Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez rafs 09 wrz 2016, 20:37
Motio napisał(a):W filmie do którego link umieściłem całkiem sensownie wytłumaczone, a w tym jeszcze lepiej: https://www.youtube.com/watch?v=kD679K_VW18

Tu są artykuły podważające argumentację dra Gentry'ego:
http://www.talkorigins.org/faqs/po-halos/gentry.html
http://www.csun.edu/~vcgeo005/gentry/tiny.htm
http://www.talkorigins.org/faqs/po-halos/violences.html
http://www.csun.edu/~vcgeo005/revised8.htm
http://paleo.cc/ce/halos.htm
Praca Gentrego skrytykowana została nawet przez innych kreacjonistów, np. R. Numbers, The Creationists: From Scientific Creationism to Intelligent Design.

Jeżeli brać dosłownie opis powstawania świata z Biblii, to każdy z nas jest od Adama i Ewy (których oczywiście stworzył Bóg w Trójcy), czyli dwóch ludzi. Ale być może jest to metafora, ale wątpię.

Czyli innymi słowy, ludzkość rozwinęła się ze związków kazirodczych?

Można też przyjąć, że wszystko co istnieje zostało stworzone przez jedynego Stwórcę, bo jest właśnie w pewnym sensie podobne.

Można, owszem. Tak samo można przyjąć, że zostało stworzone przez Latającego Potwora Spaghetti, albo Reptilian. W jednym i drugim przypadku są to założenia niedowodliwe.

No i właśnie nie rozumiem stanowiska głównych przedstawicieli Kościoła, że próbują jakoś się bratać szczególnie z tymi środowiskami

Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że trochę nie po drodze ci ze stanowiskiem Kościoła. W sprawie teorii ewolucji się z nim nie zgadzasz, próby liberalizacji ci nie odpowiadają. Może powinieneś po prostu zmienić wiarę? ;) Adwentyści Dnia Siódmego mają chyba podobne zapatrywania w niektórych kwestiach (należy do nich zresztą przywołany przez ciebie dr Gentry).

Witam

przez tosia_j 09 wrz 2016, 21:10
na litosc boską, biblia była pisana dla prostych ludzi!
mialo tam byc o XX i XY ?
outsider

Witam

przez Motio 10 wrz 2016, 10:33
Wynika z tego, że obie teorie: kreacjonizm, ewolucjonizm (w sensie, że człowiek pochodzi od małpy/zupy/glisty/ ufo/ itp.) nie mają pewnych dowodów by stwierdzić, że są to jedyne drogi powstania. Tak samo wieku ziemi nie można stwierdzić ze 100% pewnością( przynajmniej na razie). Po śmierci się okaże.
No, ale gdy patrzysz na te kaniony z lotu ptaka( te co na jednym z filmów), to nie masz pewności, że to jak teraz wyglądają są skutkiem potopu? Bo ja mam pewność.

"Czyli innymi słowy, ludzkość rozwinęła się ze związków kazirodczych?"

Dosłownie rozumiejąc, to tak. I raczej ludzkość się zwija, a nie rozwija.
A Ty rozumiesz jak to że od małpy? Zoofilia?

Można, owszem. Tak samo można przyjąć, że zostało stworzone przez Latającego Potwora Spaghetti, albo Reptilian. W jednym i drugim przypadku są to założenia niedowodliwe.

No można, tylko że to będzie dowodem na głupotę przyjmującego to za prawdę. Obecnie nawet promowana jest głupota, więc niektórzy postanowili kariery na takich głupotach robić. Czy to świadczy, że są mądrzy? I tak dalej.

W nieskończoność możemy się spierać. Tylko ustalmy, czy Ty próbujesz podkopać moją wiarę w Boga, czy próbujesz uwierzyć w Boga w Trójcy Świętej?
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez kofel 10 wrz 2016, 10:51
Jakby Darwin to czytał to by pociął się brzytwą (której chyba nieczęsto używał). W tym wypadku nauka wyklucza się z religią. Pisałeś coś tam o tygrysie, że tygrys od początku był tygrysem. A człowiek od razu był człowiekiem? Jest 83247082472399890278 dowodów na to, że ludzie to małpy. 0 dowodów na to, że ktoś tam sobie kogoś ulepił, a potem z jego żebra ulepił drugą osobę. Wiara - Twoja sprawa. Ale wkurwia mnie to jak ktoś zaprzecza nauce i logice, bo tak. Bo to kłóci się z jego przekonaniami.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Witam

przez Motio 10 wrz 2016, 10:57
Tosia, Biblia miała być/ jest, też dla skrzywionych, dla każdego . ;) Dlatego zastanawia mnie, dlaczego zostały zniekształcone niektóre słowa, podobno? :(
I które tłumaczenie najbliżej prawdy? Trzeba przeczytać wszystkie?
zbanowany

Witam

przez Motio 10 wrz 2016, 10:59
Kofel, to że robisz z siebie psa umiejącego pisać i podawać łapę, to nie znaczy, że psem jesteś, prawda? ;)
zbanowany

Witam

przez kofel 10 wrz 2016, 13:49
Gdzie ja robię z siebie psa? XDDD Awatar mogę ustawić jaki chcę. Wiesz co? Zdradzę Ci tajemnicę, której się nie domyśliłeś. Jestem człowiekiem. Słabo u Ciebie z doborem argumentów, umiejętnością jakiejkolwiek pertraktacji. Wszystko sprowadzasz do swojego, bardzo niskiego poziomu.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Witam

przez kofel 10 wrz 2016, 13:54
P.S: Odnośnie podawania łapy. Nathaliee to lubi. :mrgreen:

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

Witam

przez Naemo 10 wrz 2016, 13:59
Potwierdzam, jest człowiekiem!
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

szaleństwo jest najbardziej prymitywną i zdesperowaną formą wyrażania emocji

ale jakże skuteczną

Witam

przez Motio 10 wrz 2016, 16:30
Kofel, źle przeczytałeś, bo nie stwierdziłem, że jesteś psem. To z psem to miało być tak dla żartu, bo avatar i to z łapą no i że na pierwszy rzut oka nie zawsze musi coś być tym czym jest. Bez urazy.

