Stres, lęk, trauma?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Stres, lęk, trauma?

przez n_jan88888 24 kwi 2015, 20:42
Witam. Mam problem, mianowicie. Zawsze przed wyjściem z domu stresuje się, po czym muszę skorzystać z toalety, bo momentalnie czuję, że mam potrzebę fizjologiczną i nie znam do końca powodu jego występowania. Łączę to z tym, że narobiłem w gacie mając koło 10 lat (czułem straszny wstyd, ale na szczęście nikt mnie nie widział). Może jest w tym trochę lęku. Czuję napięcie w okolicy brzucha i w dolnej części pleców. Nie mam pojęcia co jest przyczyną tych uczuć. Jak sobie z tym radzić? Zauważyłem, że gdy nie wiem co jest przyczyną powstania tych emocji, to jeszcze bardziej zaczynam się denerwować. Czy zaakceptować i "przeżywać" daną emocję i nauczyć się z nią żyć, czy szukać rozwiązania i przyczyny? Dodam, że obserwuję w tym momencie swoje myśli i nic nie potrafię wychwycić, żadnych obrazów itd. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobne przeżycia? Jestem po dwóch terapiach grupowych i co prawda trochę się polepszyło z innymi emocjami, ale stres przed wyjściem z domu ciągle mi towarzyszy. Pojawia się również, gdy wiem, że nie mam dostępu w pobliżu do toalety. Jestem przez to strasznie ograniczony i nie potrafię normalnie żyć. Boję się czasem wyjść z domu, żeby nie narobić gdzieś w gacie na mieście. KUR**, co robić? Skąd to się mogło wziąć? Co jest przyczyną? Gdzie jej szukać? Czuję się fatalnie i mam wszystkiego dość. Help me...

Stres, lęk, trauma?

przez Evia 25 kwi 2015, 10:53
Czy konsultowałeś swoje objawy z urologiem? Może najpierw dobrze by były wykluczyć problem natury fizycznej

Stres, lęk, trauma?

przez n_jan88888 25 kwi 2015, 11:07
Z Urologiem? Hmm. Z urologiem co prawda nie, a może mieć to jakieś powiązanie? Byłem swego czasu u gastrologa i miałem robioną gastroskopię, ale wszystko było ok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stres, lęk, trauma?

przez Evia 25 kwi 2015, 11:29
Żeby pomóc sobie z tym problemem należałoby najpierw usunąć jego ewentualne źródło, np choroby układu moczowego

Stres, lęk, trauma?

przez niosaca_radosc 25 kwi 2015, 17:30
n_jan88888, zgadzam się z poprzedniczką. Najpierw sprawdź czy to nic fizycznego, wtedy na spokojnie możesz się zająć psychiką.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Stres, lęk, trauma?

przez mietowy2 28 kwi 2015, 12:22
obstawiam, że na 99% to psychika. jestes po dwoch terapiach grupowych, takze nie jest to tylko jedna niedogodnosc zdrowego czlowieka. wiele dzieje sie wew. ciebie, a napisales o skrawku. akceptuj i nie walcz z tym - to moja rada. czyli dopusc scenariusz, ze sie zesrasz w gacie na miescie. nazywa sie to 'burzenie wzorcow'.

Sortuj wg