12 lat paroksetyny 30mg, chce powoli wyeliminowac !

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Don Corleone 06 maja 2015, 17:01
Czesc, witam wsyzstkich i pozdrawiam.
Jak w tytule wspomnialem, biore juz od 12 lat paroksetyne. Poczatkowo 20 mg od jakiegos czasu 30 mg. Czuje sie dobrze, ale przeszkadza mi nadwaga i problemy natury seksualnej.
Czy jest ktos moze na forum , komu udalo sie powoli odstawic paroksetyne ???
Ja mam juz za soba okolo 10 prob odstawienia tego leku, ale za kazdym razem symptomy odstawiennicze sa tak silne , ze wracam do dawki wyjsciowej.
Do tej pory zmniejszalem dawke zawsze o 10 mg co okazalo sie jednak za duzo.
Planuje teraz podjac kolejna probe odstawienia, tym razem jednak bede zmniejszal dawke o 5 mg.

Moze bedzie ktos z podobnym planem, a moze ktos, komu juz sie udalo odstawic lek ??

Pozdrawiam ;)

przez ekspert_abcZdrowie 06 maja 2015, 19:26
Witaj Don Corleone!

12 lat na paroksetynie to naprawdę sporo. Nic dziwnego, że trudno Ci jest zejść z leku. Czy stopniowa rezygnacja z przyjmowania leków została skonsultowana z Twoim lekarzem psychiatrą? Czy jest to Twoja samodzielna próba i samodzielna decyzja o wyeliminowaniu leków?

Pozdrawiam!
Psycholog

przez Don Corleone 06 maja 2015, 20:42
Witam Cie serdecznie ;)

Moj spychiatra zgadza sie ze wszystkimi decyzjami ktore podejmuje i mnie w tym wspiera. Czasami mam wrazenie, ze dopiero ja przez te wsyzstkie lata otworzylem mu oczy na symptomy odstawiennicze paroksetyny, bo jeszcze 10 lat temu upieral sie , ze mozna odstawic lek bez zadnych konsekwencji.
Podczas ostatniej wizyty kilka dni temu zaproponowal mi calkiem nowy lek o nazwie Brintellix, ktory jest od 01.05.15 wprowadzony w Niemczech na rynek. Mam odstawiac powoli paroksetyne i wdrazac Brintellix, ktory nie powoduje nadwagi i dysfunkcji seksualnych.
Jednak kilka lat temu podjalem podobna probe, zastepujac Paroksetyne Prazakiem i skonczylem na odwyku alkoholowym, bo nie dalem rady symptomom odstywczym.
Chce wiec podjac kolejna probe odstawienia paroksetyny, tak jak pisalem w mniejszych skokach.

Pozdrawiam ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg