Co mi jest? Co robić? Proszę o pomoc!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez foreverfriendzone 09 wrz 2016, 20:13
Witam Serdecznie!
Od dzieciństwa borykam się z drobnymi problemami psychicznymi, ale nie przeszkadzały mi w normalnym funkcjonowaniu- między innymi:
- przymus wykonywania danych czynności kilka razy- na przykład muszę siedem razy mieszać herbatę [...],
-teraz już tego nie mam, ale w dzieciństwie musiałem ciągle myć ręce (aktualnie tylko przed snem- nie mogę dotykać przedmiotów po ich umyciu w drodze do łóżka)
-najgorsze był jednak strach przed tym, że zrobię coś swoim bliskim.
- ustawianie równo danych rzeczy- zwłaszcza butów.

W tej chwili w liceum natomiast wydaje mi się, że moje problemy zaszły za daleko-
-mam ataki paniki przed publicznym wyśmianiem,
-przeżywam stany ogłupienia, a przynajmniej wydaje mi się że jestem coraz głupszy- to jest najgorsze.
-mam strach przed zapomnieniem istotnych faktów w ważnych momentach- zwłaszcza przed odpowiedzią (wtedy dochodzi nawet do drżenia kończyn)
-czuję się cały czas nieobecny- jakiś rodzaj zmęczenia- jakby sen w realu.
- nie mogę się skoncentrować i wydaje mi się, że nie mogę już racjonalnie myśleć.
-strasznie stresuję się rozmową telefoniczną.
-jestem w danej chwili w stanie zapomnieć wszystko co się nauczyłem pod wpływem stresu.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam,
Krzysztof

przez Piotruś97 09 wrz 2016, 21:13
Siemanko Krzysiu. Nie jestem specjalistą ale prawdopodobnie depresja i nerwica z stanami lękowymi. Nie przejmuj się da się z tym wygrać po prostu trzeba zgłosić się do odpowiedniej osoby i nie dusić w sobie emocji rozmawiać dużo i szczerze. Twierdzę że depresja ponieważ stres wpływa na jej nasilenie aczkolwiek mam nadzieję że odezwą się osoby bardziej kompetentne... Pozdrawiam i trzymaj się!
Nie ma mnie dla Ciebie, jebać przeznaczenie
Wszystko się zmienia, dla Ciebie nie mam już miejsca
Nie mam go, nie mam go, nie mam
Siemanko, siemanko i siema!

przez malySwirek 09 wrz 2016, 21:18
Witaj
Wydaję mi się, ze niestety borykasz się z nerwicą natręctw. Też mam swoich kilka i ciężko jest się ich wyzbyć. Uczęszczasz na taerapię Pamiętaj, że pomiędzy nerwicą a depresją jest bardzo cienka linia, i trzeba uważać by jej nie przekroczyć..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Piotruś97 09 wrz 2016, 21:36
A ta granicą już jak się przekroczy nie jest ciekawa :p

przez Naemo 09 wrz 2016, 21:56
Nie wiem skąd od razu wniosek o depresji, ale myslę, że faktycznie z nerwicą coś moze być na rzeczy :) Ale najlepiej by było gdybyś poszedł do psychoterapeuty, on powinien doradzić Ci co dalej. Psychoterapia byłaby dobrym rozwiązaniem :)
"czuję się cały czas nieobecny- jakiś rodzaj zmęczenia- jakby sen w realu." myślę, ze może to być derealizacja, poczytaj sobie o tym :)
Polecam zadomowienie się tutaj na forum, może też trochę pomóc rozmowa z ludźmi z podobnymi problemami i dowiedzenie się więcej o swoim stanie.
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

szaleństwo jest najbardziej prymitywną i zdesperowaną formą wyrażania emocji

ale jakże skuteczną

przez Piotruś97 10 wrz 2016, 09:28
Nathaliee napisał(a):Nie wiem skąd od razu wniosek o depresji, ale myslę, że faktycznie z nerwicą coś moze być na rzeczy :) Ale najlepiej by było gdybyś poszedł do psychoterapeuty, on powinien doradzić Ci co dalej. Psychoterapia byłaby dobrym rozwiązaniem :)
"czuję się cały czas nieobecny- jakiś rodzaj zmęczenia- jakby sen w realu." myślę, ze może to być derealizacja, poczytaj sobie o tym :)
Polecam zadomowienie się tutaj na forum, może też trochę pomóc rozmowa z ludźmi z podobnymi problemami i dowiedzenie się więcej o swoim stanie.

Dlatego dopisałem że nie jestem specjalistą i są bardziej kompetentne Osoby które mam nadzieję że się udziela :p wniosek taki z powodu że coraz więcej osób ma problemy z tym chorobą i podobnie oddziałuje stres na powikłania a mam coś w podobie :d

przez Piotruś97 10 wrz 2016, 09:52
Nathaliee napisał(a):Nie wiem skąd od razu wniosek o depresji, ale myslę, że faktycznie z nerwicą coś moze być na rzeczy :) Ale najlepiej by było gdybyś poszedł do psychoterapeuty, on powinien doradzić Ci co dalej. Psychoterapia byłaby dobrym rozwiązaniem :)

I swoją drogą przeczytałem o tym zaburzeniu i całkiem do mnie pasuje. Chyba witam w klubie ^^

przez Rabinizm 10 wrz 2016, 11:09
foreverfriendzone, cześć.
Tak jak już inni pisali, wygląda to na NN. Nerwica niestety upośledza zdolności myślowe, ponieważ żyje się w permanentnym stresie i nie dość, że organizm nie może się zregenerować, to jeszcze mózg absorbuje swoje zasoby na kompulsywne myśli. Przy tym dochodzą derealizacja i depersonalizacja, które indukują jeszcze większe lęki oraz niestabilny obraz własnego "ja".
Znajdź przyczynę, próbuj ją wyeliminować. Prawdopodobnie Twoje natręctwa są wynikiem wyparcia z głównego nurtu myśli jakichś nierozwiązanych problemów.
Pamiętaj, że najważniejszą osobą dla siebie jesteś Ty, a więc powinieneś się interesować swoimi stanami emocjonalnymi i myślami. Stany emocjonalne, w tym kompulsywne myśli, można kontrolować, mimo że na początku wydaje się to niesamowicie trudne.
Być może psychoterapeuta jest w stanie Tobie pomóc, zwłaszcza na początku podróży.
Życzę powodzenia

PS Nie frustruj się ewentualnym brakiem zrozumienia ludzi z otoczenia. Ci, którzy nigdy tego nie przeżyli, nie są w stanie sobie wyobrazić, czym jest nerwica i jakie może uczynić spustoszenia.

Sortuj wg