Witam. Moja przypadłość

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam. Moja przypadłość

przez Creep86 24 lip 2015, 11:08
Witam,

Zarejestrowałem się na tym forum by porozmawiać z osobami które mogą mieć objawy podobne do moich. Chętnie wymienię się doświadczeniami z forumowiczami.
Jednak przede wszystkim, szukam odpowiedzi na pytanie "Czy to może być nerwica? Czy to może mieć podłoże psychiczne?".
Po krótce - objawy: "osłabienie umysłowe", uczucie "ciężkiej głowy", miękkie nogi (lekkie zaburzenia równowagi), lekkie zawroty głowy obecne cały dzień, senność, otępienie, uczucie obniżonego IQ, kłopoty z doborem słów w trakcie dialogów oraz problemy ze snem (częste pobudki w nocy).
Co już wykluczono w trakcie szukania diagnozy: anemię, boreliozę, nadczynność/niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, stan patologiczny wątroby, nadciśnienie/niedociśnienie, cukrzycę, choroby natury okulistycznej, choroby natury laryngologicznej. W zasadzie pozostała mi już tylko kwestia neurologiczna do wykonania: tomografia mózgu (terminy na kwiecień, prywatnie koszt rzędu 600pln) którą prędzej czy później również wykonam. Zaznaczam, że nie miałem żadnego uszkodzenia mechanicznego głowy.
Lekarstwa jakie biorę: Betaserc, Nicerin oraz Trittico (2h przed snem). Bez efektów. Betaserc i Trittico przyjmuję od 10 dni, Nicerin od 4 dni. Betaserc i Nicerin zostały przepisane przez laryngologa. Trittico przez lekarza rodzinnego.
Ten stan w którym obecnie się znajduję trwa równo miesiąc. Diagnozy wciąż brak.
Dlatego chciałem się spytać czy ktoś z forumowiczów miał podobny stan do mojego oraz czy taki stan może wskazywać na zaburzenia w sferze psychicznej?

Pozdrawiam

Witam. Moja przypadłość

przez Hemolakria 24 lip 2015, 11:13
Moja koleżanka miała takie objawy, zdiagnozowano u Niej nerwicę.
Hemolakria

Love for me is like, you meet somebody, but you don't want to murder them.
Blog: www.red-schizophrenia.tumblr.com

Witam. Moja przypadłość

przez Creep86 24 lip 2015, 11:16
Hemolakria napisał(a):Moja koleżanka miała takie objawy, zdiagnozowano u Niej nerwicę.

Można spytać w jaki sposób wyglądała jej terapia? Czy diagnoza okazała się trafna a leczenie skuteczne? Czy to się wiązało z wizytami u psychiatry?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam. Moja przypadłość

przez Hemolakria 24 lip 2015, 11:48
Jak to w szpitalu psychiatrycznym, dobrali leki, terapia grupowa,a czy okazało się to skuteczne to nie wiem, nie mam z nią kontaktu.
Hemolakria

Love for me is like, you meet somebody, but you don't want to murder them.
Blog: www.red-schizophrenia.tumblr.com

Witam. Moja przypadłość

przez *Monika* 24 lip 2015, 11:55
Creep86, Witaj na forum.

Jeśli objawy wskazują na zaburzenia lękowe to podstawowym leczeniem jest psychoterapia. Leki wspomagająco.
Obrazek
Główny Moderator

Witam. Moja przypadłość

przez Creep86 24 lip 2015, 12:06
*Monika* napisał(a):Creep86, Witaj na forum.

Jeśli objawy wskazują na zaburzenia lękowe to podstawowym leczeniem jest psychoterapia. Leki wspomagająco.

Właśnie nie wiem sam "co mam myśleć" o tych objawach. Nie mam pojęcia czy to może być zaburzenie lękowe. Lęków nie odczuwam. Objawy pojawiły się nagle z dnia na dzień. Wieczorem idę spać i wszystko gra a budzę się rano i już się pojawiły i tak się utrzymuje równo miesiąc. Do psychiatry zapewne i tak pójdę po poradę prywatnie, opowiedzieć o moim problemie. Jednak nie wiem czy to jest dobra ścieżka. Czy jest możliwe by zaburzenia w sferze psychiki dawały takie objawy somatyczne? Skierowania od rodzinnego póki co nie dostałem.

Witam. Moja przypadłość

przez khaleesi 24 lip 2015, 13:16
Creep86, witaj może to być również depresja.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam. Moja przypadłość

przez lemonysnicket 24 lip 2015, 13:26
Musi być jakaś przyczyna przecież.. nie wiem, czy w Twoim życiu ostatnio miało miejsce coś co Tobą wstrząsnęło?

Witam. Moja przypadłość

przez Creep86 24 lip 2015, 13:42
lemonysnicket napisał(a):Musi być jakaś przyczyna przecież.. nie wiem, czy w Twoim życiu ostatnio miało miejsce coś co Tobą wstrząsnęło?

