Hej wszystkim

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hej wszystkim

przez przecicha90 06 paź 2015, 14:48
Mam na imię Emilka i mam już 25 wiosen. Jestem samotna, ale nie do końca, ponieważ mam kilka koleżanek i jedną przyjaciółkę, które nie wiedza o moich lękach. Zarejestrowała się tu, aby nie być z tym sama, by poczytać o kimś podobnym do mnie i szukać zrozumienia (pewnie się to nie uda). Mam różne lęki, boje się hałasu i ciemności, a nawet dużego tłumu ludzi, ale nie daje tego po sobie poznać gdy jestem na ulicy. Gorzej w domu, boję się nawet jak tv głośno gra, o zasypianiu nie wspomnę, albo i wspomnę, otóż śpię tylko z zapalonym światłem i tylko z (będzie żenujące) z kciukiem w ustach, inaczej nie dam rady, ehh kciuka ssam zawsze jak się boję, czyli w domu praktycznie codziennie, szkoda gadać...

Hej wszystkim

przez sailorka 06 paź 2015, 15:58
Leczysz się na coś?
Cześć, jestem czubkiem

Hej wszystkim

przez Marcin2013 06 paź 2015, 17:12
Czesc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hej wszystkim

przez ekspert_abcZdrowie 06 paź 2015, 17:54
Witaj Emilka!

Uważam, że nie powinnaś ukrywać przed światem swoich problemów. Zauważ, że masz 25 lat, a Twoje problemy ciągną się już jakiś czas. Zamiast się wyciszać, najprawdopodobniej będą przybierać na sile. Nie bagatelizuj tego i skorzystaj z pomocy terapeuty/psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Hej wszystkim

przez Evia 06 paź 2015, 17:59
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Uważam, że nie powinnaś ukrywać przed światem swoich problemów.

ale po co ujawniać swoje problemy?

Tzn jestem za tym żeby z nimi walczyć, nie jestem też przeciwna ewentualnym terapiom, jednak nie widzę sensu informowania o tym swojego otoczenia.

A tak poza tym, to witam na forum ;)

Hej wszystkim

przez Łapa 06 paź 2015, 18:49
Cześć!
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Hej wszystkim

przez przecicha90 06 paź 2015, 23:02
Zgadzam sie po czesci z kazdym, nie wiem czy bede sie z tego leczyla, musze tylko wymyslic jakas alternatywe :)
Nikt nic nie może, chociaż mógłby.

Hej wszystkim

przez Powietrzny Kowal 07 paź 2015, 00:09
Evia napisał(a):
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Uważam, że nie powinnaś ukrywać przed światem swoich problemów.

ale po co ujawniać swoje problemy?
Tzn jestem za tym żeby z nimi walczyć, nie jestem też przeciwna ewentualnym terapiom, jednak nie widzę sensu informowania o tym swojego otoczenia. ...

Heh... A właśnie w tym tkwi jedna z jedynych opcji relatywnie szybkiego powrotu do zdrowia - robiąc "tajemnice przed światem" z rzeczy i tak zawsze jasnych i oczywistych (już od Terencjusza) tylko
nędznie i miarowo tkwisz/pogarszasz swój stan....... Brzmi może banalnie - ale w sumie to logiczne sedno.
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Hej wszystkim

przez przecicha90 07 paź 2015, 11:12
Moze to i racja, ze ukrywanie tego przed innymi jest zle i nie prowadzi do niczego, ale jakos nie mam odwagi o tym mowic rodzicom, kolezanka itd. Myslalam nad znalezieniem zamiennika, ktory pomoze mi zniwelowac kciuk i w pozniejszym czasie myslalabym nad jego rzuceniem. BTW: ciesze sie, ze ktos w ogole mi odpisuje :) pozdrawiam kazdego ze swoim problemem.

Hej wszystkim

przez Evia 07 paź 2015, 14:33
Powietrzny Kowal, ciekawe co by na to powiedziała moja koleżanka, która miała fobię na punkcie ślimaków.
Kiedy jej otoczenie to podpatrzylo, to niestety nie miała łatwego życia... Można się domyślić jak inni to wykorzystali przeciwko niej.

Hej wszystkim

przez przecicha90 07 paź 2015, 14:39
Ja do slimakow nic nie mam, ale rozumiem ze zdradzenie innym swoich lekow naraza nas na smiesznosc, takze tylko Wam sie zale :)

Hej wszystkim

przez Asembler 07 paź 2015, 14:44
Witaj serdecznie! A twoje lęki są takie same odkąd sięgasz pamięcią czy nasilają się z czasem?

Hej wszystkim

przez przecicha90 07 paź 2015, 14:52
Zaczelo sie bodajze od LO, czyli z 9 lat temu, ogolnie to wsrod ludzi udawalam ze wszystko jest dobrze, jak juz sama w domu jestem, to boje sie naglych dzwiekow i ciemnosci.

Hej wszystkim

przez Asembler 07 paź 2015, 15:02
Hm, z tego wynika, że zaczęło się w wieku prawie dorosłym, a nie od dzieciństwa. A czy towarzyszyło temu jakieś znaczące wydarzenie w twoim życiu lub bliskich?

Sortuj wg