cześć

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

cześć

przez rafalkasta 02 wrz 2015, 17:56
Czytam forum już od paru ładnych lat, w końcu parę miesięcy temu postanowiłem się zarejestrować i samemu powiedzieć coś o swoich licznych problemach z głową i nie tylko, ale na rejestracji aż do dzisiaj poprzestałem. Dalej nie mam pomysłu na otworzenie się, ale pomyślałem że od czegoś trzeba zacząć i może pomysły przyjdą same, no to zaczynam tutaj. Cześć, Rafał jestem.

cześć

przez ekspert_abcZdrowie 02 wrz 2015, 18:26
Cześć Rafał! Witaj na forum!

Może pomożemy Ci się otworzyć, zadając Ci pytania? ;) Jakie problemy u siebie dostrzegasz? Masz zdiagnozowaną jakąś chorobę? Bierzesz jakieś laki albo korzystasz z terapii? Możesz liczyć na czyjeś wsparcie? Co robisz na co dzień? Pracujesz, uczysz się, studiujesz? Czy problemy uniemożliwiają Ci bycie w pełni aktywnym życiowo?
Psycholog

cześć

przez rafalkasta 04 wrz 2015, 12:49
Trochę chyba za późno, ale co mi tam.

Problemów jest, a jakże, multum i zasługują na dokładne opisanie, na które obecnie nie mam motywacji, ale tak tytułem wstępu i ogólnie: fobia społeczna, chyba depresja, beznadziejność kontaktów z rodziną i bliskimi, ciągły strach przed śmiercią & kalectwem, do tego parę nazwijmy to roboczo obsesji, głównie seksualnych lub na tle seksualnym (to jako jedyne jeszcze do zniesienia). Poza tym problemy "życiowe", brak perspektyw, te rzeczy. Diagnozowany (jak widać) nigdy nie byłem, problemy naturalnie przeszkadzają mi być aktywnym życiowo, ale póki co jeszcze nie na tyle, żebym udał się do specjalisty, zwłaszcza że to trochę za drogie zabawy na moją kieszeń. Studiuję, nadchodzi teraz ostatni rok, też pracuję a raczej próbuję pracować bo w sumie nie ma łatwodostępnej pracy, w której poziom kontaktu z ludźmi byłby dla mnie ok. Czy mogę liczyć na czyjeś wsparcie... tak, na finansowe (jeszcze), na "psychiczne" nie, choć jakimś wsparciem jest dla mnie od lat czytanie tego forum.

Łał, to już jakieś otworzenie się...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

cześć

przez missEscapist 04 wrz 2015, 13:21
Cześć. :)

Bardzo podobnie to u mnie wygląda. Chętnie poczytam o Tobie więcej. Tutaj lub na PW, jak Ci wygodniej. Czemu "trochę za późno"? Jak sądzisz, co spowodowało u Ciebie problemy wewnętrzne?
missEscapist

cześć

przez Kalebx3 04 wrz 2015, 13:23
rafalkasta,
Cześć Rafał .
Gadaj co Ci ślina na jęzor przyniesie ,,, ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

cześć

przez Zosia_89 04 wrz 2015, 17:33
rafalkasta, heej :)
forum osobiście bardzo mi pomogło, zobaczysz, że i Tobie przyniesie ulgę ;) mi też ciężko się otworzyć przed innymi, tak już i moi bliscy o tym wiedzą, ale tutaj powoli się udaje, ogólnie w życiu chyba też... :roll:
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

cześć

przez ekspert_abcZdrowie 04 wrz 2015, 19:45
Rafał, już sporo o Tobie wiemy. ;) Dlaczego twierdzisz, że jest "za późno"? Na co za późno? Uważam, że Twoja sytuacja nie jest wcale taka zła, gdybyś tylko pozwolił sobie pomóc albo popracował sam nad sobą. Lakonicznie napisałeś o swojej rodzinie i o tym, że emocjonalnie nie możesz liczyć na ich wsparcie. Podejrzewam, że rodzina ma duży udział w tym, jak aktualnie wygląda Twoja sytuacja i jak się czujesz... Nie będę Cię jednak ciągnąć za język, napiszesz tyle, ile będziesz chciał. Pozdrawiam!
Psycholog

cześć

przez filip133 05 wrz 2015, 11:18
Wygadanie się pomoże... A są tu ludzie, którzy też mają podobne problemy, na przykład ja w kontaktach z innymi... A ile masz lat?
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

cześć

przez rafalkasta 05 wrz 2015, 21:23
Dziękuję wszystkim za dobre słowa. Jeśli chodzi o "za późno", po prostu myślałem że trochę za późno odpisałem żeby jeszcze ktoś odpowiedział, bo ciągle się pojawiają nowe wątki "powitalne". Fałszywy alarm...

Sortuj wg