Nerwica i krzyk w rodzinie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez BellaE17 20 maja 2015, 17:35
Moja mama ma zdiagnozowaną nerwicę i odkąd byłam dzieckiem miała tendencję do wiecznego odreagowywanie tego na mnie poprzez krzyk chociażby o to, że nie domyśliłam się czegoś, przez co i ja zaczęłam chorować na nerwy. Niestety pomimo mojego wołania o pomoc (od 1 gimnazjum prosiłam mamę żeby zabrała mnie do psychologa, niestety ona tylko twierdziła, że to dojrzewanie...) za późno byłam w stanie sama wziąć się za siebie. Na razie od 18-stki dzieli mnie 5 miesięcy, więc wciąż jestem narażona na jej krzyki, a przed 18 rokiem życia w okolicy nie ma żadnego psychiatry/ psychoterapeuty dziecięcego (psycholog stwierdził, że nie jest w stanie mi pomóc). Tak więc proszę was z całego serca o rady jak sobie z tym radzić?! Psycholog radził mi uprawiać sport, spotykać się ze znajomymi i polecił ćwiczenia na opanowanie oddechu. Problem w tym, że jak chcę zrobić cokolwiek z tego to krzyk zaczyna się od nowa, że nic nie robię, tylko cały czas mnie w domu nie ma (szkoła do 15, + 2 w dni w tygodniu do 19), że ona jest spracowana, że powinnam się domyślić, że tyle w ogrodzie jest do zrobienia... Proszę też o rady ponieważ nawet jak już będę "dorosła" to wciąż nie będę samodzielna i przez najbliższe 2 lata (wspomagane do tego jej zaczynającą się menopauzą ;-; ) będę mieszkała pod tym samym dachem z kobietą która na 1000 słów wypowiedzianych do mnie, zaledwie 200 wypowiada normalnym tonem i nie wiem ile jeszcze zniesie moja psychika.

przez warrior11 20 maja 2015, 17:53
Bella,jesteś pewna,że musisz mieszkać w tym domu jeszcze przez dwa lata?
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 19:04
O Mój Boże, skąd ja to znam... I te "jak mogłaś się nie domyślić? jak mogłaś nie wiedzieć, że trzeba tak i tak zrobić?". Cóż, czytania w myślach nie opanowałam.
Introwertyczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 20 maja 2015, 19:36
BellaE17, na studia się wybierasz? Ja byłem w podobnej sytuacji. Jeżeli to możliwe, to zaraz po maturze wyprowadź się i ogranicz z nią kontakt.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Sortuj wg