Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez rafs 12 wrz 2016, 10:09
Motio napisał(a):Rozumiem, że jak patrzysz na czarne, to najpierw muszą być dowody naukowe potwierdzające czerń i gdy ten dowód/dowody otrzymasz, to wtedy powiesz, że widzisz czarne? A u mnie właśnie nie bierze się to z subiektywnego patrzenia, bo poobserwowałem świat i procesy w nim zachodzące, poczytałem Biblię, zapoznałem się z kilkoma naukami, oczywiście obiektywizm nad subiektywizm stawiając( żeby nie było, że rozumy pozjadałem, ale dążę do poznania prawdy). A to, że nie przedstawiłem dowodu, to po prostu źle o mnie świadczy i to że nie potrafię dyskutować, ale prawdy to nie zmienia. "Koń jaki jest, każdy widzi" i co, mam Ci konia udowadniać, bo nie widzisz jaki koń jest?

Jest jednak różnica pomiędzy dowodzeniem, że koń jest koniem a wnioskowaniem o potopie z obserwacji kanionu.

Ktoś kto twierdzi, że Bóg nie istnieje, to ma obowiązek to udowodnić, a nie, że to ja mam Ci udowadniać istnienie Boga. {chyba na głowę upadłeś} . Tylko że samo stwierdzenie, że Boga nie ma już jest głupie, więc powodzenia w udowadnianiu głupoty.

Ja nic nie mówiłem o nieistnieniu Boga.

A Ty zapoznałeś z Biblią?

Pobieżnie, ale owszem.

Jest jeszcze wiele punktów widzenia. Przez zdrowy rozsądek, przez mądrość, przez intuicję... I z empirycznego punktu stawiasz makaron spagetti nad Jezusa Chrystusa? Jeżeli tak to ciemność widzisz.

Mnie się wydaje, że nadal źle mnie rozumiesz. Miałem na myśli to, że z metodologicznego punktu widzenia wprowadzanie do teorii założenia o bytach nadprzyrodzonych nic nie zmienia wewnątrz samej teorii. Bardzo bym też prosił, abyś nie przekręcał moich słów. Z góry dzięki.

Teorii ewolucji tylko w sferze biologii, ale to Bóg stworzył naturę, a człowiek na własne potrzeby uszczegółowił to co z natury i stworzył sferę biologii. I jeżeli teoria ewolucji eliminuje istnienie Boga, to jest to głupota. A mądrość z głupotą się nie godzą.

Teoria ewolucji jest teorią naukową, co znaczy, że jakiekolwiek twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu Boga nie leżą w jej kompetencjach. To, jakie konsekwencje teologiczne wyciąga się z teorii ewolucji, leży już poza zakresem tej teorii, że tak się wyrażę. Teoria ewolucji nie wyklucza zatem istnienia Boga, bo nie może tego robić (jeżeli formułowałaby twierdzenia metafizyczne, nie byłaby teorią naukową).

Witam

przez Motio 12 wrz 2016, 10:46
Jest jednak różnica pomiędzy dowodzeniem, że koń jest koniem a wnioskowaniem o potopie z obserwacji kanionu.

To jak wygląda kanion, to co przeczytać można w Biblii i wiele innych dowodów potwierdzają potop światowy. Koń gdyby przestał istnieć, to miałbyś tylko dowody. I od Twojej mądrości zależałoby czy uwierzysz tym dowodom czy nie, czyli jakie wnioski wysnułbyś z tych dostępnych dowodów ( koń istniał, czy koń to wymysł).
Ja nic nie mówiłem o nieistnieniu Boga.

Jeżeli uważasz, że Jezus Chrystus nie istnieje/ nie istniał/ nie będzie istniał, jeżeli uważasz, że nie ma czegoś takiego jak Duch Święty, to albo zaprzeczasz istnieniu, albo jeszcze tego nie dostrzegasz i próbujesz.
Teoria ewolucji jest teorią naukową, co znaczy, że jakiekolwiek twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu Boga nie leżą w jej kompetencjach. To, jakie konsekwencje teologiczne wyciąga się z teorii ewolucji, leży już poza zakresem tej teorii, że tak się wyrażę. Teoria ewolucji nie wyklucza zatem istnienia Boga, bo nie może tego robić (jeżeli formułowałaby twierdzenia metafizyczne, nie byłaby teorią naukową).

Jeżeli teorią ewolucji próbuje się udowodnić istnienie wszystkiego, to jest to eliminowanie Boga. I zaraz będzie, że to człowiek na drodze ewolucji wymyślił sobie Boga?
zbanowany

Witam

przez tosia_j 13 wrz 2016, 16:57
Motio napisał(a): jeżeli uważasz, że nie ma czegoś takiego jak Duch Święty

Kogoś takiego, za pozwoleniem
outsider

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez Motio 14 wrz 2016, 13:59