Nietypowa Sprawa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Nietypowa Sprawa

przez cyklopka 30 gru 2015, 12:21
ego, po to, żeby nie tworzyć kont pod pseudonimem.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 12:28
cyklopka, a co ich to obchodzi, pod jaką nazwą, kto sobie konto zakłada? Ano obchodzi, bo trudno potem handlować samymi pseudonimami...
na temat weryfikacji przez wysłanie skanu dowodu, to się już w ogóle nie będę wypowiadać , bo co to za filozofia wysłać sfałszowany skan? :]
Ja to bym w ogóle podstawę prawną chciała zobaczyć, że oni mają prawo wymagać takich rzeczy od ludzi.
ego

Nietypowa Sprawa

przez cyklopka 30 gru 2015, 13:06
ego, podstawa prawna jest taka, że oni są prywatną firmą, świadczą usługi w oparciu o umowę i regulamin, który każdy przeczytał, zrozumiał i zaakceptował ;)

Ja wysłałam zdjęcie starego paszportu, bo mi zależało, żeby mieć wejście na grupę szkoły, fanklubu, kursu tańca itd. Poza tym pomagam koledze prowadzić stronkę portalu o muzyce.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 13:11
cyklopka, a to bycie firmą prywatną gwarantuje niepodleganie prawu, że sobie wpiszę w regulaminie, że np. jak ktoś mi nie spłaci pożyczki w terminie, to tym samym, wyraża zgodę na to, żeby uciąć mu łeb, a cały jego majątek stał się moją własnością? ciekawe.. :roll: :mrgreen:
ego

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 13:28
Tak w ogóle gdzie regulamin facebooka mówi o tym, że facebook ma prawo żądać skanu dowodu? bo jakoś nie mogę się nawet tego doszukać..
To jest regulamin? : https://pl-pl.facebook.com/legal/terms/update
ego

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 13:34
Ja jestem ogólnie wściekły,zlękniony a w mojej głowie kotłuja sie chore mysli,obwiniam sie po co nieuwaznie wysłałem im te skany.Boje sie ze któregoś dnia mimo zastrzeżenia dowodu do mojego domu przyjdzie komornik i windykatorzy i powiedza ze mam kilkanascie chwilówek do spłaty.Co chwile myśle że moje życie sie już skonczyło i nigdy nie bedzie normalne.

Nietypowa Sprawa

przez cyklopka 30 gru 2015, 14:00
ego napisał(a):cyklopka, a to bycie firmą prywatną gwarantuje niepodleganie prawu, że sobie wpiszę w regulaminie, że np. jak ktoś mi nie spłaci pożyczki w terminie, to tym samym, wyraża zgodę na to, żeby uciąć mu łeb, a cały jego majątek stał się moją własnością? ciekawe.. :roll: :mrgreen:

Para-banki mniej więcej tak właśnie działają 8)
I Miss Forum

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 14:13
No właśnie najbardziej obawiam się tych parabanków bo co jesli kilkanaście osób użyje mojego skanu i pozaciąga pożyczki a ja nie będe w stanie udowodnić że to nie ja je brałem i zostane na totalnym dnie.Ja chce normalnie żyć a nie drżeć codziennie ze strachu odobrobyt. Ehhh co ja najlepszego zrobiłem.

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 15:27
cyklopka, serio uważasz, że prawo w pewnych wypadkach (o ile się na to zgodzę) pozwala na to, że można mnie zabić ? To kto chętny do wykonania takiego zlecenia? :P
Owszem, moim zdaniem tak powinno być, że jeśli ja się zgadzam na zabicie mnie, to to powinno być legalne. Niestety tak nie jest i nawet parabanki podlegają prawnym ograniczeniom, choćby ustawie o kasach oszczędnościowych.
A te rzekome kredyty na dowód czy skan dowodu( nie wiem ile w tym prawdy), to już w ogóle jakiś absurd, jeśli to miałaby być prawda. :?
ego

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 15:52
ego jak dla mnie również to jest chore i powinno zostać ukrócone jeśli istnieje taki proceder. Pożyczkobiorcy powinni być dokładnie weryfikowani bo jak kogoś wrobią to problem ma wiele osób bank/parabank bo wrobiony nie chce oddać pieniędzy, dochodzi swoich praw.Jak i sam wrobiony ma wiele nieprzyjemności i nerw zszarganych

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 16:00
qwerty34, najgorsze jest że w takich sytuacjach, to wrobiony ma potem najbardziej przejebane i musi udowadniać, że to nie on wyraził zgodę na kredyt, tylko ktoś kto posłużył się jego danymi. A samej firmie pożyczkowej to przecież to lotto od kogo ona ściąga, byleby mieć pretekst i się nachapać. :(
ego

Nietypowa Sprawa

przez cyklopka 30 gru 2015, 16:00
Szejk Kamel prosił mojego stryja i jego pracowników o skany dokumentów i ZDJĘCIA do dokumentów, to było wiadome, że chcą wyrobić podróbki i robić przekręty na jego nazwisko.

qwerty34, ale serio, fejsbuk nie rozdaje tego skanu jakimś przypadkowym ludziom w Polsce. Nawet chyba tego nie przechowują tego zdjęcia. Popatrz, przeszłam przez tę procedurę i nic mi nie jest.

Tutaj problemem nie jest polityka fb, do której można mieć wiele zastrzeżeń, ale lęk. Człowiek raz się stresuje dokumentami, innym razem wymyśla sobie raka, zadręcza się wymyślonym problemem, a prawdziwe pozostają nieruszone.
I Miss Forum

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 16:05
cyklopka fakt mówili że po pomyślnej weryfikacji usuną wszelkie wysłane do nich dokumenty.Mam nadzieje że tak się tez stało.Fakt faktem Facebook to firma obracająca wielomilionowymi dochodami i mająca duży prestiż.Jednak boje się czy jakiś admin który nie otrzymał tych skanów ode mnie po prostu nie zapisał ich gdzieś sobie a później nie wykorzysta.Mam nadzieje że wszystko będzie ok.

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 16:16
cyklopka, facebook to sam pisze, że zbiera wszystko:Gromadzimy treści i inne informacje, otrzymywane od Ciebie podczas korzystania z naszych Usług, np. dane podawane przy rejestracji konta na Facebooku, tworzeniu treści i ich udostępnianiu oraz przy wymianie wiadomości i innego rodzaju komunikatów z innymi osobami. Mogą to być informacje zawarte w dostarczanych przez Ciebie treściach lub ich dotyczące, np. informacje o miejscu wykonania zdjęcia lub dacie utworzenia pliku. Gromadzimy też informacje na temat sposobów korzystania przez Ciebie z Usług, np. rodzaju treści, które przeglądasz i z którymi wchodzisz w interakcję, a także częstotliwości i czasu trwania różnych Twoich działań.
https://pl-pl.facebook.com/about/privacy/update#what-kinds-of-information-do-we-collect

i potem to udostępnia choćby firmom do facebooka należącym:https://pl-pl.facebook.com/help/111814505650678
Jest ktoś w stanie kontrolować, zweryfikować co się potem z tymi danymi dzieje?
ego

Sortuj wg