Nadpotliwość

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Nadpotliwość

przez mwil 24 cze 2015, 21:34
Zaczęłam nadmiernie się pocić już w gimnazjum. Opływam potem cały czas, jeśli wyjdę z domu, albo zrobię coś gwałtownego, podekscytuję się (np. podczas słuchania muzyki). Nie wiem czemu tak jest, ale już trochę się przyzwyczaiłam, że codziennie muszę zakrywać wielkie plamy potu, a latem przeżywać okropne upokorzenia. Nie umiem nigdzie znaleźć informacji na temat sposobów leczenia tej choroby innych niż bardzo drogie zabiegi i na żadnym forum zdaje się nie być wątku o tym, jak radzić sobie z czymś takim. Bardzo chciałabym podjąć się pracy, która wymaga publicznego występowania, ale nie mogę tego zrobić, bo winię siebie za to, że mam tą chorobę i że nie zrobiłam wystarczająco dużo, by ją zwalczyć. Nie znam osób, które są w podobnej sytuacji, ale może wy znacie?

Nadpotliwość

przez ben rei 24 cze 2015, 22:09
wiesz co, pomaga Etiaxil albo tańszy Antidral, stosowałem kiedyś, jak jeszcze ćwiczyłem, bo raz, że genetycznie mam zwiększoną potliwość po ojcu, dwa, że ssri i nerwice jeszcze potęgują problem, te środki (antyperspirant w kulce tylko w aptece chyba) są wysoce skuteczne (sprawdziłem intensywnymi treningami w upały) i to niemal po pierwszym użyciu (na noc po chłodnym prysznicu, rano zmywasz), natomiast nie są za przyjemne dla skóry, tj. ja miałem takie niemiłe ale znośne kłucie jakby setek szpilek na skórze i zaczerwienioną, zwłaszcza klatka, plecy, za to były praktycznie zupełnie suche, wiadomo też, że organizm gdzieś ten pot i tak raczej musi oddać, więc nie możesz wysmarować się cały- byłoby to też zapewne bardzo niezdrowe przegrzewać się wyłączając chłodzenie potem;
sprawdź też jontoferezę:
Jontoforeza, która polega na zamaczaniu dłoni lub stóp w wodzie przez którą przepływa prąd elektryczny.
Sesje lecznicze trwają 20 minut i są przeprowadzane wg schematu: dzień 1, 2, 4, 7, 10 I 22. Po tych sesjach stosuje się jeszcze zabiegi podtrzymujące efekty co ok 4 tygodnie. W czasie zabiegów pacjenci odczuwają czasami pewien dyskomfort związany z pieczeniem i mrowieniem skóry a czasem również jej podrażnieniem z zaczerwienieniem I pęcherzykami. Zabiegi te są przeciwskazane w ciąży, u pacjentów z rozrusznikami serca i metalowymi ortopedycznymi protezami.
Jeśli pacjent jest zadowolony z rezultatów leczenia istnieje możliwość zakupu prostego urządzenia do terapii domowej. Istnieje możliwość leczenia tym sposobem nadpotliwości pach. W tym celu używa się specjalnych wkładek nasączonych wodą.
Istnieje również możliwość zastosowania jontoforezy z dodatkiem glycopyronianu która często pomaga pacjentom, u których nie działa zwykła jontoforeza lub u których przestała ona działać. Jest to nowa metoda leczenia i rezultaty są obiecujące.
fubar

Sortuj wg