Nathaliee :)
zbanowany

Witam

przez Naemo 10 wrz 2016, 16:32
Rety, same uśmiechy dostaję <3 <3 <3
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

szaleństwo jest najbardziej prymitywną i zdesperowaną formą wyrażania emocji

ale jakże skuteczną

Witam

przez Motio 10 wrz 2016, 16:55
I niech tak cały czas będzie. :)
zbanowany

Witam

przez rafs 10 wrz 2016, 23:16
Motio napisał(a):No, ale gdy patrzysz na te kaniony z lotu ptaka( te co na jednym z filmów), to nie masz pewności, że to jak teraz wyglądają są skutkiem potopu? Bo ja mam pewność.

Ja niestety nie. Poza tym twoje subiektywne odczucie nie jest jakimkolwiek kryterium prawdziwości. Myślałem, że tak oczywistych rzeczy nie muszę tłumaczyć.

A Ty rozumiesz jak to że od małpy? Zoofilia?

Pytam bez złośliwości. Zapoznałeś się, choćby pobieżnie, z podstawowymi tezami teorii ewolucji?

No można, tylko że to będzie dowodem na głupotę przyjmującego to za prawdę. Obecnie nawet promowana jest głupota, więc niektórzy postanowili kariery na takich głupotach robić. Czy to świadczy, że są mądrzy? I tak dalej.

Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli to, że te założenia są równouprawnione z punktu widzenia empirycznego i logicznego. Oba są niedowodliwe i niefalsyfikowalne. Co znaczy, że wybór jednego z nich jest w gruncie rzeczy kwestą arbitralną.

czy Ty próbujesz podkopać moją wiarę w Boga

W żadnym wypadku. Próbuję tylko nieśmiało wskazać, że uznawanie teorii ewolucji i wiara są do pogodzenia.

Witam

przez Motio 11 wrz 2016, 09:18
Ja niestety nie. Poza tym twoje subiektywne odczucie nie jest jakimkolwiek kryterium prawdziwości. Myślałem, że tak oczywistych rzeczy nie muszę tłumaczyć.

Rozumiem, że jak patrzysz na czarne, to najpierw muszą być dowody naukowe potwierdzające czerń i gdy ten dowód/dowody otrzymasz, to wtedy powiesz, że widzisz czarne? A u mnie właśnie nie bierze się to z subiektywnego patrzenia, bo poobserwowałem świat i procesy w nim zachodzące, poczytałem Biblię, zapoznałem się z kilkoma naukami, oczywiście obiektywizm nad subiektywizm stawiając( żeby nie było, że rozumy pozjadałem, ale dążę do poznania prawdy). A to, że nie przedstawiłem dowodu, to po prostu źle o mnie świadczy i to że nie potrafię dyskutować, ale prawdy to nie zmienia. "Koń jaki jest, każdy widzi" i co, mam Ci konia udowadniać, bo nie widzisz jaki koń jest?
Ktoś kto twierdzi, że Bóg nie istnieje, to ma obowiązek to udowodnić, a nie, że to ja mam Ci udowadniać istnienie Boga. {chyba na głowę upadłeś} . Tylko że samo stwierdzenie, że Boga nie ma już jest głupie, więc powodzenia w udowadnianiu głupoty.
Pytam bez złośliwości. Zapoznałeś się, choćby pobieżnie, z podstawowymi tezami teorii ewolucji?

Tak, zapoznałem się z tezami ewolucji. I dalej to są tylko teorie, które można przyjąć, że prowadzą w błąd, ale i można przyjąć, że nie są błędne i tak bawić się w naukę. A ewolucja o której pisałem, czyli to że Bóg wszystko stworzył i że człowiek poprzez poddawanie się próbom, kształceniu się, ogólnie rozwojowi, to tak, ewoluuje ( np. w danej populacji to wykształcenie się tradycji jest czymś co można nazwać ewolucją). Ale nie w obrębie człowieka, że jakaś mutacja genu nastąpiła i fiut na czole wyrósł, który to fiut na czole okazał się być czymś dobrym i został, i nagle zaczęli pojawiać się czołofiutowcy. Albo że wszystko co na ziemi to z jednej komórki powstało, tak samo przez się. Brednie.
A Ty zapoznałeś z Biblią?
Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli to, że te założenia są równouprawnione z punktu widzenia empirycznego i logicznego. Oba są niedowodliwe i niefalsyfikowalne. Co znaczy, że wybór jednego z nich jest w gruncie rzeczy kwestą arbitralną.

Jest jeszcze wiele punktów widzenia. Przez zdrowy rozsądek, przez mądrość, przez intuicję... I z empirycznego punktu stawiasz makaron spagetti nad Jezusa Chrystusa? Jeżeli tak to ciemność widzisz.
W żadnym wypadku. Próbuję tylko nieśmiało wskazać, że uznawanie teorii ewolucji i wiara są do pogodzenia.

Teorii ewolucji tylko w sferze biologii, ale to Bóg stworzył naturę, a człowiek na własne potrzeby uszczegółowił to co z natury i stworzył sferę biologii. I jeżeli teoria ewolucji eliminuje istnienie Boga, to jest to głupota. A mądrość z głupotą się nie godzą.
zbanowany

Sortuj wg