Witam Serdecznie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam Serdecznie

przez Black Hat 09 lut 2016, 19:03
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie,

Na forum zaglądam już od kilku dni, ale dopiero teraz zebrałem się na przywitanie .

Ogólnie o sobie: niedawno skończyłem 33 lata, od około 6 zmagam się z nerwicą lękową, depresją i jeszcze kilkoma innymi odmianami nerwicy, zależy co jest w menu na dany dzień :)
Bardzo mi pomaga świadomość że na froncie walki z tym problemem nie jestem sam, i czasem działa to bardzo terapeutycznie. Do tej pory leczyłem się jedynie psychiatrycznie i jestem u progu rozpoczęcia psychoterapii. Jestem przekonany że nerwicę da się wyleczyć tylko mam chwile kiedy to przekonanie znika mi z widoku :) być może jest pewnym niedomówieniem że zmagam się z problemem 6 lat ponieważ jest to okres od pojawienia się pierwszych objawów do dnia dzisiejszego przeplatany czasem bez objawów :) Przez cały ten okres zgromadziłem trochę doświadczeń którymi na łamach tego forum chętnie się podzielę i mam nadzieję również dowiedzieć się czegoś o sobie.

Za wszystkich trzymam mocno kciuki :great: i już sam fakt że tu jesteśmy jest krokiem do przodu .... a jak wiadomo " Każda wielka podróż zaczyna się od jednego małego kroku"

Witam Serdecznie

przez agusiaww 09 lut 2016, 19:51
Black Hat, witaj :papa: . Co to znaczy ze sie leczyłes psychiatrycznie, bierzesz leki, czy tylko chodziłes do psychiatry? Powodzenia na psychoterapii :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Witam Serdecznie

przez Stracona100 09 lut 2016, 20:12
Black Hat witaj na forum,
rozgość się, a na pewno znajdziesz tu wielu ciekawych rozmówców i tematów.
Powodzenia.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam Serdecznie

przez ekspert_abcZdrowie 09 lut 2016, 20:47
Witamy na forum!

Rozgość się ;)
Psycholog

Witam Serdecznie

przez Black Hat 09 lut 2016, 21:08
Bardzo Dziękuję za powitanie :)

Agusia, niestety nie były to tylko wizyty, generalnie na początku brałem Citalopram, pamiętam że od czasu kiedy zacząłem brac do czasu kiedy zaczęły działać to był cyrk na kółkach, następne razy brałem już nowocześniejszy Escitalopram, ale początki były podobne :)

Witam Serdecznie

przez agusiaww 09 lut 2016, 22:01
Black Hat, i nadal bierzesz leki, czy stawiasz juz teraz wyłącznie na psychoterapie?
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Witam Serdecznie

przez Black Hat 09 lut 2016, 22:39
na dzień dzisiejszy staram się stawiać na psychoterapie chociaż kiełkuje we mnie myśl że to może nie wystarczyć i doping farmakologiczny będzie konieczny, chociaż w tej chwili czuje że nerwica wraca to nie złapały mnie żadne silne objawy somatyczne, ale myśli cały czas idą w jedną stronę :/

tym nie mniej słyszałem że połączenie psychoterapii z farmakoterapią daje świetne efekty to był bym dużo bardziej usatysfakcjonowany gdybym nie musiał oglądać swojego psychiatry :)

Witam Serdecznie

przez rabbithearted 09 lut 2016, 23:32
Black Hat, witaj. Aż taki zły ten psychiatra? ;) Myślę, że rzeczywiście połączenie leki + psychoterapia daje lepsze efekty.

Witam Serdecznie

przez Black Hat 10 lut 2016, 09:38
Zły nie jest, zaryzykował bym nawet stwierdzenie że skuteczny, natomiast nie jest to typ ciepłej kluseczki czy też pocieszyciela, raczej szorstki zawodnik.... ale jak wspomniałem skuteczny więc odwiedzam :)

Witam Serdecznie

przez bittersweet 10 lut 2016, 09:49
Black Hat, siemka :P co do terapii, w jakim nurcie zamierzasz ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Witam Serdecznie

przez Black Hat 10 lut 2016, 10:24
Podobno dla ludzi z nerwicą lękową najlepszym kierunkiem jest behawioralno-poznawczy przynajmniej taką mam nadzieję bo psychanaliza to jakiś wieloletni temat a w B-P 12 spotkań powinno wystarczyć :)

Witam Serdecznie

przez bittersweet 10 lut 2016, 11:33
Black Hat, tery z reguły mówia B-P 10-12 spotkań, ale nie syszalam, żeby komus tak mała liczba sesji pomogła ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Witam Serdecznie

przez Black Hat 10 lut 2016, 13:25
możesz mieć rację, na pierwszej wizycie byłem i przyznam że nie mam nic przeciwko aby spędzić z tą terapeutką więcej czasu :D
chociaż to chyba mało profesjonalne z mojej strony :/

Witam Serdecznie

przez Morphine90 10 lut 2016, 13:31
Black Hat napisał(a):Podobno dla ludzi z nerwicą lękową najlepszym kierunkiem jest behawioralno-poznawczy przynajmniej taką mam nadzieję bo psychanaliza to jakiś wieloletni temat a w B-P 12 spotkań powinno wystarczyć :)

Nie no, 12 spotkań to by był ekspres - może przy niewielkim problemie, niezbyt złożonym by wystarczyło. Ja po 3 sesjach dopiero zaczynam identyfikować problem i wyznaczać cel terapii, bo przy napięciach i lękach bez rozpoznania przyczyn nie zajdzie się daleko. Zanim dojdzie się do schematów, które masz głęboko wdrukowane i które Cię tak uwierają, upływa trochę czasu i sporo pracy. Nawet jak wydaje Ci się, że masz spory wgląd w siebie. Także nastaw się na terapię pozytywnie, ale nie rób z niej wyścigu - wszystko w swoim czasie :smile:
Powodzenia!

Black Hat napisał(a):
możesz mieć rację, na pierwszej wizycie byłem i przyznam że nie mam nic przeciwko aby spędzić z tą terapeutką więcej czasu :D
chociaż to chyba mało profesjonalne z mojej strony :/

Trzeba uważać na te sprawy. Najlepiej ją uświadom co do tych odczuć, wtedy nie wplączesz się w jakąś niebezpieczną relację przez którą możesz zaprzepaścić efekt terapeutyczny.

Sortuj wg