Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich


Piotr1990

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , witam wszystkich.

Przyszedł ten czas, że postanowiłem się zarejestrować na tym forum. Najpierw napiszę krótko o sobie.

 

Mam 25 lat. Od kiedy tylko pamiętam nerwy, te bezpodstawne i uzasadnione, pchały się na pierwszy plan. Ale od jakiegoś czasu strach przed wyjściem gdzieś, nawet pojechać dalej do sklepu już stwarza problem. A tak lubiłem jeździć samochodem... kiedyś jeździłem jak nie musiałem, a teraz na wyprawę do sklepu już mnie trzęsie...

 

Najgorsze są chyba obiady w większym gronie gdzieś poza domem, od razu niedobrze no i po zabawie. Oczywiście błędne koło, strach przed tym, że będę się źle czuł wśród innych.

 

No ale dosyć o mnie :) Chcę powiedzieć, że zarejestrowałem się tutaj z myślą, że mimo iż sam potrzebuję czasem pomocy, będę w stanie pomóc innym. Bo uwazam, że rozmowa jest źródłem wzajemniej samopomocy i może zdziałać cuda :)

 

Z góry napiszę, że cieszę się, że mogę was wszystkich poznać. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z czymś takim jak pokonywanie własnych słabości? Może w tym jest klucz?

Czasem nie biorę hydroxyzyny, nawet w chwilach kiedy czeka mnie jakieś spotkanie, czy wyjście gdzieś. Wszystko wtedy sobie staram poukładać w głowie, ocenić "zagrożenie", itp. No oczywiście stopniowo zaczynam od mniejszych rzeczy, no i te małe sukcesy są, a mianowicie, jest już kilka miejsc do których mogę bez żadnych przygód pójść i czuć się tam normalnie.

Czy nie jest to sposób, żeby małymi krokami dochodzić do pełnego sukcesu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1990, Jakbym widział siebie sprzed kilku lat. Tak jak pisał Kalebx3, sam widzisz, że bez leczenia choroba postępuje. Możesz spróbować walczyć bez leków, ale ja tak samo łudziłem się przed leczeniem, że choroba ze mną nie wygra. A jednak. Od kilku lat praktycznie przez cały czas jestem na antydepresantach. Były wzloty i upadki. Najlepsze efekty osiągnąłem w czasie pierwszej kuracji wenlafaksyną - wszystkie objawy jak ręką odjął. Niestety samowolnie ją odstawiłem i nerwica z depresją uderzyły z ogromną siłą. Myślę, że powinieneś wiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Jak już raz wejdziesz w leki antydepresyjne (czy tam w ogóle w leki psychotropowe) to ciężko później z nich zrezygnować. To nie tylko moja opinia. One nie uzależniają, ale mogą sprawić, że - kiedy któryś z nich na Ciebie zadziała (tak jak na mnie dawniej wenlafaksyna) i zobaczysz jak piękne może być życie bez nerwicy i depresji - będzie Tobie ciężko z nich zrezygnować w zamian za życie "na trzeźwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, ale co w przypadku jak pisałem, że jest lepiej niż było wcześniej? Powoli, małymi krokami znowu oswajam się ze światem. Coraz więcej miejsc i sytuacji w których funkcjonuje normalnie, a na których myśl jeszcze jakiś czas temu siedziałem w kiblu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrze!

Również jestem chory na nerwicę. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć czy pogadać to wal na pw, postaram sie pomóc.

Dodam, że nerwica jest wyleczalna i jeżeli dostaniesz dobre leczenie to z tego wyjdziesz. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak lubiłem jeździć samochodem... kiedyś jeździłem jak nie musiałem, a teraz na wyprawę do sklepu już mnie trzęsie...

Ok, rozumiem, ale co w przypadku jak pisałem, że jest lepiej niż było wcześniej? Powoli, małymi krokami znowu oswajam się ze światem.

--- faktycznie poprawa , :papa:

oswajać ze światem to sie mogą małe dzieci ,a Ty juz stary koń udręczony nerwicą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×