Potrzebuję szczerości jak powietrza

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez SortoF 31 sie 2015, 23:47
Cześć, jestem tu nowy, mam za sobą około 10 lat depresji i prawie całe życie w niewiedzy o wadzie wrodzonej kręgosłupa. Chroniczny ból psychiczny i fizyczny skutecznie wysuszył mnie ze wszystkich uczuć, ludzi i wydarzenia odróżniam na podstawie porównania czego boję sie bardziej a czego mniej, co mi może bardziej zaszkodzić. Nie czuję absolutnie nic. Tylko ból fizyczny. Do ludzi wychodze bo musze, pracuje w sieciówce. Kontakt z ludzmi to dla mnie duży stres, boje sie rozmawiać bo nie chce nikomu sie chwalić jak puste jest moje życie. W grupie ludzi poziom stresu osiąga zenit, mam wtedy osłabiony słuch, wzrok. Jeśli jestem w pobliżu innych ludzi po dwóch godzinach zazwyczaj robie sie blady, mam ochote wyciągnąć kręgosłup żeby tylko nie czuć tego bólu, poza tym w grupie każdy może mi powiedzieć wszystko, nie potrafie sie bronić, nie znam swojej wartości, innych traktuje lepiej od siebie. W zeszłym roku odbyłem terapie 12 tygodniową, dalej nie potrafie postawić na swoim, nie ma wemnie ani grama pewności siebie, nikt sie zemną nie liczy, nie potrafie nikomu "oddać". Poza tym mam nieskończoną wyobraźnie a każdą sytuacje potrafie widzieć z wielu perspektyw, mam kreatywne podejście do wszystkiego co robie.

przez bittersweet 01 wrz 2015, 10:02
SortoF, jak leczysz kręgosłup ? z tego co piszesz, objawy sa nakręcone tez przez psychikę. Masz przepisane jakies leki ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez elo 01 wrz 2015, 10:22
w jakim nurcie terapie odbebniles jesli mozna wiedziec?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SortoF 01 wrz 2015, 10:51
bittersweet napisał(a):SortoF, jak leczysz kręgosłup ? z tego co piszesz, objawy sa nakręcone tez przez psychikę. Masz przepisane jakies leki ?

nakręcone na pewno nie, czasami kuleje, rano jak wstaje z łóżka potrzebuje paru chwil żeby wstać bo ból blokuje ruch. Nie mam żadnych leków tylko maści przeciwbólowe i tabletki bez recepty.
żeby była jasność, mam kręgozmyk lędźwiowy stopień 4
Ostatnio edytowano 01 wrz 2015, 10:58 przez SortoF, łącznie edytowano 1 raz

przez SortoF 01 wrz 2015, 10:54
elo napisał(a):w jakim nurcie terapie odbebniles jesli mozna wiedziec?

terapia poznawczo - behawioralna. Nie nazwałbym tego odbębnianiem

przez bittersweet 01 wrz 2015, 13:08
SortoF napisał(a):
bittersweet napisał(a):SortoF, jak leczysz kręgosłup ? z tego co piszesz, objawy sa nakręcone tez przez psychikę. Masz przepisane jakies leki ?

nakręcone na pewno nie, czasami kuleje, rano jak wstaje z łóżka potrzebuje paru chwil żeby wstać bo ból blokuje ruch. Nie mam żadnych leków tylko maści przeciwbólowe i tabletki bez recepty.
żeby była jasność, mam kręgozmyk lędźwiowy stopień 4
chodzisz na fizjoterapie albo do osteopaty, krioterapie ? dostawałeś zastrzyki z hialuronu ? albo hydroxyzyne ? robisz jakies ćwiczenia ? bez tego nie da rady.
Czy terapia poz-beh przyniosła jakieś efekty ? czemu nie bierzesz tabsów na objawy nerwicowe ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez ekspert_abcZdrowie 01 wrz 2015, 19:29
Nie jestem ortopedą i nie znam się na wadach kręgosłupa, ale wydaje mi się, że w przypadku takiej wady, z takimi dolegliwościami bólowymi należałoby korzystać z pomocy fizjoterapeuty, a nawet pomyśleć o leczeniu operacyjnym. Leczenie zachowawcze, jak sam przyznałeś, nie daje efektów za bardzo. Jeśli chodzi o objawy nerwicowe, konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Psycholog

przez filip133 05 wrz 2015, 11:42
Nieprzyjemnie to brzmi... :/ Ale witaj na Naszym forum :)
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Sortuj wg