;)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

;)

przez Iwan Iljicz 01 lis 2014, 23:09
Witam

Od kilku godzin wertuje forum, w koncu postanowilem zalozyc konto.

Szczesliwy rocznik 91', czyli ostatki pokolenia, ktore choc czesciowo oparlo sie cyfryzacji dziecinstwa.

Od poczatku roku choruje (chorowalem?) na depresje, zdiagnozowana i leczona od marca, oprocz tego jestem (nie)szczesliwym posiadaczem schizoidalnej osobowosci.

Jest to o tyle irytujace, ze z racji kariery zawodowej (prawo), umiejetnosc kontaktu z ludzmi jest dla mnie niezbedna. Co prawda nauczylem sie szerokiego zbioru zachowan, ktore dosc dobrze pozwalaja mi funkcjonowac w spoleczenstwie, ale nie czyni mnie to osoby szczesliwszej. Sklonnosci do odplywania w fantazje oraz introspekcji nie poprawia nastroju, ostatni brak szczescia czy eksytacji czymkolwiek staje sie nieznosny, stad proba szukania pomocy w internetach. Jest to o tyle zabawne, ze generalnie nie mam zaufania do psychologii- uwazam ja za najmniej scisla dziedzine wiedzy, nie spotkalem tez do tej pory kompetentnego psychologa.

Nick taki a nie inny, zeby chronic wlasna anonimowosc musialem sie zdecydowac na nieuzywany do tej pory, a powiesc Tolstoja o prawniku uswiadamiajacym sobie marnosc swojego zycia dobrze do mnie przemawia w ostatni dniach.

Poczytam, na pewno cos napisze, o cos zapytam- tak ze jeszcze raz witam i do zobaczenia w innych tematach.

pozdrawiam

;)

przez Arhol 01 lis 2014, 23:13
Witamy i zapraszamy.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

;)

przez monk.2000 09 lis 2014, 05:22
Iwan Iljicz, cześć.

Spodobało mi się jak napisałeś o tej cyfryzacji dzieciństwa. Jestem z rocznika '90.

Spróbuję odpowiedzieć bez kilkakrotnego czytania posta.

Psychologia nie jest taka do końca nieścisła. Niektóre nurty psychologii są czysto mechanistyczne. Typu: bodziec-reakcja. Inne statystyczne. Mnie zaciekawił nurt który łączy wiedzę o elektronice i informatyce z psychologią. Nie zagłębiałem się. Ale przykładowe porównanie to: mózg=komputer; myśli, przekonania=oprogramowanie. Nie czytam współczesnej psychologii, bo nie ma mnie kto wtajemniczyć. A wpisywanie hasła: "jak być szczęśliwym, psychologia" w Google jest dość ryzykowne, chyba się zgodzisz.

Jakiś czas interesowałem się połączeniem psychologii i medytacji i to akurat rzeczywiście jest mało ścisłe. Ale grzebiąc dalej znajdziesz mnichów, którym bada się fale mózgowe podczas medytacji.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

;)

przez Snooki 09 lis 2014, 12:09
Czesc :)

;)

przez everlong 09 lis 2014, 12:10
Cześć
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

;)

przez mika41 09 lis 2014, 12:52
Witaj ( ;

;)

przez Violet17 09 lis 2014, 19:02
Hejja ;)
"Never regret anything, because at one time it was exactly what You wanted"

;)

przez Artemizja 16 lis 2014, 16:20
Iwan Iljicz, witamy na Forum ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

;)

przez sulpiryd34 16 lis 2014, 22:42
Elo!!!
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Sortuj wg