Salve, amici!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Salve, amici!

przez lart 24 sie 2015, 21:20
Zobaczyłam Twój nick i wiedziałam, że muszę przeczytać ten temat. Niestety nie miałam jeszcze okazji przeczytać "Wilka stepowego", jednak zapoznając się dostępnymi w sieci fragmentami tej książki, od dawna jest ona bardzo bliska mojemu sercu. Jakie jeszcze tytuły mógłbyś polecić?
Łacina to piękny język, masz jakieś ulubione sentencje?

Salve, amici!

przez Wilk Stepowy 24 sie 2015, 22:20
Cieszę się bardzo, iż wzbudziłem Twoje zainteresowanie prozą Hermanna Hessego. Zalecam również lekturę "Siddharthy", "Demiana" oraz "Gry szklanych paciorków" (ostatniej pozycji wprawdzie nie przeczytałem w całości, jednak z czystym sercem mogę Ci ją polecić!).

Po chwili zastanowienia muszę przyznać, iż nie posiadam ulubionych sentencji łacińskich. Zazwyczaj posługuję się krótkimi stwierdzeniami, które ochoczo zaprzęgam do swojego językowego arsenału, np. ad rem. Nie oznacza to, iż nie doceniam uroku sentencji (wręcz przeciwnie!) - po prostu moja wiedza w tej materii wciąż jest uboga. Na tą chwilę na myśl przychodzi mi jedynie proste, choć w swej istocie głębokie greckie zdanie : gnothi seauton (łaciński odpowiednik: nosce te ipsum) - poznaj samego siebie. Inskrypcja o tej treści widniała ponad wejściem do świątyni Apolla w Delfach, siedziby słynnej wyroczni.

Salve, amici!

przez lart 24 sie 2015, 23:09
To może polecę sentencję, która może spodoba się innym użytkownikom. "Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit" (nie było wielkiego geniuszu bez domieszki szaleństwa).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg