Konbanwa!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Konbanwa!

przez ChesireCat 10 gru 2014, 00:13
Konbanwa!
(z japońskiego dobry wieczór)

Szczerze mówiąc nigdy nie lubiłam się przedstawiać - nie wiedziałam od czego zacząć, chyba najlepiej od początku, prawda?

Zaburzenia depresyjne zaczęły się u mnie jeszcze w wieku nastoletnim. Pedagog szkolna zauważyła, że dzieje się ze mną coś niedobrego i wysłała do psychologa. Psycholog podejrzewała u mnie borderline, ale nie zostałam zdiagnozowana, ponieważ zaraz po przekroczeniu magicznej 18 przerwałam spotkania (nie zdążyła mnie zdiagnozować). Wiem, wiem - moja głupota.
Zawsze byłam aspołeczna, funkcjonowałam trochę poza społeczeństwem więc tak sobie żyłam z nawrotami depresyjnymi i podejrzeniem BPD przez kilka lat - po prostu nie przeszkadzało mi to. Chociaż nie, inaczej - przeszkadzało, tylko nie byłam tego świadoma.
Od pewnego czasu jednak zauważyłam u siebie upośledzenie empatii - nie potrafię współczuć choroby, inwalidztwa, śmierci - a przecież powinnam, prawda? Przestraszyłam się, że to coś poważniejszego niż stany depresyjne i prawdopodobnie border. Przez to w końcu, po kilku latach ruszyłam się do psychiatry, który jest również psychoterapeutą.
Diagnoza: migusiem na psychoterapię z diagnozą w kierunku borderline (które mam prawie pewne), psychiatra powiedział, że on nie podejmie się prowadzenia mnie, bo pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym a mi potrzebna jest terapia długofalowa w nurcie psychodynamicznym. Obecnie jestem na etapie szukania kogoś dobrego z stolicy. Leki na razie niet - po 3 spotkaniu z terapeutą mam się zgłosić i wtedy zobaczymy. Dodatkowo wysłana zostałam na konsultację do neurologa.
Żeby było jeszcze milej jestem DDD - nieprzepracowane, które też mam przerobić, a bardzo na mnie rzutuje.

To chyba tyle. Szczerze mówiąc - mimo moich 20 kilku lat - bardzo się boję. Boję się, jak to będzie. Boję się, że zrujnuję sobie życie do końca.

PS. Wiem, że przy border nie mówi się o depresji, tylko o złości, ale tak mi łatwiej nakreślić sytuację, także wybaczcie.
Mogę trzymać broń. Mogę wycelować. Mogę załadować amunicję i włożyć magazynek. Mogę odciągnąć zamek i odbezpieczyć. Ale! To twoja wola zabijania będzie tym, co je zabije.

~by Alucard

Konbanwa!

przez joaszka 10 gru 2014, 01:18
ChesireCat, dobry wieczór!
joaszka

Konbanwa!

przez tahela 10 gru 2014, 02:14
ja ma natręctwa i zyje, dzisiaj mi 13-stka dała popalic ostro i lęki,ale to jest , , jakbym zaczeła top tak analizowac to bym tez dostała jobła całkiem, utrudnia zycie .ale da sie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Konbanwa!

przez Zupapomidorowa 10 gru 2014, 02:20
tahela, co z Tobą dziś? Co to za pismo? Pijana jesteś?
Dawniej Luktar

Konbanwa!

przez Arhol 10 gru 2014, 09:46
Witamy na foro.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Konbanwa!

przez Niete 11 gru 2014, 02:32
ChesireCat, jak masz borderline to tego nie wyleczysz, ale można z tym żyć jak się w miarę ogarnie to powiedzmy ;) Tej diagnozy się boisz czy czego?
Niete

Konbanwa!

przez monk.2000 11 gru 2014, 02:38
Cześć. Specjalnie się psychologią nie pasjonuję, więc trudno mi coś doradzić. Jest pewnie jakaś szansa, żeby ci pomóc. Psychikę da się modyfikować. Ale to nie moja działka, dlatego radzę się przejść do specjalisty i on coś pomoże.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Konbanwa!

przez ChesireCat 13 gru 2014, 22:48
Niete napisał(a):ChesireCat, jak masz borderline to tego nie wyleczysz, ale można z tym żyć jak się w miarę ogarnie to powiedzmy ;) Tej diagnozy się boisz czy czego?

Tak, diagnozy. Pewnie jak usłyszę, że na 100% to mam załamię się całkowicie.
Mogę trzymać broń. Mogę wycelować. Mogę załadować amunicję i włożyć magazynek. Mogę odciągnąć zamek i odbezpieczyć. Ale! To twoja wola zabijania będzie tym, co je zabije.

~by Alucard

Sortuj wg