Witam.. męczy mnie pewien problem :(

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez caroline96 01 paź 2015, 20:44
Witam, mam na imię Kasia mam 19 lat.
Tydzień temu wyjechałam na studia do miasta oddalonego o 700 km od rodzinnego domu. Nie znam tutaj nikogo. Jestem bardzo przywiązana do swojej rodziny, domu, pokoju.
To mój pierwszy taki wyjazd (na tak długi okres czasu) - 3 lata minimum. Niestety nie mam możliwości przyjeżdżania zbyt często do rodziny z powodu tak dalekiej odległości, będą to jedynie przerwy świąteczne. Jestem osobą wrażliwą i osamotnioną, nie mam przyjaciół. Jedyna osoba, która mnie wspiera to mój chłopak, jednak dzieli nas 300 km. Wiadomo staramy się rozmawiać jak najczęściej, ale brakuje mi go na co dzień. Najgorsze jest to że tęsknię zarówno za domem i rodziną, swoimi zwierzętami jak i za chłopakiem.

Te wszystkie myśli nie dają mi spokoju, ciągle myślę o rodzicach, najbardziej o mamie ponieważ to z nią miałam najlepszy kontakt.
Z drugiej strony też brakuje mi bliskości z chłopakiem, coraz częściej płaczę po nocach, powoli zaczynają się zajęcia na studiach a ja nie mogę się skupić na nauce, wybucham płaczem, doskwiera mi samotność. Wybrałam ciekawy dla mnie kierunek, nie żałuję wyboru... jednak ta sytuacja mnie dobija i tracę wiarę w siebie, boję się że sobie nie poradzę z nauką i zawalę rok jak i nie semestr.

Gdy przychodzę wieczorem do domu nie mam na nic ochoty, jestem zmęczona, nie mam apetytu, kładę się na łóżko i płaczę.

Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, proszę o pomoc..

przez julusia 01 paź 2015, 21:57
caroline96, cześć :D
A może poznasz na studiach jakieś fajne koleżanki ? Może jakaś dziewczyna też przyjechała z daleka i czuje się samotna ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez kotek em 01 paź 2015, 22:17
caroline96, początki zawsze są trudne. Poznasz ludzi z roku, zaczniesz chodzić na imprezy, żyć studenckim życiem...Będzie zajebiście :D. Ale ja Ci zazdroszczę :105:.
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zosia_89 01 paź 2015, 22:23
kotek em napisał(a):caroline96, Ale ja Ci zazdroszczę :105:.

i ja :105:

caroline96, czujesz się samotna, bo jeszcze nikogo nie znasz. Za moment zaczną się zajęcia, poznasz nowych ludzi, ich znajomych, znajomych ich znajomych ;) daj sobie tylko trochę czasu, to dopiero początki...
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

przez kolorowanka 01 paź 2015, 22:56
Początki zawsze są trudne. Studia to fajna sprawa, bardzo przyjemny czas. Poznaje się mnóstwo ludzi, przeżywa wiele pięknych chwil. Daj sobie czas, a wszystko się ułoży. :)

przez caroline96 01 paź 2015, 23:00
Obyście miały rację.. mam nadzieję, że to przejściowy stan. Chociaż kiedyś miałam podobne tendencje, jednak z innego powodu.
Jeśli sytuacja się nie zmieni zapewne napiszę coś znowu..
Dziękuję za zainteresowanie

przez dziewczynacienia 01 paź 2015, 23:05
myślę że z czasem sobie z tym poradzisz i samotność nie bedzie tak już na pierwszym planie, jesli chcesz coś więcej wiedzieć o mnie to zapraszam na mojego bloga http://fobienapadylekowe.blog.pl/

Sortuj wg