje świecie czuć się częścią czegoś większego tutaj, owszem jest się mało znaczącym trybikiem funkcjonującym w tym systemie czy się chce czy nie i budować swój azyl chciałoby się poza tym, ale jakoś trudno tak to rozdzielić, bo jest się jednak zależnym od tych różnych zawirowań systemu. mentalnie można się od tego odciąć, stać się krytykiem takiej rzeczywistości, ale wtedy następuje wyobcowanie.
atic

Sortuj wg