Nic takiego nie miało miejsca. Nie było żadnego konkretnego zdarzenia po którym by się to zaczęło.

Witam. Moja przypadłość

przez ekspert_abcZdrowie 25 lip 2015, 18:38
Witaj Creep86!

Skoro miałeś robione mnóstwo badań, które niczego nie wykazały, prawdopodobna staje się diagnoza nerwicy. Leki bierzesz zbyt krótko (zaledwie od kilku-kilkunastu dni), by widzieć jakiekolwiek efekty. Jeśli diagnoza nerwicy się potwierdzi, metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia, do której Cię zachęcam.

Pozdrawiam!
Psycholog

Witam. Moja przypadłość

przez Powietrzny Kowal 26 lip 2015, 00:00
Creep86 napisał(a):Witam,

Zarejestrowałem się na tym forum by porozmawiać z osobami które mogą mieć objawy podobne do moich. Chętnie wymienię się doświadczeniami z forumowiczami.
Jednak przede wszystkim, szukam odpowiedzi na pytanie "Czy to może być nerwica? Czy to może mieć podłoże psychiczne?".
Po krótce - objawy: "osłabienie umysłowe", uczucie "ciężkiej głowy", miękkie nogi (lekkie zaburzenia równowagi), lekkie zawroty głowy obecne cały dzień, senność, otępienie, uczucie obniżonego IQ, kłopoty z doborem słów w trakcie dialogów oraz problemy ze snem (częste pobudki w nocy).
Co już wykluczono w trakcie szukania diagnozy: anemię, boreliozę, nadczynność/niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, stan patologiczny wątroby, nadciśnienie/niedociśnienie, cukrzycę, choroby natury okulistycznej, choroby natury laryngologicznej. W zasadzie pozostała mi już tylko kwestia neurologiczna do wykonania: tomografia mózgu (terminy na kwiecień, prywatnie koszt rzędu 600pln) którą prędzej czy później również wykonam. Zaznaczam, że nie miałem żadnego uszkodzenia mechanicznego głowy.
Lekarstwa jakie biorę: Betaserc, Nicerin oraz Trittico (2h przed snem). Bez efektów. Betaserc i Trittico przyjmuję od 10 dni, Nicerin od 4 dni. Betaserc i Nicerin zostały przepisane przez laryngologa. Trittico przez lekarza rodzinnego.
Ten stan w którym obecnie się znajduję trwa równo miesiąc. Diagnozy wciąż brak.
Dlatego chciałem się spytać czy ktoś z forumowiczów miał podobny stan do mojego oraz czy taki stan może wskazywać na zaburzenia w sferze psychicznej?

Pozdrawiam

100% psychika. I nie wywalaj pieniędzy w błoto na darmo - nie dość, że bezsensownie je tracisz to jeszcze blokujesz innym badania (i stąd te kolejki do MRI i CT) :D
Również pozdrawiam Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Witam. Moja przypadłość

przez Lucyna380 26 lip 2015, 14:17
Wygląda na nerwicę. Miałam podobne objawy. Badania nic nie wykazały. Lekarz rodzinny zapisał mi Pramolan. Jest trochę lepiej ale to dopiero początek mojej drogi do wyzdrowienia. Czeka mnie jeszcze wizyta u psychologa.

Witam. Moja przypadłość

przez Coldway 26 lip 2015, 14:26
Do psychiatry skierowania mieć nie musisz, jedynie do psychologa (i tutaj często trzeba samemu wyprosić). Miałam takie same objawy. Do tego później doszły okropne bóle głowy. Myślałam, że to migrena, ale jednak nie. 75% skuteczność wyleczenia nerwicy daje psychoterapia, a leki wspomagająco jak już ktoś powiedział, to samo depresja. Najpierw jednak skonsultuj to z lekarzem i psychologiem. Od siebie dodam, że do obu tych specjalistów chodzę w ramach NFZ i jestem zadowolona :)

Witam. Moja przypadłość

przez Creep86 27 lip 2015, 19:40
Lucyna380 napisał(a):Wygląda na nerwicę. Miałam podobne objawy. Badania nic nie wykazały. Lekarz rodzinny zapisał mi Pramolan. Jest trochę lepiej ale to dopiero początek mojej drogi do wyzdrowienia. Czeka mnie jeszcze wizyta u psychologa.

Powietrzny Kowal napisał(a):100% psychika. I nie wywalaj pieniędzy w błoto na darmo - nie dość, że bezsensownie je tracisz to jeszcze blokujesz innym badania (i stąd te kolejki do MRI i CT) :D
Również pozdrawiam Obrazek

Jestem po wizycie u psychiatry. Opowiedziałem mu o wszystkich objawach. Stwierdził depresję. Zatem zaczynam kurację i walkę z tym draństwem. Mam nadzieję, że otępienie i zawroty głowy miną względnie szybko.

Sortuj wg