Wigilia

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Wigilia

przez Ḍryāgan 25 gru 2015, 14:19
detektywmonk, czasem rozmowa o rodzinie bywa gorsza niż o polityce. U mnie tak jest
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Wigilia

przez Aurora88 25 gru 2015, 14:35
Ḍryāgan napisał(a):Czasem lepiej święta spędzać samotnie niż się kłócąc. Dla mnie rodzinna atmosfera to mit, może w niektórych rodzinach tak jest.

No właśnie właśnie, jest lepiej bez nich niż w tej toksycznej atmosferze. Ale u mnie to pierwsze święta samotne więc chyba nie da rady bez smutku. Ja przynajmniej trochę poryczałam. Na szczęście mam faceta, który przyszedł na wieczór. Ale jakoś tak boli, że inni mają rodziny, jedzenie, prezenty. W sumie Boże Narodzenie to coś jakby Dzień Rodziny. Jak się rodziny nie ma, to boli.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

Wigilia

przez Bonus 25 gru 2015, 15:14
Znając dzisiejsze czasy, to ludzie różnie podchodzą do ŚWIAT. W wielu przypadkach nie ma szczerości w Rodzinach, tylko jest sztuczne nastawienie do ŚWIĄT, aby pokazać się z dobrej strony.
A gdy ŚWIĘTA się skończą, niejednokrotnie, ktoś na kogoś wygaduje różne rzeczy w Rodzinie, wygaduje na kogoś za jego plecami. Dla mnie to jest chore, że niektórzy tak do tego podchodzą, przebywając razem na Wigilii i na ŚWIĘTACH.
Podobnie jest w sytuacji, gdy ludzie chodzą do kościoła, w każdą niedzielę i na pozór jest fajnie, pięknie...a gdy wychodzą z tego kościoła i zaczyna się życie codzienne, to robią wiele, złych rzeczy, nie postępują właściwie i tak jest zawsze.
Tu jest sprawa mentalności Polaków, a z tym jest źle.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg