Wyprowadzka

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Wyprowadzka

przez kinga120 10 lip 2015, 10:54
witam.
Mam 19 lat i mieszkam z rodzicami . Dostałam oferte pracy w Szwecji od września. Załatwił mi ją mój znajomy. Jednak jest problem z rodzicami . ONi nie pozwalają mi się wyprowadzić a ponadto karzą mi iść na studia. Jednak ja tego nie chcę . Tam w Szwecji jest ktoś dla mnie bardzo ważny . I mój ojciec mówi że nawet tam mnie znajdzie i przytarga mnie do domu . Co mam robić nie wiem naprawdę...

Wyprowadzka

przez agusiaww 10 lip 2015, 13:07
kinga120, masz 19 lat to mozesz sie wyprowadzic. Nikt Cie nie zmusi do powrotu jak nie jestes ubezwłasnowolniona.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Wyprowadzka

przez trailer 10 lip 2015, 15:23
mieszkalem w stockholmie, jak bys miala jakies pytania to śmiało pytaj :) pzdr
obecnie: aciprex 10mg dziennie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wyprowadzka

przez cheval 14 lip 2015, 21:30
A ja się podepnę pod temat.
Generalnie ojciec jest alkoholikiem, matka... chyba przez niego jest nerwowa, wyżywa się na wszystkich, nie okazuje emocji itd. A ja sama mam nerwicę lękową.
Tak czy siak:
Jestem tegoroczną maturzystką, właśnie stoję przed decyzją o wyborze studiów. Zawsze marzyłam o Krakowie, głównie żeby uciec od tej toksycznej rodziny. I udało się, dostałam się. I z jednej strony marzę o tym, żeby wyjechać i ograniczyć z nimi kontakty, a w przyszłości to już w ogóle zerwać na zawsze. Z drugiej zaś... mam poczucie, że nie dam rady. Z resztą cała moja rodzina non stop wmawia mi, że mogę nie dać rady, że lepiej zostać tu i studiować w mieście obok. Już sama nie wiem co robić... Może faktycznie jestem za słaba na tak wielki krok?

Wyprowadzka

przez Dulcynea 14 lip 2015, 21:34
Są rodzice, którzy będą kurczowo trzymać swoje dzieci.
Boją się syndromu pustego gniazda i innych.
Jak jest bsie pełnoletnim można wszystko.
Jeśli ma się możliwość to jechać sprobowac

Wyprowadzka

przez Carica Milica 14 lip 2015, 22:18
Jesteś dorosła i możesz o sobie decydować, i się wyprowadzić z domu. Z drugiej strony dopiero wchodzisz w dorosłe życie i tak z doświadczenia Ci powiem, że rozważ wszystkie za i przeciw. Rada starszej koleżanki. ;)
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Wyprowadzka

przez cheval 15 lip 2015, 19:21
Właśnie bardzo dużo o tym myślę, bo w ogóle sam wybór studiów jest trudny (tutaj szwedzki, tam rosyjski). Z jednej strony nie chcę się z tym spieszyć, bo 2 lata temu bałam się wyjść z domu, a tu nagle mam mieszkać sama w innym mieście. Z drugiej zaś, nerwica to jedna wielka walka ze samym sobą i tym, czego się boimy. A jak jeszcze pomyślę o tym, że przez najbliższe 3 lata mam dalej z nimi mieszkać to nie wiem czy płakać, czy co... :/

Wyprowadzka

przez worsko 18 lip 2015, 12:30
trailer napisał(a):mieszkalem w stockholmie, jak bys miala jakies pytania to śmiało pytaj :) pzdr

Hej, ile kosztują tam mieszkania?
Generalnie w Holandi ktoś mieszkał ? jak tam się mają ceny mieszkań?

Sortuj wg