WITAM

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

WITAM

przez Carry51 01 lut 2016, 16:47
Witaj Agnieszko! Ja z kolei poleciłabym Ci na początek psychiatrę. Leki Cię uspokoją, a zarazem zmotywują do działania a przede wszystkim wyregulują kompulsywne objadanie się. Uważam, że w dzisiejszych czasach leczenie psychiatryczne to nie wstyd, więc powinnaś mieć gdzieś czy kogoś tam spotkasz czy nie. Z resztą teraz ludzie są zbyt zajęci swoimi sprawami żeby myśleć po co tam idziesz. Uważam też, że sama terapia na początek nie jest dobra- szybko się zniechecisz i stracisz czas. Ale decyzja należy do Ciebie i pewnie podejmiesz najbardziej odpowiednią. Pozdrawiam :)
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

WITAM

przez morsk 02 lut 2016, 13:43
Spróbuj podejść do wszystkiego z większym dystansem. To pomaga. Przestań myśleć o tym tylko rób swoje. Ciesz się życiem innego dobrego sposobu nie ma. Znajdź sobie jakieś zainteresowania coś co polubisz a sprawi to że przestaniesz myśleć o swoich problemach.

WITAM

przez Reynevan 02 lut 2016, 14:39
morsk napisał(a):Przestań myśleć o tym tylko rób swoje.

Łooo, co to jest "robienie swoje"?

morsk napisał(a):Ciesz się życiem innego dobrego sposobu nie ma.

Jak się cieszyć życiem z problemami, które NIE POZWALAJĄ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM??
Reynevan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

WITAM

przez Stracona100 02 lut 2016, 15:40
morsk napisał(a):Spróbuj podejść do wszystkiego z większym dystansem. To pomaga. Przestań myśleć o tym tylko rób swoje. Ciesz się życiem innego dobrego sposobu nie ma. Znajdź sobie jakieś zainteresowania coś co polubisz a sprawi to że przestaniesz myśleć o swoich problemach.

błahahahahaaaa :lol: :lol: :lol: :lol: :brawo:

WITAM

przez Agnieeszka 02 lut 2016, 23:42
morsk napisał(a):Spróbuj podejść do wszystkiego z większym dystansem. To pomaga. Przestań myśleć o tym tylko rób swoje. Ciesz się życiem innego dobrego sposobu nie ma. Znajdź sobie jakieś zainteresowania coś co polubisz a sprawi to że przestaniesz myśleć o swoich problemach.

Bardzo dziękuję za radę. 7 lat robilam swoje. Na zzainteresowania nie mam czasu bo do pracy wstaję o 5 a ok 17-18 z niej wracam, piore,gotuje, bawie sie z dzieckiem, i klade sie spac by znów rano wstać i zapierdalac za 800 zl i czekac czy dostane alimenty czy nie a jak nie to czy bedzie na oplaty... takie tam

WITAM

przez dar 03 lut 2016, 00:41
Agnieeszka, jesteś w trudnej sytuacji ale dobrze, że decydujesz się na wizytę u specjalisty. Nie krępuj się wizytą u psychiatry/psychologa czy psychoterapeuty w obecnych czasach masa ludzi z nich korzysta ale jeśli wiesz, że lepiej będziesz się czuć to wybór lekarza z innej miejscowości jest jak najbardziej trafny. Nie jestem lekarzem ale podejrzewam, że jakiś dobrany może skromny lek który ukoi twoje rozbicie + praca nad zmianą sposobu myślenia na terapii przyniesie super efekty i tego ci życzę!
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

WITAM

przez Agnieeszka 03 lut 2016, 08:33
Bardzo wam wszystkim dziękuję ;) czuje sie troche lepiejale ze znów przyjdzie taki dzień ze wszystko sie zawalli dlatego pójdę do specjalisty. ;)

WITAM

przez Stracona100 03 lut 2016, 10:54
Brawo Agnieszko, to właściwa decyzja :great:
Życzę powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

WITAM

przez jaktobylo 03 lut 2016, 18:39
Agnieeszka napisał(a):Pewnie powinnam do psychoterapeuty ale strasznie mi wstyd iść do psychiatry. Jak tylko wyobrażę sobie że spotkam tam kogoś znajomego to aż mi niedobrze.

Całkiem zrozumiałe, też się bałem, że ktoś kto mnie zna, będzie przechodził obok tej poradni zdrowia zdrowia psychicznego i mnie zobaczy. U mnie do rejestracji gdzie obok widać czekających w kolejce do psychiatry, przychodzą również ludzie rejestrujący się do zupełnie innych specjalistów niemających nic z psychiatrią wspólnego. Trochę kijowo zrobione.

Psychiatra to jednak nie lekarz jak każdy inny.

WITAM

przez Agnieeszka 04 lut 2016, 21:54
Strasznie krępujące jest to że w jednym pomieszczeniu jest kilka gabinetów i najbardziej wkurza mnie to jak wychodzi pielęgniarka i woła: "kto jeszcze do ginekologa/urologa/proktologa..."ect wrrrr ja gdzie tylko mogę to rejestruję się telefonicznie ale niestety do gabinetu trzeba wejść osobiście :/

WITAM

przez bedzielepiej 04 lut 2016, 21:58
Carry51 napisał(a): Ja z kolei poleciłabym Ci na początek psychiatrę. Leki Cię uspokoją, a zarazem zmotywują do działania a przede wszystkim wyregulują kompulsywne objadanie się. (...)

A co to za magiczne leki, też takie chcę

WITAM

przez Carry51 04 lut 2016, 22:09
[/quote]

A co to za magiczne leki, też takie chcę[/quote]

Ja biorę sertralinę i tianeptynę jednocześnie- schudłam, mam więcej energii i motywacji do terapii :)
Ale to na mnie tak działa ;-)

WITAM

przez jaktobylo 04 lut 2016, 23:35
o ile mi wiadomo nie można łączyć ssri z tianeptyną, ..a może źle pamiętam
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

WITAM

przez Carry51 05 lut 2016, 00:19
jaktobylo napisał(a):o ile mi wiadomo nie można łączyć ssri z tianeptyną, ..a może źle pamiętam

Skoro zapisała mi je lekarka to chyba można ;-) sama sertralina nie wiele mi dała. A tianeptynę biorę dopiero kilka dni i żadnych ataków, natrętnych myśli.. Jedynie problemy z zasypianiem i wstawaniem.. Co też minie, mam nadzieję:)

Sortuj wg