Witam i o poradę pytam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 00:49
Hejo, chciałbym się przywitać i prosić o poradę. Każdy poranek dla mnie to straszna udręka. Budzę się zmęczony i wyczerpany, dopiero po 1h-1.5h od momentu przebudzenia mogę wstać z łóżka. Czuję ucisk w głowie, przy poruszaniu nią coś mi pstryka, czuję też jakbym miał zatkane uszy oraz dochodzi straszne napięcie w okolicach karku. Jestem otępiony, nie potrafię myśleć, jakby ktoś wyłączył mi mózg :) Mówię wtedy szybko i niewyraźnie. Chodzące zombie. Mam wrażenie, że moje całe ciało się trzęsie. Nie odczuwam głodu, dopiero po kilku godzinach od przebudzenia jestem w stanie coś skonsumować, a i tak robię to na siłę.

Prawie każda czynność sprawia mi mniejszy bądź większy lęk. Unikam ludzi, wydaję mi się, że jestem bardzo zakompleksiony, pomimo tego że jestem całkiem przystojnym chłopakiem. Z jednej strony unikam ludzi, ale z drugiej gdy już jestem wśród nich, to często żartuję, ironizuję itd. więc raczej nikt kto ze mną rozmawia nie domyśli się co tak naprawdę czuję. Pamiętam, gdy byłem bardzo młody miałem główne role w przedstawieniach, niczego się nie wstydziłem, a teraz przedstawienie prezentacji na kilkanaście osób sprawia mi bardzo duży lęk.

Poza tym czuję czasami taką mega pustkę, bezsens.

Pozdrawiam!

PS. Wszystkie badania mam OK.

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 01:53
Cześć,

Ile masz lat?
Od kiedy masz takie objawy?
omakk

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 02:05
19 lat.

Nasiliło się to 1.5-2 lata temu. Wcześniej też miałem jakieś epizody depresyjne, ale generalnie czułem się OK i nie wpływało to w takim stopniu na moje życie jak teraz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 02:13
To młody chłopak jesteś, wszystko jeszcze naprawimy.

A czy te około 2 lata temu coś się stało co mogłoby spowodować rozwój choroby? Jak myślisz?
Jakie masz kompleksy?
Z tego co opisujesz to masz objawy charakterystyczne dla depresji takie jak: brak energii, otępienie, brak myśli, brak głodu oraz charakterystyczne dla nerwicy takie jak: napięcie w ciele, drżenie ciała, lęk przed ludźmi.
omakk

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 02:34
Zacznijmy od tego, że moi rodzice są sami lękliwi. Matka to jakbym określił 'szara myszka', nadopiekuńcza, unika ludzi. Ojciec nerwus, trochę choleryk, towarzyski, ale wydaje mi się, że też ma jakiś lęk przed światem czy coś swego rodzaju. Poza tym bardzo kochany. Jak miałem 12 lat, to rodzice mieli się rozwodzić, co baaaaardzo mocno przeżyłem, ale pogodzili się i są razem do tej pory. Później starszy brat przeprowadził się do innego miasta na studia, co chyba też trochę negatywnie odbiło się na mnie. Paliłem kilka razy zioło, po którym miałem stany lękowe.

A kompleksy to może bycie lekko szczupłym, BMI ponad 21, ale to wynika właśnie z tej nerwicy/depresji i takie błędne koło ;)

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 02:51
Czy przychodziły/przychodzą do Was do domu jakieś osoby?
Czy ojciec znęcał się nad Tobą psychicznie i/lub fizycznie?
Dlaczego uważasz, że Twój ojciec też ma jakiś lęk przed światem? Skąd takie wnioski?
Czy Twój brat jest normalny czy też ma jakieś problemy podobne do Twoich?
Zauważyłeś pogorszenie swego stanu po ziole w późniejszym życiu na trzeźwo?

