Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez piotrek01 12 wrz 2015, 22:03
Mam na imię Piotrek. Na depresje i nerwicę leczę się od kilku lat. Zaczęło się od silnych bóli żołądka w szkole przed lekcjami, bezsenności i lękiem przed obcymi ludźmi. Obecnie jestem po 12 tygodniowej psychoterapii na dziennym oddziale Ośrodka Leczenia Nerwic.
Po terapii czułem się fantastycznie. Niestety od jakiegoś czasu, czuje że objawy choroby zaczynają wracać, rozpaczliwie brakuje mi terapeutów. Nadchodzi jesień i zima -boję się.

Witam

przez Morphine90 12 wrz 2015, 22:06
Cześć Piotek!
Nasza sekcja nerwic jest bardzo aktywna, więc na pewno znajdziesz tutaj ziomków. Czy potrafisz pogorszenie swojego stanu powiązać z jakimś wydarzeniem, wyzwalaczem?
Fear is the hand
that pulls your strings

Witam

przez piotrek01 12 wrz 2015, 22:23
Cześć!
Chyba tak, ale obecnie nie mogę temu zaradzić, albo jest to bardzo trudne. Cały czas myślę o powrocie do terapii, bo bez tego ciężko mi zabrać sie za inne sprawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam

przez Morphine90 12 wrz 2015, 22:34
Myślę, że nawet jeśli nie możesz zlikwidować tego czynnika, to sama świadomość, że to jest właśnie ten skurczybyk, który zaburza równowagę dużo daje. Masz przewagę, rozumiesz mechanizm. Możesz próbować strategii. Pomyśl o tym jak naukowiec, biolog, który chwyta pęsetą robaczka i ogląda pod mikroskopem - oddal się od tego, wyindywidualizuj się.
Fear is the hand
that pulls your strings

Witam

przez Elvisek 22 wrz 2015, 11:17
Nie czekaj aż znowu Cię dopadnie, działaj.

Witam

przez ekspert_abcZdrowie 22 wrz 2015, 18:26
Witaj Piotrek!

Ile czasu minęło od psychoterapii, na której byłeś? Czy Twój pogarszający się stan wynika tylko z zakończenia terapii, czy są jeszcze jakieś inne powody?
Psycholog

Sortuj wg