Silny stres

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Silny stres

przez natalia20 22 lis 2015, 15:23
Szukam pomocy jak sobie poradzić z panicznym stresem. Tak naprawdę nawet nie wiem dlaczego się stresuje. Czuje w sobie taki niepokój.
Ostatnio odbiło się to trochę na moim zdrowiu. Poradzicie coś? :-|

Silny stres

przez SrebrnaSowa 22 lis 2015, 15:24
Im więcej napiszesz, tym lepiej ktoś w stanie będzie Ci pomóc...
Z Twoich strzępków informacji ciężko coś wywnioskować .
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Silny stres

przez natalia20 22 lis 2015, 18:52
Odczuwam tak silny stres ze dosłownie mnie paraliżuje. Zaczęło się to od powrotu do domu po kilku dniowym wyjezdzie. Przyjechałam i poczułam taka pustke i rozczarowanie, ze wszystko tak szybko sie skonczylo i czas znowu powrocic do szarej rzeczywistosci. Stres odczuwałam tak silny, że się rozchorowałam: bóle brzucha, wymioty.
Wczoraj znowu się zaczęło. Miałam problemy z zaśnieciem, trochę popłakałam, brzuch mnie skręcał, 0 apetytu do dnia dzisiajszego. Ostatnio miałam szkolenie na temat stresu, nasłuchałam się trochę jakie mogą być skutki-choroby wywołane nadmiernym stresowaniem się, trochę myślę o tym i to też w jakiś sposób napędza tą sytuację. Najbardziej się boję że dostanę zawału serca w nocy...jakies takie glupie mysli mi przechodza. Wszystko dla mnie straciło sens... :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Silny stres

przez autodestrukcja2 22 lis 2015, 19:05
regularny relaks w takiej postaci jaka ci odpowiada : bieganie z muzyka, ksiazka, medytacja, coskolwiek w co mozesz sie czynnie zaangazowac, byc tu i teraz i na jakis czas nie myslec o klopotach. dobre odzywianie i regularna aktywnosc to chyba podstawa. możesz żryć jakiś validol czy insze ziolowe uspokajacze ale na dłuższą metę to zez moze nie byc do konca wystarzcajace.
jesli niepokoj i silny lęk, wydają Ci siię nieuzasadnione i oderwane od sytuacji i mysli mozesz zawsze sprobowac isc do pana albo pani psycholoc i przyjzec sie tym stanom - moze uda sie dokopac do przyczyn zakorzenionych albo w mysleniu albo w jakis doswiadczeniach rodzinnych etc i nad tym zapanowac
<---- to tak ogolnie.
A jesli chodzi o kontekst o ktorym napisalas tzn zderzenie po powrocie z super wyjazdu z szara codziennoscia :
http://wyborcza.pl/magazyn/1,145323,181 ... onczy.html

nie napisalas z jaką codziennością się mierzysz, na ile jest dla cb toksyczna.

sory ze chaotycznie ; p

Silny stres

przez natalia20 22 lis 2015, 19:37
Moja codzienność jest dosyć monotonna...
Wychodze z domu, wracam ze szkoły, w trakcie jedzenia obiadu czytam już notatki bo wiem ze jak nie zaczne to chyba skoncze rano.
Póznym wieczorem odchodze od lekcji zaczynam się śpieszyć pakować, prasować mundurek do szkoły, żeby się chociaż trochę wyspać na następny dzień. Ogólnie jak juz jestem w szkole wśród znajomych to w miarę ustępuje mi ten stres, tak jakby o nim zapominam, zajmuje sobie głowę czymś innym. Najgorzej jest jak jestem sama, niedługo przerwa świąteczna dosyć długa bo 20 dni... Ciekawe jak to będzie :-| Wolne jest od tego żeby odpocząć a u mnie żeby się postresować :(

Silny stres

przez SrebrnaSowa 22 lis 2015, 19:57
A Twoja rodzina ? Mieszkasz sama?
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Silny stres

przez natalia20 22 lis 2015, 20:14
Nie, mieszkam z mamą. Bardziej się mijamy, ona długo pracuje. Mama nie wie, ze ja się tak stresuje, nie chce jej martwić... bardziej probuje przed nią poudawac ze jest wszystko okej.

Silny stres

przez agusiaww 22 lis 2015, 20:47
natalia20, sprobuj wygooglac techniki relaksacyjne np. metoda np. Jacobsona jak masz zaawnsowana neriwce to za duzo Ci to nie pomoze, ale moze troche. Kup sobie tez melise i pij codziennie po 3 dziennie, to takie łątwiznowe sposoby ale jestes młoda osoba i szkoda sie pakowac w leki, chyba ze juz nie wyrzymasz. Moze poszukaj psychologa w swoim miescie na NFZ, pojdziesz, porozmawiasz, jakos odciazysz głowe od tego myslenia.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Silny stres

przez natalia20 27 lis 2015, 16:14
Dziękuję wszystkim za porady. Stres mnie opuścił z czego się ogromnie ciesze ;).
Stwierdziłam, że muszę zmienić swój styl życia i troszkę zwolnić tępo.
Staram się rzucić papierosy, i jak narazie udaje mi się już 5 dzień :). W końcu uwierzyłam, że mogę być silna i dam radę skończyć z nałogiem. :yeah: :yeah:

Silny stres

przez samnieswój 27 lis 2015, 16:35
Miło widzieć, że komuś się udaje :great:
Powodzenia!

Silny stres

przez natalia20 26 gru 2015, 16:10
Znowu wszystko wrocilo od 3 dni jest jakas masakra, zaczelam brac tabletki kalms i pic melise nie wiem co mam robic, wszystko mnie stresuje do niczego nie umiem podejsc normalnie po ludzku, mam dosyc nawet swieta mnie przestaly cieszyc... :(

Silny stres

przez samnieswój 26 gru 2015, 16:48
Co wywołało u Ciebie ten stres? jakie sytuacje? czasami nie warto się faszerować lekami na samym wstępie ;) Usłyszałaś już o kilku metodach radzenia sobie ze stresem w tym temacie. Stosujesz te techniki?

Silny stres

przez kofel 26 gru 2015, 18:37
Bierzesz jakieś leki?
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Silny stres

przez natalia20 26 gru 2015, 21:35
Biore tylko ten kalms 3x dziennie po 3 tabletki tak jak w ulotce. A stres wywoluje u mnie doslownie wszystko. Nawet jak sie nie stresuje to przypominam sobie ten czas kiedy sie stresowalam i jak mi bylo zle i zarsz mi ten stres znowu wraca. Teraz stresuje sie doslownie wszystkim, znowu sie naczytalam ze przez stres mozna zachorowac na miazdzyce, zawal serca a to jeszcze bardziej poteguje to wszystko. Zaczynam plakac i boje sie ze jutro juz mnie nie bedzie bo ile organizm moze wytrzymac tego stresu. Boli mnie w klatce ale to chyba nerwobole. Jeszcze gadam do chlopaka w nerwach ze lepiej jakby mnie uspili bo ja nie chce takiego zycia w ciaglym stresie i nerwach...

Sortuj wg