Lepiej być szczupłym niż grubym. :D
omakk

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 03:07
Oczywiście, że przychodzą. Może nie tak często, ale są.
Nie, nie znęcał. Wiem, że bardzo mnie kocha.
Z obserwacji. Przez ten czas dużo czytałem na te tematy i wydaje mi się, że to prawda. Jeszcze jest najmłodszy z rodzeństwa :)
Jest normalny, radzi sobie bardzo dobrze. Kilka miesięcy temu ruszył z biznesem, przy rozkręcaniu mało spał, mnóstwo stresu i schudł kilka kilogramów, ale teraz już wrócił do formy.
Tak, wydaje mi się, że uwydatniło i przyśpieszyło chorobę?

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 03:15
Masz jakieś realne powody aby czuć się depresyjnie czy ten stan jest dla Ciebie kompletnie niezrozumiały?
Miałeś/masz dziewczynę?

Rodzina wydaje się ok, brat normalny, w takim razie widzę tutaj dwie możliwości. Pierwsza taka, że odziedziczyłeś genetycznie skłonność do nerwicy/depresji, która z czasem się pogłębiła, m.in. przez mj. Druga taka, że być może w dzieciństwie lub w okresie dorastania spotkało Cię coś niesympatycznego ze strony rówieśników, np. jakieś odrzucenie lub przeżyłeś może wtedy jakieś mocno negatywne zdarzenie, które wywołało te objawy.
omakk

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 03:27
Nie mam żadnych powodów. Nie mam dziewczyny i nie miałem. Czy to w okresie podstawówki/gimnazjum zawsze odrzucałem jakieś zaloty dziewczyn, bo było zainteresowanie. Pamiętam, że kilka dziewczyn się zakochało, ale ja zawsze na nie :brawo: Teraz czasami gdzieś w klubie się pobawię z kimś, ale to na tyle.

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 03:34
W takim razie moim zdaniem jedyne wyjście z tej sytuacji to wizyta u psychiatry i farmakoterapia. Trzeba biochemię Twego mózgu przywrócić do stanu normalności. Nie pakuj się w leki z grupy SSRI bo możesz sobie narobić jeszcze więcej problemów niż miałeś, a do tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz kastratem na młode lata. Poproś o lek o nazwie Solian, jest to lek z grupy neuroleptyków. Wydaje mi się, że ten lek byłby idealny na Twoje problemy. Powodzenia!
omakk

Witam i o poradę pytam

przez SzybkiAdas 26 gru 2015, 03:41
>Amisulpryd stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii

co

Witam i o poradę pytam

przez omakk 26 gru 2015, 03:50
Nie panikuj. Ten lek jest stosowany m.in. do leczenia schizofrenii ale nie tylko. Pisałeś, że masz takie problemy jak: zmęczenie, wyczerpanie, otępienie, uczucie wyłączonego mózgu, czucie się jak zombie, lęk przed ludźmi. To są tzw. objawy negatywne schizofrenii. Właśnie na te objawy ten lek powinien dobrze zadziałać. Zaktywizowałby Cię, dodał energii, podniósł samopoczucie i pewność siebie. Warto byłoby przetestować.
omakk

Witam i o poradę pytam

przez Kot_ 26 gru 2015, 04:17
omakk, nie mąć mu w głowie jeszcze jakimiś objawami negatywnymi schizofrenii. Objawy depresji i zaburzeń lękowych po prostu.
Idziesz do konowała po recepte a jak nie chcesz proszków, to szukasz psychoterapeuty na nfz lub placisz 100zł za 45min pogadanki :> a jak nie chcesz tego i tego, to meczysz się dalej i czekasz aż przejdzie lub sie pogorszy jeszcze bardziej.
Pzdr.
Kot_

Witam i o poradę pytam

przez kaja123 26 gru 2015, 10:31
SzybkiAdas tu nie jest miejsce od stawiania diagnoz i leczenia. Od tego są specjaliści. Możesz zacząć od lekarza pierwszego kontaktu. Jesteś bardzo młody to i masz większe szanse na szybką poprawę swojego samopoczucia tylko działaj. Nie kombinuj sam z dopasowywaniem się do zaburzeń i do leczenia to modne ale nieskuteczne :-)

Sortuj wg