cześć ludzie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

cześć ludzie

przez mjr.maria 19 gru 2014, 20:01
Cześć.
Mam 23 lata, od 6-ciu lat leczę się na ChAD. W "pakiecie dodatkowym" mam zdiagnozowane BPD, chociaż mój ostatni terapeuta przebąkiwał, że może to zespół stresu pourazowego. Tak czy siak jest co leczyć i nad czym pracować. Wiele się dzieje, w ciągu ostatnich 12 miesięcy 3 razy leżałam w szpitalu, a więc farmakologiczny chaos, ciągle nowe leki - w tym momencie biorę lit, depakine chrono i ketrel. Ta konfiguracja jak na razie sprawdza się najlepiej, powolutku staram się odbudować sobie życie. "Dojrzałam" też chyba do terapii, obecnie szukam dobrego terapeuty.

Oczywiście istnieję też poza chorobą. Lubię np. brytyjskiego rocka, Miles'a Davis'a i Jefferson Airplane. Lubię ludzi. Interesuję się historią, umiarkowanie filozofią, a czasami jak mam za dużo czasu i pieniędzy, wsiadam w pociąg/PKS i zwiedzam miasta, w których mnie jeszcze nie było.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)

M.
Człowiek może być ubogi nie dlatego, że nic nie jadł, ale dlatego, że jest nieszanowany, poniżany, lekceważony, pogardzany. Ubóstwo to stan społeczny i mentalny powodujący, że człowiek nie widzi wyjścia z sytuacji, w jakiej się znalazł.

Ryszard Kapuściński

cześć ludzie

przez oka22 19 gru 2014, 20:23
a zwiedzasz te miasta sama czy z kimś podróżujesz tak?
1 krok do tyłu a 2 do przodu =1 do przodu

cześć ludzie

przez mjr.maria 19 gru 2014, 20:35
oka22, bardzo różnie. Jak wybieram się gdzieś dalej i na kilka dni, to raczej szukam sobie towarzyszy ;) a jak gdzieś bliżej, powiedzmy wyprawa jednodniowa, to jadę sama. Jest czas na myślenie wtedy :smile:
Człowiek może być ubogi nie dlatego, że nic nie jadł, ale dlatego, że jest nieszanowany, poniżany, lekceważony, pogardzany. Ubóstwo to stan społeczny i mentalny powodujący, że człowiek nie widzi wyjścia z sytuacji, w jakiej się znalazł.

Ryszard Kapuściński

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

cześć ludzie

przez Zalatana23 19 gru 2014, 21:24
mjr.maria cześć :papa:
Uwielbiam podróżować :105: Wolę jednak z kimś, nadmiar przemyśleń mi szkodzi ;)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

cześć ludzie

przez Fizli 20 gru 2014, 13:59
mjr.maria, Yo!
podróże spoko :), brytyjski rock :D. polecam jeszcze Irlandzki :D.
Historia? A dokładnie jakie okresy :D
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
Albert Einstein
Każdą kolejną żyletkę nawlekam na szyje

>>http://www.youtube.com/watch?v=xNJUWFOTDDM<<

cześć ludzie

przez mjr.maria 20 gru 2014, 17:00
Fizli, z irlandzkich to The Boomtown Rats są fajni :smile: może coś polecasz?
Z historii obecnie to głównie II wojna światowa, szczególnie w kontekście okupacji plus powstanie warszawskie - głównie dlatego, że moi dziadkowie zawsze mnóstwo o tamtym okresie opowiadali - a mieli o czym, bo dziadek podczas wojny studiował medycynę i działał w służbach sanitarnych, babcia była w AK, a jej brat walczył w powstaniu, potem miał przeboje z NKWD i z więzienia wyszedł rok po śmierci Stalina.
Ale to różnie, bo był czas, że chłonęłam rewolucję francuską, a jeszcze wcześniej Cesarstwo Rzymskie i "przegryzałam" wojną secesyjną ;)
Mam za to fatalną lukę jeżeli chodzi o wolne elekcje, zabory i średniowieczne bitwy...

Ryszard Kapuściński

cześć ludzie

przez nieboszczyk 20 gru 2014, 17:01
mjr to twór stopień wojskowy?SW?SG?na pagonach i berecie masz 2 belki i gwiazdkę?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

cześć ludzie

przez Kalebx3 20 gru 2014, 17:08
Oczywiście istnieję też poza chorobą. Lubię np. brytyjskiego rocka, Miles'a Davis'a

Siemka ;)
ja też lubię Malesa Davisa .Może kupię tanie winko i posłuchamy razem ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

cześć ludzie

przez Fizli 20 gru 2014, 17:14
mjr.maria, w moim podpisie masz link :P, WWII spoko okres, też coś kumam na ten temat lecz u mnie to bardziej przyroda jest na propsie :P
cóż jeśli chcesz to można popisać o historii :D
Albert Einstein

cześć ludzie

przez mjr.maria 20 gru 2014, 17:57
nieboszczyk, nic z tych rzeczy :smile: to tylko na cześć major Marii Szymkiewicz ;)
Kalebx3, może kiedyś? Do jazzu dobry jest też miód pitny ;)
Fizli, jaka petarda :D aż szkoda, że takie krótkie te kawałki.

Ryszard Kapuściński

cześć ludzie

przez Fizli 20 gru 2014, 17:59
mjr.maria, no niestety ale polecam jeszcze Dropkick murphys :)
Albert Einstein

Sortuj wg