Pierwszy raz

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Pierwszy raz

przez elo 15 gru 2015, 22:23
no jak sie jest chorym to niestety trza sie leczyc (no chyba ze nie chce sie wyzdrowiec) nie powinno sie przekladac cudzych opin nad wlasne zdrowie (no chyba ze nie chce sie wyzdrowiec) zreszta nie musisz sie nikomu tlumaczyc z tego ze bierzesz leki (no chyba ze chcesz) a nawet jesli gdyby rodzice sie dowiedzieli to co z tego? przeciez to twoje zycie i nie moga miec prestensji o to ze zawalczylas o siebie :roll:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Pierwszy raz

przez takie tam 16 gru 2015, 00:16
Lila92 napisał(a):Nie chciałam. Moja była przyjaciółka (ex?) brała kiedyś leki, już nie pamiętam jakie i co to była dokładnie za choroba. W każdym razie coś związanego z dwubiegunówką. Dziwnie się wtedy zachowywała, była jakaś otępiała po tych lekach, bardziej niż zwykle. I rosło we mnie przekonanie że przecież nie muszę brać leków, że wszystko jest w porządku. a dzisiaj sama nie wiem co mam zrobić :/

Jeżeli chodzi o leki, to najlepiej pójść do psychiatry, albo psychologa - ocenią czy je potrzebujesz i postąpią stosowne do tego; żeby nie było, że banały prawię - u mnie zaczęło się od zdiagnozowania depresji, a potem się okazało, że to dwubiegunowa. Leki biorę, nie spowalniają mnie pod żadnych względem. Niestety, cały problem z lekarstwami tego typu polega na tym, że na różne osoby mogą oddziaływać w odmienny sposób. I dlatego należy o tym wszystkim informować lekarza, żeby mógł dobrać odpowiednie środki.

Rozumiem Twoją obawę związaną z reakcją rodziców, ale warto przełamać strach i poradzić się specjalisty. W przeciwnym razie depresja będzie tylko narastać.
takie tam

Pierwszy raz

przez Anke 16 gru 2015, 15:01
Lila ja nie rozumiem dlaczego Ty sie boisz opini swoich rodzicow, przeciez to naturalne ze jesli masz problemy psychiczne to potrzebujesz pomocy. To co to za rodzice ze musisz przed nimi ukrywac ze musisz sie leczyc. To lekarz specjalista zdecyduje czy jest to depresja i czy konieczne jest leczenie farmakologiczne. A jesli chodzi o znajomych to przeciez nie musisz sie spowiadac. Zacznij dzialac bo jesli to faktycznie depresja to sama nie zniknie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pierwszy raz

przez Desperat62 24 gru 2015, 16:24
Witam wszystkich forumowiczów, a widzę, że jest ich tu bardzo dużo. Szukałem takiego forum od dawna i wreszcie przypadkowo znalazłem. Interesuje mnie psychiatria, psychologia i z tym związane problemy. :papa:
Desperat62

Sortuj wg