Czy nerwica, depresja jest dziedziczna?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez reneSK 19 gru 2006, 15:18
Witam!
Chciałam się zapytać, czy nerwica, depresja jest dziedziczna? Mam dwoje dzieci i zastanawiam się czy one również zachorują, jak je przed tym uchronić. Napiszcie co o tym sądzicie!

przez Jack_N 19 gru 2006, 15:56
Witaj, uważam że nie jest dziedziczna aczkolwiek jest możliwe by potomstwo przejawiało jej cechy. Ważne, jak wychowujesz swoje dzieci. Jeżeli zadbasz o to, by nie powtarzać swoich "złych" nawyków (znudzenie, wycofanie ,itp) wtedy możesz być optymistką. Pozdrawiam

przez shadow_no 19 gru 2006, 17:18
Nie znam oficjalnego stanowiska specjalistów w tej sprawie, ale z tego co zaobserwowałem - wielu ludzi dziedziczy 'nerwowość' i skłonność do depresji po rodzicach. Ja również zaliczam się do tej grupy.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Róża 19 gru 2006, 18:42
Moim zdaniem nie sama nerwica czy depresja jest dziedziczna,ale cechy osobowości(skłonność do depresji lub nerwicy).
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez wariott 19 gru 2006, 18:51
Witam!
Chciałam się zapytać, czy nerwica, depresja jest dziedziczna? Mam dwoje dzieci i zastanawiam się czy one również zachorują, jak je przed tym uchronić. Napiszcie co o tym sądzicie!

Uporaj się ze swoją ;)
U mnie cała rodzina znerwicowana i pewnie stąd też zaraza jest u mnie.

przez snaefridur 19 gru 2006, 19:37
Jak uchronić?Postaraj się by nie stawały się ofiarami np.Twoich zmiennych nastrojów i nerwowości.Moi rodzice mają nerwicę.Matka odkąd pamiętam potrafiła zrobić w domu piekło z powodu jednego (autentycznie) pyłka kurzu na szafce.To raczej mi w niczym nie pomogło.Przede wszystkim zwalcz nerwicę u siebie.
snaefridur

przez atrucha 20 gru 2006, 13:46
Cześć! Wrzuć w wyszukiwarkę temat dziedziczności nerwicy. Rozmawialiśmy o tym. Twoje dzieci nie muszą zachorować,aczkolwiek istnieje spore prawdopodobienstwo..Moja mama jest odkąd pamiętam znerwicowana..
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez driver_p 03 wrz 2011, 13:46
Czytałem o tym wiele. Sam jestem ofiarą nerwicy.
Ja radziłbym udać się do psychologa dlatego że nerwica nie jest dziedziczna lecz wychowanie dzieci przez osobę z nerwicą i genetyczne odziedziczenie pewnych cech osobowości mogą w bardzo łatwo wywołać nerwicę. Ryzyko jest b. duże. Wiem bo u mnie w rodzinie tak było a w efekcie moje rodzeństwo jak i ja choruje poważnie na nerwice.
Moim zdaniem jak najszybciej twoje dzieci powinny porozmawiać z psychologiem.

przez dolomit 03 wrz 2011, 16:12
driver_p napisał(a): nerwica nie jest dziedziczna lecz wychowanie dzieci przez osobę z nerwicą i genetyczne odziedziczenie pewnych cech osobowości mogą w bardzo łatwo wywołać nerwicę.

przeczytaj jeszcze raz i zastanów sie co piszesz,hehehe
"nie jest dziedziczna " a za chwilę " dziedziczenie pewnych cech"
Z czego wynikają "pewne cechy"? Czy nie czasem z takiej a nie innej pracy mózgu? a co za tym idzie dziedziczy się wadliwą pracę mózgu.
Więc depresja jest dziedziczna podobnie jak CHAD

Sortuj wg