Nietypowa Sprawa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 01:03
Witam mocno podejrzewam u siebie osobowość DDA i możliwe ze osobowość paranoiczna gdyż od dzieciństwa każdy problem jest przeze mnie bardzo mocno wyolbrzymiany .Ostatnio zmagam się z ogromnym stresem i paranoicznymi myślami ponieważ nieuważnie wysłałem facebookowi gdy poprosili mnie o weryfikacje autentyczności konta dwustronny czytelny skan dowodu osobistego i mocno obawiam się że zostanie on wykorzystany do wzięcia na mnie jakiś chwilówek , kredytów itp.

Nietypowa Sprawa

przez samnieswój 30 gru 2015, 01:11
Hmm możesz wnieść o zablokowanie dowodu i wyrobić nowy :) dowód blokujesz w banku jeśli dobrze pamiętam...

Nietypowa Sprawa

przez *Monika* 30 gru 2015, 01:11
qwerty34, zgłoś ten fakt na policji, albo zgłoś zgubienie czy zniszczenie dowodu.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 01:15
Dzięki w sumie tak zrobię .Tylko znając mnie co trochę będę myślał że ktoś wyrobi jakaś fałszywkę mojego dowodu i weźmie na to jakaś chwilówkę albo kilka a mi nie uda się udowodnić że to nie ja wziąłem te pożyczki i strace wszystko.

Nietypowa Sprawa

przez MariaIsabel 30 gru 2015, 01:18
Też tak mam, mi np. potrafi się ni z tego ni z owego np przypomnieć że miałam gdzieś ksero dowodu i czy ono np. nie zostało w jakiejś książce którą oddałam do biblioteki albo nie wypadło mi w autobusie. Albo np. przypomina mi się, że kiedyś zamykałam konto w banku i zaczynam sobie wkręcać, że ktoś wcale go nie zamknął, a moje wypowiedzenie gdzieś się zgubiło i od 2 lat naliczają mi opłaty za prowadzenie i odsetki. Najgorsze jest to, że nie są to wcale jakieś mega abstrakcyjne i niemogące wydarzyć się w rzeczywistości sytuacje i tym bardziej kiedy mówi się o nich innym to oni biorą je za całkiem możliwe zamiast sprowadzić na ziemię.

Nietypowa Sprawa

przez *Monika* 30 gru 2015, 01:19
qwerty34, jutro z samego rana załatw sprawę, od tego momentu wszystkie chwilówki wzięte na Twój dowód nie obciążą Cię ;)
Obrazek
Główny Moderator

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 01:51
Dzieki wielkie tak zrobię .Mi już zaczęły się tworzyć scenariusze ze wiele osób skorzysta z tego skanu i weźmie np. po jednej chwilówce/szybkiej pożyczce a ja nie będę miał żadnej możliwości by tego spłacić/udowodnić że to nie jaj je wziąłem i zostanę bezdomnym :/

Nietypowa Sprawa

przez samnieswój 30 gru 2015, 02:00
Powodzenia jutro :)
Tak przy okazji, napisałeś, że podejrzewasz u siebie osobowość DDA i paranoiczną. Bierzesz jakieś leki? Chodzisz na terapię? W ogóle byłeś z tym u psychiatry?

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 02:07
Nie byłem jeszcze z tym problemem u jakiegoś specjalisty i nie przyjmuje też leków jednak gdy czytam o cechach DDA 90% jeśli nie więcej pasuje do mnie. Co do osobowości paranoicznej mój tata zawsze ganił mnie za najmniejszą sprawę a ja często stresowałem się/bałem.Niekiedy zdarza mi się wpaść w furie i reagować na błahe sprawy agresywnie, krzyczeć,wszystko wyolbrzymiać.Dodam że od dziecka uspokaja mnie zabawa długopisami/ołówkami.Dziękuje serdecznie za słowa otuchy i wsparcia.Tak jak pisałem najczęściej rysuje najczarniejsze scenariusze jeśli mam jakiś problem.

Nietypowa Sprawa

przez MariaIsabel 30 gru 2015, 02:20
To dobrze, że wiesz, że przesadzasz z tymi czarnymi scenariuszami tylko pamiętaj, że tak jak pisałam - do niektórych nie od razu to dociera o co chodzi w problemie, wydaje im się że zawsze te obawy są w pełni zasadnie i nie rozumieją czym tak na prawdę dla nas jest to koloryzowanie skutków. Bo ludzie to sobie lubią tak gadać "o jezu, już myślałam, ze pójdę z torbami" a jak faktycznie ktoś ma takie paranoje to nie jest tylko takie tam sobie gadanie pod nosem.

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 02:27
Z tym skanem dowodu to popadłem w dużą paranoje gdyż przez idiotyczne polskie prawo mając skan takiego dowodu pewnie są w stanie mi jakoś uprzykrzyć życie biorąc jakąś szybka pożyczkę/pożyczki a ja później będę to musiał spłacić bo nie udowodnię że to nie ja. I za jakiś rok znów ktoś weźmie pożyczki na mój koszt.

Nietypowa Sprawa

przez cyklopka 30 gru 2015, 03:41
qwerty34, wysłałeś to do moderacji facebooka (dużej firmy), a nie do "afrykańskiego księcia", który Ci obiecał 5 mln dolarów (mój stryj był na dobrej drodze, żeby wejść w taki interes). Właściciele fb i tak robią na naszych danych majątek, więc chwilówek nie potrzebują. Gdy starasz się o pracę też nieraz składasz ksero dowodu, tu nie ma czego zgłaszać na policję, bo nie ma nawet przypuszczenia popełnienia przestępstwa.
Ja w tej samej sytuacji wysłałam zdjęcie starego paszportu, tylko żeby imię i nazwisko było, ważność dokumentu bez znaczenia.

Ale rozumiem, też mam czasem takie lęki, że czegoś nie dopilnowałam, że coś źle zrobiłam, że ktoś wykorzysta coś z przeszłości przeciwko mnie :mhm:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Nietypowa Sprawa

przez ego 30 gru 2015, 11:05
qwerty34, A to w ogóle pewne, że wyssałeś to do moderacji facebooka? z tego co wiem, dla różnej maści wyłudzaczy podszycie się pod jakąś stronę, banku czy portalu społecznościowego to pikuś i jeden z podstawowych stosowanych przez nich trików. Nie żebym Cię nakręcała, ale i taką opcję trzeba brać pod uwagę.
Swoją drogą, jakim prawem jakiś durny facebook żąda skanu dowodu? :shock: Nie mam tam co prawda konta, ale pierwsze słyszę o czymś takim i takie coś, to dla mnie tylko kolejne potwierdzenie słuszności trzymania się daleko od tego rodzaju "klimatów".
ego

Nietypowa Sprawa

przez qwerty34 30 gru 2015, 12:20
To że poprosiła mnie o to administracja/moderacja facebooka to jestem pewny w 200% bo w adresie strony była zielona obwolutka a samo konto rzeczywiście zostało zablokowane.

Sortuj wg