Odcięcie emocjonalne od ludzi

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Sarna. 17 mar 2016, 20:48
alone05 napisał(a):Sarna, to nie jesteś zbyt sympatyczna, ja zawsze miałam jakąś koleżankę, dużo ludzi poznawałam i lubiłam niektóre kobiety, kolegów też miałam, ale to raczej powierzchowne kontakty, chłopacy, którzy mnie zaczepiali szybko zorientowali się, że jestem nieśmiała i sobie dali spokój, nie patrzę się w oczy ludziom. Czuję się jak outsiderka.

Od kiedy nie staram się być na siłę sympatyczna jest mi o wiele lepiej, niektórzy to doceniają, bo mówię to co myślę. Nie wydaje mi się żebym była nieśmiała a w oczy patrzę, bo wiem że powinnam, z tym że raczej nie nazwałam bym tego patrzeniem w oczy a "przez nie", usłyszałam kiedyś że mam przerażający, pusty wzrok. Co do osób zainteresowanych bliższymi relacjami typu związek to zdarza się tylko ze strony osób które słabo mnie znają, nigdy nie zrozumiem takiego toku myślenia...

przez Evia 17 mar 2016, 23:57
Reynevan napisał(a):Dziwi mnie, że niby dorośli ludzie nabierają się na takie dyrdymały jak romantyczne kochanie do grobowej deski tego jedynego/tej jedynej i przywiązują ogromną wagę do czego tak oczywistego jak związek, służący głównie do dalszego przekazywania swych genów i do transakcji między ludźmi.
Na szczęście z tego da się wyrosnąć. Wystarczy poczytać trochę literatury psychologicznej na ten temat...

Chcesz ich zniszczyć?
Ludzie muszą mieć przecież jakieś mechanizmy obronne :D

przez NN4V 18 mar 2016, 04:33
Sarna. napisał(a):....Co do osób zainteresowanych bliższymi relacjami typu związek to zdarza się tylko ze strony osób które słabo mnie znają, nigdy nie zrozumiem takiego toku myślenia...

Ładna, ale pustak (albo oszołom). Standardowa procedura.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sarna. 18 mar 2016, 17:01
NN4V napisał(a):
Sarna. napisał(a):....Co do osób zainteresowanych bliższymi relacjami typu związek to zdarza się tylko ze strony osób które słabo mnie znają, nigdy nie zrozumiem takiego toku myślenia...

Jeśli to o mnie to przesadnie ładna na pewno nie jestem, pusta raczej też nie :P

przez NN4V 18 mar 2016, 22:15
Sarna. napisał(a):...Jeśli to o mnie to przesadnie ładna na pewno nie jestem, pusta raczej też nie :P

Meh... rozchodziło mi się o tok myślenia raczej, niż ustalanie stanu. :lol:

przez Sarna. 18 mar 2016, 23:04
NN4V napisał(a):
Sarna. napisał(a):...Jeśli to o mnie to przesadnie ładna na pewno nie jestem, pusta raczej też nie :P

Meh... rozchodziło mi się o tok myślenia raczej, niż ustalanie stanu. :lol:

Mi za to chodziło o to że nie rozumiem po co chcieć się łączyć w pary, zwłaszcza z osobami których praktycznie się nie zna

przez NN4V 19 mar 2016, 07:50
Sarna. napisał(a):...Mi za to chodziło o to że nie rozumiem po co chcieć się łączyć w pary, zwłaszcza z osobami których praktycznie się nie zna

Dla jaj? :mrgreen:
(serio)

przez Lord Kapucyn 24 mar 2016, 10:10
NN4V napisał(a):

Hmm, skoro już sprawę postawiono w ten sposób to wtrącę swoje trzy grosze. Ja to chyba posiadam jakiś wewnętrzny radar wykrywający psychotawariszy (dobrze, że nie magnes :D ). Siedzę sobie w przychodni i nagle przychodzi młoda dziewczyna, ładna, zgrabna, dobrze ubrana, ale... ten niepokojący błysk w oku, sygnały niewerbalne świadczące albo o bardzo dobrej znajomości własnego ciała albo wręcz przeciwnie- perturbacjach na statku-matce. Zastanawiam się- ma już konto na forum czy jeszcze nie? No nic. Czekam na rozwój wypadków. Dziewczyna wchodzi do laboratorium na pobranie krwi. Drzwi otwarte na oścież. Niby nieładnie podsłuchiwać, ale przecież nie będę sobie celowo uszu zatykał, po to są uszy, żeby słuchać. Mimowolnie słyszę fragment rozmowy- "dobrze, to będą te badania co na skierowaniu + jeszcze prywatnie to i to, to i jeszcze tamto (łącznie zapłaciła kilkaset zł(!) )... a w ogóle to ja muszę pani powiedzieć, że strasznie się boję, bardzo, już obleciałam wszystkie laboratoria w powiecie ale mi panią właśnie polecono, że pani jest pielęgniarką która zadaje najmniej bólu przy pobieraniu krwi... a w ogóle to byłam ostatnio u psychiatry i...". Myślę sobie- aha, taka sytuacja, jednak nigdy Kapucynie nie powątpiewaj w swój wewnętrzny radar.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 24 mar 2016, 10:27
NN4V napisał(a):
Sarna. napisał(a):...Mi za to chodziło o to że nie rozumiem po co chcieć się łączyć w pary, zwłaszcza z osobami których praktycznie się nie zna

Dla jaj? :mrgreen:
(serio)

Obrazek

Obrazek
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez monapayne 24 mar 2016, 11:10
Ja myśle tak jak Ooak i NN4V.

Jak ktoś chce i jest wrażliwy podobnie jak druga połowa to będzie ok. Chodzi o chęci. Najpierw. A potem zaangażowanie.

Nie umiem napisać tego co myśle w sumie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez monapayne 24 mar 2016, 11:14
Evia napisał(a):
Reynevan napisał(a):Dziwi mnie, że niby dorośli ludzie nabierają się na takie dyrdymały jak romantyczne kochanie do grobowej deski tego jedynego/tej jedynej i przywiązują ogromną wagę do czego tak oczywistego jak związek, służący głównie do dalszego przekazywania swych genów i do transakcji między ludźmi.
Na szczęście z tego da się wyrosnąć. Wystarczy poczytać trochę literatury psychologicznej na ten temat...

Chcesz ich zniszczyć?
Ludzie muszą mieć przecież jakieś mechanizmy obronne :D

To byłoby strasznie nudne gdyby chodziło tylko o prokreacje. I smutne.

Sorry za dwa posty, zapomniałem.

przez Reynevan 24 mar 2016, 14:02
monapayne napisał(a):To byłoby strasznie nudne gdyby chodziło tylko o prokreacje. I smutne.

Smutne jest przede wszystkim szukanie swej wartości w innym człowieku, jak to robi Ooak.
Reynevan

przez monapayne 24 mar 2016, 14:12
Czasami każdy tak robi.

Ja bym chciała aby druga osoba widziała we mnie coś wiecej niż w kimś innym. To naturalne, po to właśnie ludzie są ze sobą, by siebie wzajemnie doceniać. Nie przeceniac. Żeby się po prostu cieszyć druga osoba taka jaka jest.

przez Reynevan 24 mar 2016, 14:19
no tak, ale szkodliwe jest opieranie swej wartości na kimś innym w stylu: "jeżeli on mnie odrzucił, to już nikt mnie nie doceni", "straciłam sens życia" itp. związek raczej powinien być uzupełnieniem a nie celem per se.
Reynevan

Sortuj wg