Wita świeży nerwus

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Wita świeży nerwus

przez Nervous92 26 sie 2015, 11:46
Witam serdecznie forumowiczów.

Mam 22 lata, i od czerwca borykam się z poważnymi problemami psychicznymi i, być może, zdrowotnymi.
Oczywiście, już zanim to wszystko się zaczęło, byłem osobą łatwo wpadającą w stres i nerwy(kiedyś zdiagnozowałem u siebie fobię społeczną, która z czasem, być może dzięki moim staraniom, nieco osłabła), jednak nigdy nie dotyczyło to spraw zdrowotnych, nie byłem rodzajem hipochondryka, wręcz byłem zawsze zdania, że jak coś mi dolega to wolę żyć w nieświadomości.

Mam nadzieję że te forum przyniesie mi odpowiedzi na pewne pytania, ale o objawach napiszę w innym temacie, jako że boję się że tutaj zostanę niezauważony, a szykuje się dość długi post : p

Wita świeży nerwus

przez cheiloskopia 26 sie 2015, 11:50
Witamy w takim razie :)

Wita świeży nerwus

przez Hannibal 26 sie 2015, 12:03
Witaj.
Chętnie zapoznam się z Twoimi problemami i spróbuję w miarę możliwości pomóc :)
A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.
— Friedrich Nietzsche

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wita świeży nerwus

przez filip133 26 sie 2015, 12:44
Pewnie nie zostaniesz niezauważony :) Tylko żeby ktoś Ci potrafił pomóc i inteligentnie odpisać ;)
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Wita świeży nerwus

przez cheiloskopia 26 sie 2015, 12:59
filip133 Ja odpisałam, więc pudło :P

Wita świeży nerwus

przez essprit 26 sie 2015, 13:03
Problemy psychiczne jakby nie było ... należą do pr.zdrowotnych ;)

Wita świeży nerwus

przez theniczi 27 sie 2015, 13:45
Witaj :) mi tez hipochondria nie jest obcą, latam po lekarzach od ponad roku.
Napisz co dokładnie leży Ci na sercu i coś na pewno poradzimy. :)
"Tylko ogarnięci obsesją przejmują się obsesjami."

Wita świeży nerwus

przez Mae 27 sie 2015, 14:00
Nie sądziłam, że w tym wieku jest tylu hipochondryków. To już trzecia osoba łącznie ze mną. ;)
Trolololololo
Mae

Wita świeży nerwus

przez dojenta 27 sie 2015, 14:10
Witaj,
Znerwicowani forumowicze, wspieramy się jak mozemy:)
Sama mam wciąż poczucie, że coś mi dolega jednak żadne badania nic nie wykazują a lekarze u mnie są niedouczeni i tępi jak nigdzie indziej:(
Marzę, aby zniknąć... :zzz:

Wita świeży nerwus

przez Mae 27 sie 2015, 14:23
dojenta napisał(a):lekarze u mnie są niedouczeni i tępi jak nigdzie indziej:(

Dość śmiałe stwierdzenie. ;) Nie żebym zaprzeczała, ale naprawdę musieli dać się Tobie we znaki, skoro piszesz tak dosadnie.
Trolololololo
Mae

Wita świeży nerwus

przez dojenta 27 sie 2015, 14:35
Mae napisał(a):
dojenta napisał(a):lekarze u mnie są niedouczeni i tępi jak nigdzie indziej:(

Dość śmiałe stwierdzenie. ;) Nie żebym zaprzeczała, ale naprawdę musieli dać się Tobie we znaki, skoro piszesz tak dosadnie.

Śmiałe, ale w pełni podstawne, wierz mi:/ we znaki dają się od paru lat i "leczą" z marnym skutkiem:( może właśnie stąd moje poczucie, że wciąż mi coś dolega, bo ciągle "coś" jest zaleczone a nie wyleczone.

Wita świeży nerwus

przez bonsai 27 sie 2015, 15:20
dojenta napisał(a):może właśnie stąd moje poczucie, że wciąż mi coś dolega, bo ciągle "coś" jest zaleczone a nie wyleczone.

Może, ale poleganie wyłącznie na lekach, szczególnie "branżowych" jest niebezpieczne. Większość zlikwiduje jedynie objawy, jeśli ma się szczęście i one w ogóle zadziałają. Podejście holistyczne (dużo pracy własnej, terapia i leki) wydaje się być lepszym rozwiązaniem, choć często jest żmudne i nie wiadomo, kiedy nadejdą wymierne efekty. :bezradny: Lekarze to nie są cudotwórcy.

Serwus, Nervous92.
bonsai

Wita świeży nerwus

przez Mae 27 sie 2015, 15:25
dojenta napisał(a):Śmiałe, ale w pełni podstawne, wierz mi:/ we znaki dają się od paru lat i "leczą" z marnym skutkiem:( może właśnie stąd moje poczucie, że wciąż mi coś dolega, bo ciągle "coś" jest zaleczone a nie wyleczone.

Przeważnie nie zlecają badań pozwalających stwierdzić, czy dany lek wpłynie na nich niekorzystnie, celują z tabsami w myśl zasady: ,,a nuż się uda", przepisują je jak cukierki i w ogóle nie szukają przyczyn, a zaleczają objawy, jak napisał bonsai. Coś o tym wiem. ;)
Trolololololo
Mae

Wita świeży nerwus

przez cheiloskopia 27 sie 2015, 15:31
Mae napisał(a):Przeważnie nie zlecają badań pozwalających stwierdzić, czy dany lek wpłynie na nich niekorzystnie, celują z tabsami w myśl zasady: ,,a nuż się uda", przepisują je jak cukierki i w ogóle nie szukają przyczyn, a zaleczają objawy, jak napisał bonsai. Coś o tym wiem. ;)

Mnie najbardziej intryguje fakt, iż niewielu lekarzy pyta pacjenta o zażywane regularnie leki i ewentualne schorzenia; zdaję sobie sprawę, że np. chory na cukrzycę poinformuje psychiatrę o swojej chorobie i ten przepisze specyfik bez dodatku sacharozy, tudzież ustali odpowiednią dawkę innego, ale załóżmy człowiek w głębokiej depresji, który na półgodzinnej wizycie chce wywalić z siebie wszystkie smutki, żale i lęki, mógłby o takim szczególe zapomnieć.

Sortuj wg