lęk o bliskich, lęk przed wypadkiem

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez tynkak 12 maja 2015, 00:01
Boję się wypadku, o bliskich . Boję się panicznie , gdy np mąż jeździ samochodem. Nie chce mu o tym mówić, nie chce obciążać swoimi lękami. Szukam pretekstu , aby sprawdzić, czy wrócił, wysyłam smsa z jakimś zapytaniem. Cokolwiek, aby odpowiedział. Gdy wiem, że wybiera się gdzieś samochodem , boje się dzień wcześniej. Jest dobrze, gdy w pracy zapomnę, a gdy mam chwilę, aby zadzwonić, jednak często przypominam sobie ,że powinnam sprawdzić, czy nic nie stało się w momencie, kiedy nie mogę zadzwonić. przezywam wówczas horror.
Czasami nawet drobne spóżnienie, albo zwykła sytuacja, czyli korek, wywołują u mnie paniczny lęk. Mam wrażenie ,że te leki narastają, że coraz mocniej reaguję,

przez SelinaKyle 12 maja 2015, 22:05
Są to zwykłe lęki. Też takie mam. Polecam wizytę u psychiatry pomoże dobrać leki :) mnie jest lepiej dzięki lekom :)

przez ekspert_abcZdrowie 13 maja 2015, 19:09
tynkak, niewykluczone, że Twoje nadmierne i nieuzasadnione obawy o bliskich, przed ewentualnym wypadkiem wynikają z lęku uogólnionego. Powinnaś skonsultować się z psychiatrą, bo stresując się i zamartwiając nieustannie o wszystkich wokół, naprawdę zafundujesz sobie nerwicę, o ile już jej nie masz. Pozdrawiam!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg